Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունեց ՀՅԴ պատվիրակությանը Մենք միասնաբար հասնելու ենք իշխանափոխության. Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Անթրաշամանուկը և մյուսները․ Տիգրան Ավինյանի կերպարը (տեսանյութ) Նպատակը՝ ՔՊ-ին իշխանազրկելն է․ կլինի Գյումրի-2` այլ լուծումով․ Թևանյան (տեսանյութ) Չկա աշխարհում մեկ այլ ժողովուրդ, որին նման հետևողականությամբ և նույն պրիմիտիվ հնարքներով նպատակադրված և հաջողությամբ խաբեն. Աշոտյան Հայաստանի դատավորներն իրենց օժտել են կաթողիկոսական իշխանությամբ. Տեր Մաղաքիա Իրան-ԱՄՆ բախումը շատ հավանական է դառնում. Վարուժան Գեղամյան Ամեն ջանք գործադրելու ենք մեր ժողովրդի՝ Արցախ վերադառնալու և ինքնորոշման անքակտելի իրավունքները լիարժեքորեն իրացնելու համար. Արցախի ԱԺ ՀՀԿ-ն հերթական՝ 18-րդ համագումարը կանցկացնի ապրիլի 4-ին «Քիչ հավանական է, որ որևէ այլ ընկերություն կարողանա լիովին փոխարինել ռուսական երկաթուղային փոխադրողին». Սերգեյ Շոյգու Բժիշկը՝ «կյանք փրկողից» մինչև «ամբաստանյալ». Ո՞վ է պաշտպանում նրանց, ովքեր պաշտպանում են մեզ Ներգաղթային վիզայի դիմողները պետք է ներկայացնեն դատվածություն չունենալու մասին տեղեկանք. ԱՄՆ դեսպանատուն Երդման արարողությունից հետո զինվորներն ստանում են երկօրյա արձակուրդ. Պապիկյան Ահա այսպիսին են մայրաքաղաքի կանգառասրահները (տեսանյութ) Քննչական կոմիտեի փորձագետը չի հաստատել, որ տեսանյութում Արշակ սրբազանն է. փաստաբան (տեսանյութ) Քաղաքապետարանը քանդում է քաղաքացիների ավտոտնակները (տեսանյութ) Հնարավո՞ր է արդյոք հասնել խաղաղության Ադրբեջանի հետ, երբ այնտեղ մեր 17 ազգային գործիչներին դատապարտում են «Կեղծիքն իրականացրած ու տարածած անձինք պետք է հայտնաբերվեն»․ Արսեն Բաբայան Ուրբաթ, 21։00-ին․ ՄԱՀԱԿ TV (տեսանյութ) Պատրաստ եմ լսել դառը խոսքեր, սրտացավ առաջարկներ՝ իրական, դժվար, ամենօրյա կյանքի մասին, որ միասին գտնենք լուծումները Արմավիրի մարզի շուրջ 20 հասցեներում իրականացվում են խուզարկություններ. ՆԳՆ «Все по плану». ՔՊ-ականները բացատրություն են պահանջել շեֆից Կճոյանն անձամբ է բողոքի նոտա հղել Նիկոլին. «Սենց չեղավ, ախր» Ի՞նչ հաջողությունների հասավ Իվանիշվիլու կողմից գլխավորած քաղաքական ուժը Վրաստանում վերջին 13 տարիների ընթացքում Թրամփի շատ սիրելի գործընկեր Ալիևի թիկնազորը Վաշինգտոնում հարձակվել է ցուցարարների վրա, ԱՄՆ ղեկավարությունը հիացած է «դեմոկրատիայի» այդ հրաշալի դրսևորմամբ Հայկ Մարությանը մինչեւ մարտ չխոսելու ուխտ է արել Իշխանությունը չի ուզում, որ արցախցիները մասնակցեն ընտրություններին «Նոան» հաղթանակ տարավ «ԱԶ Ալկմարի» նկատմամբ «Ձեր Վահանը» ֆիլմի շնորհանդեսը. Վահան Հովհաննիսյանին նվիրված հուշ-երեկո Վահանը քաղաքական դաշտի համուհոտն էր. երկար տարիներ նրա օգնականն եմ եղել. Իշխան Սաղաթելյան
Նոր վերադասավորումներ կլինեն. Փաշինյանին ԱԺ–ում կտապալեն, ՔՊ–ին գործադիրից կվռնդեն. սոցիոլոգ
Վերջին հրապարակված սոցհարցումներով իշխանությունն ունի 16%, սակայն իմ ունեցած տվյալները մի քիչ տարբերվում են, այսօր իշխանության իրական վարկանիշը 13% է: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում նշեց սոցիոլոգ Արթուր Պարոնյանը:
«Միևնույն ժամանակ ընդդիմության վարկանիշը ավելի ցածր է, թեև ի հայտ են գալիս նոր ուժեր: Եթե ավելի խորը նայենք ու որակական հետազոտությունների հիման վրա վերլուծություններ կառուցենք, թվեր չեն ստացվի, բայց կստացվի այն պատկերը, որը կարող է լինել ընտրությունների ժամանակ։
Այսօր ամենապոպուլյար կուսակցությունը Նիկոլին մերժող կուսակցությունն է։ Այս կուսակցությունն ունի 65+ տոկոս։ Այնտեղ կա հատված, որ շատ ակտիվ է, կա հատված, որ հնարավորություն չունի դրսևորելու իրեն, բայց այնուամենայնիվ այդ հատվածը ամենամեծն է: Դա թիվ մեկ կուսակցությունն է, որը թեեւ միասնական ձևավորված չէ, բայց միաժամանակ ընտրությունների ժամանակ  այդ կուսակցությունը տարբեր շապիկներով հավաքելու է այն քանակությամբ ձայնը, որը իրենք ունեն։
Կլինեն 5-6 կուսակցություններ, որոնք կմիավորվեն խորհրդարանում, բայց մինչև այդ չեն միավորվի, տարբեր սյուներով կգնան, և, ի վերջո, խորհրդարանում իրենց թիվ մեկ խնդիրը կլինի իշխանությանը տապալելը, ինչն իրենք կանեն: Գործադիր իշխանությունը կփոխվի, կձևավորվի նոր գործադիր իշխանություն: Նրանք ՔՊ-ին վռնդելու են գործադիր իշխանությունից։ Այդ ուժերի միասնական նպատակը լինելու է ՔՊ-ին ու կոնկրետ վարչապետին իշխանությունից վռնդելը:
Այսինքն, եթե դու ուզում ես ընտրվես ու դառնաս խորհրդարանի հատված, դու պիտի Նիկոլին դեմ լինես, հակառակ դեպքում դու խորհրդարան չես անցնի, քանի որ թիվ մեկ կուսակցությունը, դա Նիկոլին մերժող կուսակցությունն է։ Ու թեև ՔՊ-ն ունի ավելի բարձր վարկանիշ, քան մնացած բոլորը, բայց առանձին-առանձին հասարակական տրամադրություններն իրենց դեմ են»,- հայտարարեց Արթուր Պարոնյանը՝ համոզմունք հայտնելով, որ նոր խորհրդարանում կլինեն նոր կոնֆիգուրացիաներ:
Նրա կանխատեսմամբ, առաջնային օրակարգը լինելու է արտաքին քաղաքականությունը:
Հարցին՝ հանրության տրամադրություններն ավելի շատ եվրոպամետ ուժերի կողմն է, թե՞ ռուսամետ, սոցիոլոգը պատասխանեց. «Վերադառնանք այն թվերին, որոնք որ տպվել են, ընդ որում դրանք պրոիշխանական թվեր են։ Ըստ այդ թվերի, 50%-ը կողմ է ԵՄ-ին, բայց բացահայտելուց մենք ստանում ենք շատ հետաքրքիր պատկեր, որ կարևորագույն խնդիրը մարդկանց համար Հայաստանում անվտանգությունն է: Վիզաները հետաքրքրում է 11%-ին։ Այսինքն մաքուր եվրոպամետ կուսակցությունը իմ թվերով 8% է կազմում, բայց կլորացնենք, ասենք 10%։ Մնացած 40 տոկոսը ԵՄ-ից սպասում է անվտանգություն: Կարո՞ղ են իշխանությունները համոզել, որ ԵՄ-ն տալու է անվտանգություն։ ԵՄ-ն անվտանգություն ապահովող կառույց չէ, եւ դա պայթելու է փուչիկի պես։
Այստեղ փորձենք նայել հակառակ կողմից, հանրության քանի՞ տոկոսն է Ռուսաստանից տարբեր պատճառներով նեղացած կամ թշնամացած: Իրենց թվերով, Ռուսաստանը արտաքին քաղաքական վտանգ կամ պրոբլեմ համարում է հանրության 26%-ը: Իրենց իսկ հարցումները ցույց են տալիս, որ կտրուկ փոփոխություն է տեղի ունեցել, պրոգրեսիայով շատանում է ռուսական հատվածը։
Պրոռուսական հատվածը նույնպես մոտավորապես 10% է: Այսինքն մոլի ռուսամետները այնքան են, ինչքան որ մոլի արևմտամետները։ Հիմնական մասը հասարակության ուզում է բալանսավորված արտաքին քաղաքականություն, դրա մեծ մասը շեշտը դնում է առաջին հերթին Ռուսաստանի վրա։
Կարևորագույն խնդիրը նա է, որ Ռուսաստանից անջատվելու այդ մոլեգին, հիմար միտքը հասարակության ճնշող մեծամասնության համար խորթ է։
Իհարկե մարդիկ չեն ուզում, որ գազի կախվածություն ունենան, ասենք, Ադրբեջանից։ Մարդիկ չեն ուզում, որ ատոմակայանը փակվի ու վերադառնան 90-ական թվականները։ Մարդիկ հասկանում են, որ 12 միլիարդ դոլար արտաքին առևտուրը Ռուսաստանի հետ է, ոչ թե Ադրբեջանի հետ։ Հետեւաբար, դու նեղացած ես եղել Ռուսաստանից, թե ոչ, ռեալ գետնի վրա մարդիկ շատ պարզ հասկանում են, որ այդ հակառուսական մոլի քաղաքականությունը վնասից բացի որևէ բան չի բերելու»,- հայտարարեց նա: