Հիվանդանոցներ են տեղափոխվել դանակահարված հինգ երիտասարդներ, որոնցից մեկը մահացել է Գյումրեցիները ցույց տվեցին, որ առնվազն հաշտ չեն Նիկոլ Փաշինյանի վարած կործանարար քաղաքականության հետ Գյումրիում ընդդիմությունը հաղթեց` ցույց տալով Փաշինյանին, որ նա և իր թիմը մսխել են հայ ժողովրդի վստահությունը. Նաիրի Սարգսյան Ադրբեջանում Գերմասնիայի դեսպանին խիստ բողոքի նոտա են հայտնել Գերմանիայի նախագահի կողմից Արցախի դրոշի հրապարակման համար Կրակոցները սովորականից շատ են եղել. Խնածախ համայնքի նախկին ղեկավար Վիլեն Գաբրիելյանը օյաղանալուց հետո չխոսկան է դարձել Եթե լինեին իրապես արդար ընտրություններ, Սարիկ Մինասյանը 10 տոկոսից ավել էլ չէր հավաքի․ Սամվել Հակոբյան (տեսանյութ) ՔՊ-ին միացրել են արհեստական շնչառության ապարատին․ «Կարճ ասած» «Մայր Հայաստանը» շատ կարճ ժամանակահատվածում ձեռք բերեց մեր քաղաքացիների վստահությունը «Գյումրու ավագանու առաջիկա նիստը կկայանա ապրիլի 16-ին». Գոհար Մելոյան Մարտուն Գրիգորյան. ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու «Գյումրու ավագանու առաջիկա նիստը կկայանա ապրիլի 16-ին». Գոհար Մելոյան «Մայր Հայաստանի» նպատակը ՔՊ-ին իշխանազրկելն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) Թեժ իրավիճակ` Ազգային ժողովում. անհետ կորածների ծնողները գոռգոռում են (տեսանյութ) Ընդդիմությունն անհրաժեշտաբար պետք է միավորվի․ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյան Նիկոլի հետ՝ իրականում դեմ, կարելի է գնալ ընտրությունների ու հաղթել. Տիգրան Քոչարյան Վարդան Ղուկասյանը սպասում է Մարտուն Գրիգորյանի հայտարարությանը ԿԸՀ-ն ամփոփել է Գյումրու բոլոր տեղամասերի արդյունքները Արտակարգ դեպք՝ Երևանում․ կապված վիճակում հայտնաբերվել է տղամարդու մարմին Փաշինյանն ստիպված էր ընդունել իր ու ՔՊ-ի պարտությունը Որ ուժը քանի մանդատ կստանա. նախնական պատկերը՝ Գյումրիում ՈՒՂԻՂ. Արցախցիների բողոքի ակցիան` Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության մոտ Թրքաֆաշիստները, օգտագործելով բոլոր հնարավոր ռեսուրսները 1/3-ից ավելի ձայն չեն կարողանում վերցնել. Կարեն Քոչարյան Միասնական ու ճիշտ պահվածքի դեպքում, հավատացեք, այս իշխանությունների օրերը հաշված են. Ռուբեն Հակոբյան Ադրբեջանի զինուժը կրակ է բացել Խնածախի ուղղությամբ. վնասվել է բնակելի տուն «Մայր Հայաստանի» Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանի խոսքը՝ գյումրեցիներին (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չվերցրեց ձայների մեծամասնությունը Հայաստանը չի պատրաստվում վճարել ՀԱՊԿ անդամավճարը Պատրաստ եմ առանց որևէ պաշտոնի հավակնելու քվեարկել առավելագույն ձայներ ստացած ընդդիմադիր թեկնածուի օգտին․ Ռուբեն Մխիթարյան ՔՊ֊ն պարտվեց Գյումրիում. ընդդիմությունը պետք է միավորվի․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ)
Փաշինյանը հիմա աղավաղում է բանակցային գործընթացը՝ Մինսկի խումբը լուծարելու՝ Ալիևի պահանջը կատարելու նպատակով. Քրիստինե Վարդանյան
Ազգային ժողովի(ԱԺ) «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանի համոզմամբ՝ Հայաստանը ներկայացնողը՝ Նիկոլ Փաշինյանը, լինելով Արցախն Ալիևին հանձնած մարդ, փորձում է Հայաստանի նախկին նախագահներին բանավեճի հրավիրելով՝ օրակարգ լցնել՝ պայմանավորված իրեն Ալիևի կողմից պարտադրված նոր զիջումներով։
Ալիևը Փաշինյանին պարտադրում է լուծարել ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը, ինչն անելու համար էլ Փաշինյանին անհրաժեշտ է մեղադրել նախկիններին՝ 30 տարի առաջ Արցախը հանձնելու մեջ։
168 TV-ի «Ռեվյու» հաղորդաշարի եթերում, խոսելով Արցախը հանձնած Նիկոլ Փաշինյանի կողմից Արցախը հայկական պահած Հայաստանի երեք նախկին նախագահներին բանավիճելու առաջարկի դրդապատճառների մասին, նման տեսակետ հայտնեց Քրիստինե Վարդանյանը՝ ընդգծելով.
«Պետք է մեղավորներնշանակել Արցախը հանձնելու համար։ Նա պետք է ցույց տա, որ բանակցային գործընթացը տեղի է ունեցել ԵԱՀԿ Մինսկի համանախագահության օրոք։ Փաշինյանին հիմա պետք է աղավաղել բանակցային գործընթացը, ասել, թե բանակցային գործընթացն է մեզ բերել-հասցրել այս հանգրվանին, ապա ժողովրդին հարցնի՝ բա մեզ պե՞տք է ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը։ Չեմ բացառում, որ նաև կհրապարակի դրվագային փաստաթղթեր։ Նշեմ՝ Ադրբեջանի այս պահանջը բանավոր է ներկայացված. հարց է առաջանում՝ որքա՞ն բանավոր պահանջներ էլ դեռ կան»,-ասաց Քրիստինե Վարդանյանը։
Ընդդիմադիր պատգամավորը չբացառեց նաև, որ Փաշինյանն օրակարգ է բերել Արցախի հարցը՝ նաև ելնելով արտահերթ ընտրությունների գնալու միտումից։
Հարցին՝ ինչպե՞ս է այս ամենին կարողանում հակազդել առավելապես խորհրդարանական ընդդիմությունը, Քրիստինե Վարդանյանը պատասխանեց՝ պայքարն ու արձանագրած արդյունքներն անբավարար են, որովհետև ընդդիմությունը պայքարում է պետական համակարգը և բյուջեի գումարներն ընդդիմության դեմ օգտագործող իշխանության դեմ։
«Այո՛, հիմա ընդդիմությունըհաղթանակ չունի, կարող ենփորձել գտնել դրա պատճառները, ասել, որ չհաջողելու պատճառ է,օրինակ, ընդդիմադիր շարժումներում լիդեր չունենալը։ Այս պատճառը, սակայն, շատ արագ կարող է ջախջախվել՝ հաշվի առնելով 2021 թվականը, երբ ընդդիմությունը ներկայացրեց լիդեր և պլատֆորմ՝ փոփոխությունների համար, կամ երբ առաջնորդություն ստանձնեց Վազգեն Մանուկյանը՝ այս անձի շուրջ կար կոնսենսուս։ Ի դեպ, Վազգեն Մանուկյանի վրա մինչև հիմա կան քրեական գործեր, և նա դատվելու վտանգի տակ է, կամ Բագրատ Սրբազանին եկեք նայենք. նա ամեն ինչ դրել է սեղանին։ Հիմա կարող է՝ դա որոշ մարդկանց համար ոչինչ է, բայց դա այդ մարդու ունեցած ամեն ինչն է, հիմա նա լիդե՞ր է, թե՞ ոչ»,-ասաց Քրիստինե Վարդանյանը։