Այս մասին հաղորդում է interfootball.am
Նկատենք, որ 2024 մրցաշրջանը տապալած Հայաստանի հավաքականը բավականին
ծանր վիճակում է ավարտում տարին. տակավին անորոշություն է ազգային թիմի գլխավոր մարզչի առումով: Մեր հավաքականը դեռևս չունի գլխավոր մարզիչ: Հանգուցալուծված չէ նաև ՀՖՖ «փաշինյանական» ղեկավարության և ֆուտբոլասերների դիմակայության հարցը. հիշեցնենք, որ ֆուտբոլասեր հանրությունը պահանջում էր ֆեդերացիայի ղեկավարության հրաժարականը, առհասարակ, «հայկական ֆուտբոլում» խորապես անառողջ մթնոլորտ է տիրում:
Ի դեպ, արդեն եկող տարվա մարտի 20-ին և 23-ին Հայաստանի հավաքականը երկու հանդիպում պետք  ունենա Վրաստանի հավաքականի հետ՝ ՈւԵՖԱ-ի Ազգերի լիգայի մրցաշարի շրջանակներում: Դրանք լիգայի կարգավիճակային խմբերի անցումային խաղեր են: Եթե թիմը մինչ այդ գլխավոր մարզիչ ունենա, ապա Վրաստանի հետ «դերբին» հրաշալի հնարավորություն է՝ ԱԱ-2026-ին նախապատրաստվելու համար:
Բնականաբար, մենք սրտանց հաջողություն ենք մաղթում մեր հավաքականին: Բա՛յց...
Բայց եթե մեր «ֆուտբոլային տնտեսության» մեջ այս ընթացքում ոչինչ չփոխվի, ապա ԱԱ որակավորման ընտրափուլում Հայաստանի հավաքականը կանխատեսելիորեն կարող է խմբում «նվաճել»... վերջից առաջին տեղը. Ֆարերյան կղզիներին սեփական դաշտում պարտվող թիմը հազիվ թե կարող է ավելի բարձր ակնկալիքներ ունենալ, առավել ևս, երբ երկիրը, ինչպես նաև  ֆուտբոլի բնագավառը ղեկավարում են «պարտությամբ հպարտանալու» «գաղափարախոսությամբ» առաջնորդվող անձինք: