Մարտուն Գրիգորյան. ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու «Մայր Հայաստանի» նպատակը ՔՊ-ին իշխանազրկելն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) ՈՒՂԻՂ. Արցախցիների բողոքի ակցիան` Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության մոտ Ադրբեջանի զինուժը կրակ է բացել Խնածախի ուղղությամբ. վնասվել է բնակելի տուն ՔՊ֊ն պարտվեց Գյումրիում. ընդդիմությունը պետք է միավորվի․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չի անցնում, մնացածը կախված է ընդդիմադիր ուժերից Գյումրու հիմնական մասը հոսանքազրկել են. հայկական հակաժողովրդավարական «ավանդույթ» է Գյումրիում միջադեպ է տեղի ունեցել լրագրողների և ՔՊ-ական պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի միջև (տեսանյութ) Նախնական արդյունքներ՝ Գյումրիից Գյումրիում սկսվել է ձայների հաշվարկը․ ուղիղ Պատերազմ Արցախում
«Գյումրու ավագանու առաջիկա նիստը կկայանա ապրիլի 16-ին». Գոհար Մելոյան Մարտուն Գրիգորյան. ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու «Գյումրու ավագանու առաջիկա նիստը կկայանա ապրիլի 16-ին». Գոհար Մելոյան «Մայր Հայաստանի» նպատակը ՔՊ-ին իշխանազրկելն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) Թեժ իրավիճակ` Ազգային ժողովում. անհետ կորածների ծնողները գոռգոռում են (տեսանյութ) Ընդդիմությունն անհրաժեշտաբար պետք է միավորվի․ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյան Նիկոլի հետ՝ իրականում դեմ, կարելի է գնալ ընտրությունների ու հաղթել. Տիգրան Քոչարյան Վարդան Ղուկասյանը սպասում է Մարտուն Գրիգորյանի հայտարարությանը ԿԸՀ-ն ամփոփել է Գյումրու բոլոր տեղամասերի արդյունքները Արտակարգ դեպք՝ Երևանում․ կապված վիճակում հայտնաբերվել է տղամարդու մարմին Փաշինյանն ստիպված էր ընդունել իր ու ՔՊ-ի պարտությունը Որ ուժը քանի մանդատ կստանա. նախնական պատկերը՝ Գյումրիում ՈՒՂԻՂ. Արցախցիների բողոքի ակցիան` Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության մոտ Թրքաֆաշիստները, օգտագործելով բոլոր հնարավոր ռեսուրսները 1/3-ից ավելի ձայն չեն կարողանում վերցնել. Կարեն Քոչարյան Միասնական ու ճիշտ պահվածքի դեպքում, հավատացեք, այս իշխանությունների օրերը հաշված են. Ռուբեն Հակոբյան Ադրբեջանի զինուժը կրակ է բացել Խնածախի ուղղությամբ. վնասվել է բնակելի տուն «Մայր Հայաստանի» Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանի խոսքը՝ գյումրեցիներին (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չվերցրեց ձայների մեծամասնությունը Հայաստանը չի պատրաստվում վճարել ՀԱՊԿ անդամավճարը Պատրաստ եմ առանց որևէ պաշտոնի հավակնելու քվեարկել առավելագույն ձայներ ստացած ընդդիմադիր թեկնածուի օգտին․ Ռուբեն Մխիթարյան ՔՊ֊ն պարտվեց Գյումրիում. ընդդիմությունը պետք է միավորվի․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չի անցնում, մնացածը կախված է ընդդիմադիր ուժերից ՔՊ-ն միայնակ չի կարող ընտրել քաղաքապետ. «Եվրադաշինքը» չի հաղթահարում անցողիկ շեմը. Վահե Սարգսյան Գյումրու հիմնական մասը հոսանքազրկել են. հայկական հակաժողովրդավարական «ավանդույթ» է Փարաքարում ՔՊ թեկնածուն պարտվեց Վալոդյա Գրիգորյանին Գյումրու ընտրությունների նախնական արդյունքները. թարմացվող Գյումրիում միջադեպ է տեղի ունեցել լրագրողների և ՔՊ-ական պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի միջև (տեսանյութ) «Իրավապահների վարքագիծը ոչ միայն ապօրինի է, այլև ընդգծված քաղաքական»․ Փաստաբաններին թույլ չեն տվել այցելել Գյումրիում ձերբակալված 70-ն անց, 80-ն անց ու 90-ն անց կանանց «ՔՊ-ն պարտվում է Փարաքար համայնքի բոլոր 9 գյուղերում». Նաիրի Հոխիկյան Հայտնի են Գյումրիի թիվ 31/43 ընտրական տեղամասի արդյունքները. Առաջին տեղում Վարդան Ղուկասյանն է
Ազգային պատկերասրահը հոսանքազրկվել է միջազգային փառատոնի բացման ժամանակ
Նոյեմբերի 1-ը Երևանում կարելի է ասել՝ առանձնահատուկ էր Ավինյան-փաշինյանական քաղաքային իշխանության կողմից հանրային տրանսպորտի ուղեվարձի հետ կապված ձախողակ «նորամուծության» առումով: Թե ինչ խայտառակ պատկեր էր քաղաքային իշխանության անձեռնահասության հետևանքով, կարծում ենք, տեսան բոլորը, իսկ հանրային փոխադրամիջոցներով երթևեկող երևանցիներն զգացին նաև սեփական մաշկի վրա: Դասական, կարելի է ասել՝ քրեստոմատիկ նմուշ, թե ինչպես կարելի է ահռելի պրոբլեմ ստեղծել այնտեղ, որտեղ դա չկար:
Բայց պարզվում է, խայտառակությունները միայն հանրային տրանսպորտով չեն ավարտվել: Առնվազն, Տիգրան Ավինյանի համար: Բանն այն է, որ Երևանում նոյեմբերի 1-ին փառատոնի բացում է եղել, որքան էլ զարմանալի թվա՝ ոչ գաստրոնոմիական: Կոնկրետ. նոյեմբերի 1-ին, Ազգային պատկերասրահում տեղի է ունեցել «Երևանի լուսանկարչական փառատոնի» բացումը: Դա միջազգային փառատոն է, որին նաև օտարերկրացիներ են մասնակցում, ներկա են եղել Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագետներ: Ավելին, հրավիրված է եղել նաև Երևանի քաղաքապետի պաշտոնը զբաղեցնող Տիգրան Ավինյանը: Ու՝ հո՛պ, միջազգային փառատոնի բացման ժամանակ Ազգային պատկերասրահի շենքը հոսանքազրկվել է: Պատկերացնո՞ւմ եք, քաղաքապետի մասնակցության պայմաններում: Ու մոտ մեկ ժամ պատկերասրահում «լույս չի եղել»: Հասկանալի է, որ փառատոնի մասնակիցները, օտարերկրացի հյուրերն ու դիվանագետները ամենևին էլ հիացած չէին այդ պերֆորմանսով, թեպետ, կարծում ենք, հոսանքազրկումից ստացած տպավորությունները դեռ երկար ժամանակ չեն մոռանա:
Հասկանալի է նաև, որ միջոցառման շատ մասնակիցներ, հեռախոսային լապտերիկներով լուսավորելով շրջակայքը, հեռացել են (նման պահ է պատկերված լուսանկարում):
Այս հոսանքազրկումային խայտառակությունների վերջը կարծես չի երևում: Մեկ Օպերայի շենքն է հոսանքազրկվում պրեմիերայի ժամանակ, մեկ ֆուտբոլային միջազգային հանդիպման ժամանակ մարզադաշտ է հոսանքազրկվում, հիմա էլ, ահա՝ Ազգային պատկերասրահը:
Հանկարծ կանգ չառնեք, խայտառակվեք մինչև վերջ: