Գյումրիում ընդդիմությունը հաղթեց` ցույց տալով Փաշինյանին, որ նա և իր թիմը մսխել են հայ ժողովրդի վստահությունը. Նաիրի Սարգսյան Ադրբեջանում Գերմասնիայի դեսպանին խիստ բողոքի նոտա են հայտնել Գերմանիայի նախագահի կողմից Արցախի դրոշի հրապարակման համար Կրակոցները սովորականից շատ են եղել. Խնածախ համայնքի նախկին ղեկավար Վիլեն Գաբրիելյանը օյաղանալուց հետո չխոսկան է դարձել Եթե լինեին իրապես արդար ընտրություններ, Սարիկ Մինասյանը 10 տոկոսից ավել էլ չէր հավաքի․ Սամվել Հակոբյան (տեսանյութ) ՔՊ-ին միացրել են արհեստական շնչառության ապարատին․ «Կարճ ասած» «Մայր Հայաստանը» շատ կարճ ժամանակահատվածում ձեռք բերեց մեր քաղաքացիների վստահությունը «Գյումրու ավագանու առաջիկա նիստը կկայանա ապրիլի 16-ին». Գոհար Մելոյան Մարտուն Գրիգորյան. ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու «Գյումրու ավագանու առաջիկա նիստը կկայանա ապրիլի 16-ին». Գոհար Մելոյան «Մայր Հայաստանի» նպատակը ՔՊ-ին իշխանազրկելն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) Թեժ իրավիճակ` Ազգային ժողովում. անհետ կորածների ծնողները գոռգոռում են (տեսանյութ) Ընդդիմությունն անհրաժեշտաբար պետք է միավորվի․ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյան Նիկոլի հետ՝ իրականում դեմ, կարելի է գնալ ընտրությունների ու հաղթել. Տիգրան Քոչարյան Վարդան Ղուկասյանը սպասում է Մարտուն Գրիգորյանի հայտարարությանը ԿԸՀ-ն ամփոփել է Գյումրու բոլոր տեղամասերի արդյունքները Արտակարգ դեպք՝ Երևանում․ կապված վիճակում հայտնաբերվել է տղամարդու մարմին Փաշինյանն ստիպված էր ընդունել իր ու ՔՊ-ի պարտությունը Որ ուժը քանի մանդատ կստանա. նախնական պատկերը՝ Գյումրիում ՈՒՂԻՂ. Արցախցիների բողոքի ակցիան` Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության մոտ Թրքաֆաշիստները, օգտագործելով բոլոր հնարավոր ռեսուրսները 1/3-ից ավելի ձայն չեն կարողանում վերցնել. Կարեն Քոչարյան Միասնական ու ճիշտ պահվածքի դեպքում, հավատացեք, այս իշխանությունների օրերը հաշված են. Ռուբեն Հակոբյան Ադրբեջանի զինուժը կրակ է բացել Խնածախի ուղղությամբ. վնասվել է բնակելի տուն «Մայր Հայաստանի» Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանի խոսքը՝ գյումրեցիներին (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չվերցրեց ձայների մեծամասնությունը Հայաստանը չի պատրաստվում վճարել ՀԱՊԿ անդամավճարը Պատրաստ եմ առանց որևէ պաշտոնի հավակնելու քվեարկել առավելագույն ձայներ ստացած ընդդիմադիր թեկնածուի օգտին․ Ռուբեն Մխիթարյան ՔՊ֊ն պարտվեց Գյումրիում. ընդդիմությունը պետք է միավորվի․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չի անցնում, մնացածը կախված է ընդդիմադիր ուժերից ՔՊ-ն միայնակ չի կարող ընտրել քաղաքապետ. «Եվրադաշինքը» չի հաղթահարում անցողիկ շեմը. Վահե Սարգսյան
Այս պահին 64 քրեական գործ է քննվում Երևանի քաղաքապետարանի և վարչական շրջանների պաշտոնյաներին առնչվող
«Տիգրան Ավինյանի ղեկավարման ժամանակաշրջանում Երևանի քաղաքապետարանը և վարչական շրջանները կոռուպցիոն չարաշահումներից անմասն չեն մնացել։ Պարզվում է՝ այս պահին քաղաքապետարանի և վարչական շրջանների պաշտոնյաներին առնչվող մի քանի տասնյակ քրեական գործ է քննվում Հակակոռուպցիոն կոմիտեում։
Նշենք, որ վերջին շրջանում Երևանի քաղաքապետարանում և վարչական շրջանների աշխատակազմերում մեկը մյուսին հաջորդում են կոռուպցիոն գործերով ձերբակալությունները և պաշտոնյաների՝ կալանավորումները։ Ամենաթարմ օրինակը, թերևս, շուրջ երկու շաբաթ առաջ քաղաքապետարանում քննչական գործողություններին հաջորդած ձերբակալություններն են, կրկին՝ կոռուպցիոն գործով, որով 11 անձի նկատմամբ քրեական հետապնդում է իրականացվում, որոնցից չորսը, այդ թվում՝ քաղաքապետարանի երկու բարձրաստիճան  պաշտոնյա՝ կալանավորվել են։
Սակայն մի շարք գործեր կան, որոնք չեն ստանում հանրային հնչեղություն։
«Փաստինֆո»-ի գրավոր հարցմանն ի պատասխան ՀԿԿ-ից հայտնել են, որ ներկայումս ընթացքի մեջ է գտնվում 64 քրեական վարույթ, որոնցից 5-ով մեղադրյալի դատավարական կարգավիճակ ունի 31 անձ։ Նրանցից 7-ը Երևանի քաղաքապետարանի և վարչական շրջանների պաշտոնատար անձինք են, որոնցից մի քանիսի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել կալանքը, մյուսների նկատմամբ՝ անազատության հետ չկապված խափանման միջոցներ։
Ինչ վերաբերում է 2023-2025թթ․ ընթացքում դատարան ուղարկված գործերին, ապա ՀԿԿ-ից հայտնել են, որ Երևանի քաղաքապետարանի և վարչական շրջանների պաշտոնատար անձանց առնչվող՝ առերևույթ կոռուպցիոն բնույթի հանցագործությունների դեպքերի առթիվ 2023թ․ ընթացքում դատարան է ուղարկվել 7 վարույթ՝ 31 անձանց վերաբերյալ մեղադրական եզրակացությամբ։ Նշված անձանցից 15-ը եղել են Երևանի քաղաքապետարանի և վարչական շրջանների պաշտոնատար անձինք։
«2024թ․ հունվարի 1-ից մինչ օրս դատարան է ուղարկվել նմանատիպ 6 վարույթ՝ 27 անձանց վերաբերյալ մեղադրական եզրակացությամբ։ Դատի տրված անձանցից 10-ը եղել են Երևանի քաղաքապետարանի և վարչական շրջանների պաշտոնատար անձինք։ Վերը նշված քրեական վարույթները հիմնականում առնչվել են պաշտոնատար անձանց կողմից կաշառք ստանալու, տալու առերևույթ հանցագործության դեպքերին։ Ինչ վերաբերում է պետությանը պատճառված վնասին, ապա վարույթներից մեկով համայնքին պատճառված վնասը կազմել է 3,000,000 ՀՀ դրամ, որն ամբողջությամբ վերականգնվել է»,- հայտնել են ՀԿԿ-ից։
Հատկանշական է, որ  կոռուպցիոն գործերով քաղաքապետարանի և վարչական շրջանների պաշտոնյաների՝ մեկը մյուսին հաջորդող ձերբակալությունների աճը նկատելի է՝ Տիգրան Ավինյանի՝ քաղաքապետի պաշտոնում պաշտոնավարման տարիներին։ Ստացվում է՝ կա՛մ Տիգրան Ավինյանը տեղյակ է իր համակարգման ոլորտներում տիրող կոռուպցիոն չարաշահումներից, կա՛մ իրապես չի տիրապետում իրավիճակին, ասել է թե՝ կառավարման ունակությունները թույլ չեն տալիս վերահսկելու  իրավիճակը և զսպելու կոռուպցիոն դրսևորումները,  այս դեպքում՝ քաղաքապետարանում և վարչական շրջաններում, նախորդիվ՝ նաև ԱՆԻՖ-ում և կորոնավիրուսի դեմ պայքարում։
Մասնավորապես, «Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ հայտնել էր, որ ԱՆԻՖ-ում կոռուպցիոն չարաշահումների վերաբերյալ առնվազն երեք քրեական վարույթ կա, որոնցից առնվազն  երկուսը հաստատապես վերաբերում են Տիգրան Ավինյանի պաշտոնավարման տարիներին։ Ինչ վերաբերում է «Քովիդի» գործին, ապա թեև կորոնավիրուսի դեմ պայքարի ընթացքում պարետի պաշտոնը զբաղեցնում էր Տիգրան Ավինյանը, սակայն այս գործով հայտնի չէ անգամ՝ արդյոք Ավինյանը հարցաքննվել է, թե՝ ոչ»։