Փաշինյանը տրիբունայում էր, Հայաստանը, բնականաբար, պարտվեց (տեսանյութ)
Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականը, Վ.Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում խայտառակ պարտություն կրեց Վրաստանի հավաքականից՝ 0-3 նվաստացուցիչ հաշվով: Չնայած, այլ բան երևի չէր էլ կարող լինել, քանի որ «պաշտոնական» տրիբունայում էր նաև Նիկոլ Փաշինյանը:
Եթե մի բանի նա ներկա է, այնտեղ Հայաստանի համար հաղթանակ չի կարող լինել, միայն՝ պարտություն:
Հատկանշական է, որ երբ հանդիպման հաշիվը դարձավ 0-3՝ հօգուտ Վրաստանի, մարզասերները սկսեցին հրաժարականի պահանջ վանկարկել: Պահանջն, ըստ որում, հասցեագրված էր ոչ թե Նիկոլ Փաշինյանին, այլ՝ նրա հովանավորությունը վայելող ՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանին:
Ի դեպ, Փաշինյանի պաշտպանության նախարար Պապիկյանն էլ էր տրիբունայում:
Հավաքականի ղեկին հոլանդացի մարզիչ նշանակելն էլ, ինչպես տեսնում եք՝ ոչինչ չտվեց:
Հայաստանի հավաքականը խաղադաշտում ֆուտբոլային առումով ուղղակի անօգնական, խեղճուկրակ տեսք ուներ, իսկ վրաց ֆուտբոլիստները, կարելի է ասել՝ «մեկ ոտքով» խաղացին: Ռումինացի մրցավարն էլ «լայն ժեստ» արեց Հայաստանի հավաքականին՝ խաղազկզբում 11 մետրանոց տուգանային հարված չնշանակելով՝ հարվածի դուրս եկած մրցակցի խաղացողին տուգանային հրապարակում տապալելու համար: Բայց վրացիներն առանց դրա էլ ջախջախիչ հաշվով հաղթեցին:
Սա ազգերի լիգայի մրցաշարի միջխմբային անցումային խաղ էր: Երկու օրից նախատեսված է պատասխան հանդիպումը՝ Վրաստանում: