Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունեց ՀՅԴ պատվիրակությանը Մենք միասնաբար հասնելու ենք իշխանափոխության. Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Անթրաշամանուկը և մյուսները․ Տիգրան Ավինյանի կերպարը (տեսանյութ) Նպատակը՝ ՔՊ-ին իշխանազրկելն է․ կլինի Գյումրի-2` այլ լուծումով․ Թևանյան (տեսանյութ) Չկա աշխարհում մեկ այլ ժողովուրդ, որին նման հետևողականությամբ և նույն պրիմիտիվ հնարքներով նպատակադրված և հաջողությամբ խաբեն. Աշոտյան Հայաստանի դատավորներն իրենց օժտել են կաթողիկոսական իշխանությամբ. Տեր Մաղաքիա Իրան-ԱՄՆ բախումը շատ հավանական է դառնում. Վարուժան Գեղամյան Ամեն ջանք գործադրելու ենք մեր ժողովրդի՝ Արցախ վերադառնալու և ինքնորոշման անքակտելի իրավունքները լիարժեքորեն իրացնելու համար. Արցախի ԱԺ ՀՀԿ-ն հերթական՝ 18-րդ համագումարը կանցկացնի ապրիլի 4-ին «Քիչ հավանական է, որ որևէ այլ ընկերություն կարողանա լիովին փոխարինել ռուսական երկաթուղային փոխադրողին». Սերգեյ Շոյգու Բժիշկը՝ «կյանք փրկողից» մինչև «ամբաստանյալ». Ո՞վ է պաշտպանում նրանց, ովքեր պաշտպանում են մեզ Ներգաղթային վիզայի դիմողները պետք է ներկայացնեն դատվածություն չունենալու մասին տեղեկանք. ԱՄՆ դեսպանատուն Երդման արարողությունից հետո զինվորներն ստանում են երկօրյա արձակուրդ. Պապիկյան Ահա այսպիսին են մայրաքաղաքի կանգառասրահները (տեսանյութ) Քննչական կոմիտեի փորձագետը չի հաստատել, որ տեսանյութում Արշակ սրբազանն է. փաստաբան (տեսանյութ) Քաղաքապետարանը քանդում է քաղաքացիների ավտոտնակները (տեսանյութ) Հնարավո՞ր է արդյոք հասնել խաղաղության Ադրբեջանի հետ, երբ այնտեղ մեր 17 ազգային գործիչներին դատապարտում են «Կեղծիքն իրականացրած ու տարածած անձինք պետք է հայտնաբերվեն»․ Արսեն Բաբայան Ուրբաթ, 21։00-ին․ ՄԱՀԱԿ TV (տեսանյութ) Պատրաստ եմ լսել դառը խոսքեր, սրտացավ առաջարկներ՝ իրական, դժվար, ամենօրյա կյանքի մասին, որ միասին գտնենք լուծումները Արմավիրի մարզի շուրջ 20 հասցեներում իրականացվում են խուզարկություններ. ՆԳՆ «Все по плану». ՔՊ-ականները բացատրություն են պահանջել շեֆից Կճոյանն անձամբ է բողոքի նոտա հղել Նիկոլին. «Սենց չեղավ, ախր» Ի՞նչ հաջողությունների հասավ Իվանիշվիլու կողմից գլխավորած քաղաքական ուժը Վրաստանում վերջին 13 տարիների ընթացքում Թրամփի շատ սիրելի գործընկեր Ալիևի թիկնազորը Վաշինգտոնում հարձակվել է ցուցարարների վրա, ԱՄՆ ղեկավարությունը հիացած է «դեմոկրատիայի» այդ հրաշալի դրսևորմամբ Հայկ Մարությանը մինչեւ մարտ չխոսելու ուխտ է արել Իշխանությունը չի ուզում, որ արցախցիները մասնակցեն ընտրություններին «Նոան» հաղթանակ տարավ «ԱԶ Ալկմարի» նկատմամբ «Ձեր Վահանը» ֆիլմի շնորհանդեսը. Վահան Հովհաննիսյանին նվիրված հուշ-երեկո Վահանը քաղաքական դաշտի համուհոտն էր. երկար տարիներ նրա օգնականն եմ եղել. Իշխան Սաղաթելյան
Պուտինը Լուկաշենկոյի միջոցով հասկացնում է Փաշինյանին, որ այլևս չի հանդուրժելու նրան․ Ստեփան Դանիելյան (տեսանյութ)
Ռուսաստանը արդեն որոշել է, որ գործող իշխանությանը այլեւս չի հանդուրժելու: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասել է քաղաքագետ, «Մայր Հայաստան» նախաձեռնող խմբի անդամ Ստեփան Դանիելյանը:
«Բելառուսի նախագահի հայտարարությունների մեջ մեզ համար ոչ մի նորություն չկար, խնդիրն ուրիշ բան է, թե ինչի համար է Բելառուսի նախագահը նման հայտարարություններ անում եւ հայտարարության մեջ հղում է անում Ռուսաստանի նախագահին: Ես կարծում եմ, որ Ռուսաստանը արդեն որոշել է, որ գործող իշխանությանը այլեւս չի հանդուրժելու, եւ սա է հիմնական ուղերձը: Խնդիրն ինչում է՝ Ռուսաստանն արդեն նման հայտարարությամբ ասում է, որ այս գործող իշխանությանը չի հանդուրժելու, Եվրոպական միությունը փոխվում է, Կանադայի վարչապետը փոխվեց, շուտով Ֆրանսիայի ղեկավարը կփոխվի, այսինքն Եվրոպայի վրա այլեւս հույս դնել գործող իշխանությունը չի կարող: Միացյալ նահգանգների վրա նույնպես չի կարող հույս դնել, այս ռեժիմըմնացել է միայնակ եւ իր միակ հույսն այսօր Թուրքիան է եւ Ադրբեջանը»,-ասաց նա:
Քաղաքագետը նշում է, որ ցեղասպանության մասին նման խոսակցութունները, զինանշանը փոխելը կուրս է դեպի Թուրքիա:
«Ցեղասպանութան մասին խոսակցության հաջորդ քայլը հայ եւ թուրք պատմաբանների համատեղ հանձնաժողով ստեղծվել, սա 2008 թվականից սկսած ֆուտբոլային դիվանագիտության շարունակությունն է եւ բոլոր պահանջները կատարում է Թուրքիայի: Նա արդեն ասում է՝ եկեք հասկանանք՝ ինչ է կատարվել, այսինքն վիճելի հարց է, որը պետք է հասկանալ, հաջորդ պահանջը լինելու է Զանգեզուրի միջանցքի բացումը, ապա ադրբեջանցիների վերաբնակեցումը, սա Հայաստանի դենացիֆիկացիայի եւ պետականության կորստի քաղաքականություն է, որովհետեւ Հայաստանում իշխանության է եկել մի անձ, որը օպորտյունիստ է»,-ասաց քաղաքագետը: