Մեծ Բրիտանիան Ադրբեջանին կոչ է արել ազատ արձակել պահվող հայերին ՔՊ-ն պարտվելու է Գյումրիում, Նիկոլը ցնցումների մեջ է. ինչ են ասում թվերը «Մայր Հայաստանի» դեմ իրականացվող նիկոլաբարո քայլերի մասին. Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ)
Հանրահավաք՝ հանուն Արցախի ժողովրդի իրավունքների պաշտպանության. ուղիղ հեռարձակում Ինչ իրավիճակ է Գյումրիում. «Հայաքվեն» տեղեկություններ է հայտնում «Մայր Հայաստանի» քարոզարշավն ամփոփվեց Կարեն Սիմոնյանի մանկության թաղամասում (տեսանյութ, լուսանկար) Ընտրակաշառքը մեզ հետ կապելը ճղճիմություն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) Հաղթանակի պողոտայում հաղթական տրամադրություններ էին. «Մայր Հայաստանի» քարոզարշավի ամփոփումը՝ ֆոտոշարքով Եթե ՔՊ-ն Գյումրիում վերարտադրվի, կորցնելու ենք Սյունիքը և ողջ Հայաստանը․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Կարեն Սիմոնյանի հրատապ ասուլիսը. «Մայր Հայաստանի» թեկնածուն անդրադառնում է իշխանության կողմից վարկաբեկիչ ու ստահոդ հայտարարություններին (տեսանյութ) Երևանի վարչական շրջանների կոմունալների աշխատողներին բերում են իրենց Սարիգի հանրահավաքին (տեսանյութ) Տեղի է ունեցել իշխանական բռնաճնշում. Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) Գյումրեցիներն ի պատասխան «Մայր Հայաստանի» նկատմամբ ճնշումների՝ մեծ բազմությամբ ու ոգևորությամբ դիմավորեցին դաշինքի թիմին (տեսանյութ) Պատերազմ Արցախում
Կարմիր, սպիտակ տեռորի ուրվականը Փաշինյանի հեռացման պահից սկսած՝ Հայաստանի ռազմավարական և դիվանագիտական դիրքերը էապես կբարելավվեն. Վարդան Օսկանյան 2020թ-ից խաղաղություն է բերում, 2025թ. մարտն է` սահմանին կրակում են. Սևակ Հակոբյան ՔՊ-ն ձեզ դրդում է հանցագործության, և խնդրում եմ նման բան որևէ պարագայում չանել Մեծ Բրիտանիան Ադրբեջանին կոչ է արել ազատ արձակել պահվող հայերին ՔՊ-ականը քննիչի սենյակում հեռախոսը կոտրել է, որ այն չառգրավեն. «Հրապարակ» Հանրահավաք՝ հանուն Արցախի ժողովրդի իրավունքների պաշտպանության. ուղիղ հեռարձակում Ինչ իրավիճակ է Գյումրիում. «Հայաքվեն» տեղեկություններ է հայտնում Մարդկանց հրահանգավորում են քվեարկության օրը նկարել իրենց քվեաթերթիկները․ ահազանգ Պետք է ընդունի իր անհաջողությունները և հրաժարական տա․ Արաս Օզբիլիս Ընդունե՛ք իրականությունը, հրաժարական տվեք, հեռացե՛ք. Սարգիս Հովսեփյան Բառի իսկական ու փոխաբերական իմաստով աղմուկի տողատակերը. «Փաստ» Դուք ուրիշ հերոսի անուն չգիտե՞ք. ինչու է լարված ՀՖՖ նախագահը. «Փաստ» Մյանմայի երկրաշարժի զոհերի թվում ՀՀ քաղաքացիների վերաբերյալ տվյալներ այս պահին չկան. ԱԳՆ 37-ամյա տղամարդը տանը փորձել է կախվելու միջոցով ինքնասպան լինել Ռուսաստանում Արցախի ներկայացուցչությունը դադարեցրել է գործունեությունը Բենզինը թանկացել է, իսկ հեղուկ գազի միջին արժեքը 143 դրամ է կազմել Այսօր լռության օր է Ուղարկո՞ւմ են, թե՞ ինքն է գնում ՔՊ-ական պատգամավորները միայն փնովել են Անդրանիկ Քոչարյանին. նա մեկուսացել է Պապիկյանի ազաբ բաշին վերահսկում է զինվորականներին «Մայր Հայաստանի» քարոզարշավն ամփոփվեց Կարեն Սիմոնյանի մանկության թաղամասում (տեսանյութ, լուսանկար) Ընտրակաշառքը մեզ հետ կապելը ճղճիմություն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) Գյումրու ավագանու նախընտրական քարոզչության ընթացքում վարչական ռեսուրսի օգտագործման արգելքի խախտում ՔՊ-ի կողմից. Պառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոն Տեսնում են` պարտվում են, դրա համար թիրախավորում են ինձ. Վարդան Ղուկասյան Հաղթանակի պողոտայում հաղթական տրամադրություններ էին. «Մայր Հայաստանի» քարոզարշավի ամփոփումը՝ ֆոտոշարքով «Ազգային արժեք ակումբը» կոչ է անում բոլոր գյումրեցիներին մարտի 30-ին կասեցնել մեր պետականության ազգակործան ընթացքը Tsayg TV-ի ռեպորտաժը «Մայր Հայաստանի» ամփոփիչ հանրահավաքից Տարոն Մարգարյանին մեղադրանք է առաջադրվել Հովիկ Աղազարյանին մեղադրանք առաջադրվեց․ խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրությամբ երկրից չբացակայելը
Երևանի Ժամանակակից արվեստի թանգարանում բացվեց սիրված ռեժիսոր, մուլտիպլիկատոր Դավիթ Սահակյանցի նկարների անհատական ցուցահանդեսը: Ներկայացված են հատկապես վերջին տարիներին արված նկարները, որոնք արտացոլում են ինչպես հեղինակի, այնպես էլ կարծում ենք, եղած ու առկա փորձությունների միջով անցնող մեր հասարակության չանզգայացած ներկայացուցիչների հույզերը, ապրումները, հոգեմտավոր դեգերումները:
Դավիթ Սահակյանցը նշում է, որ այս նկարները յուրօրինակ փրկօղակ դարձան՝ վերջին շրջանի աղետների ու անկումների, կորուստների և այդ ամենին դիմակայելու առումով: Ներկայացված աշխատանքները, մեր տպավորությամբ՝  ներհայեցման հրավեր են: Այցելեք, համոզվեք:
Հավելենք, որ ցուցահանդեսը գործելու է մինչև նոյեմբերի 15-ը: