Մարտուն Գրիգորյան. ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու «Մայր Հայաստանի» նպատակը ՔՊ-ին իշխանազրկելն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) ՈՒՂԻՂ. Արցախցիների բողոքի ակցիան` Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության մոտ Ադրբեջանի զինուժը կրակ է բացել Խնածախի ուղղությամբ. վնասվել է բնակելի տուն ՔՊ֊ն պարտվեց Գյումրիում. ընդդիմությունը պետք է միավորվի․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չի անցնում, մնացածը կախված է ընդդիմադիր ուժերից Գյումրու հիմնական մասը հոսանքազրկել են. հայկական հակաժողովրդավարական «ավանդույթ» է Գյումրիում միջադեպ է տեղի ունեցել լրագրողների և ՔՊ-ական պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի միջև (տեսանյութ) Նախնական արդյունքներ՝ Գյումրիից Գյումրիում սկսվել է ձայների հաշվարկը․ ուղիղ Պատերազմ Արցախում
«Գյումրու ավագանու առաջիկա նիստը կկայանա ապրիլի 16-ին». Գոհար Մելոյան Մարտուն Գրիգորյան. ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու «Գյումրու ավագանու առաջիկա նիստը կկայանա ապրիլի 16-ին». Գոհար Մելոյան «Մայր Հայաստանի» նպատակը ՔՊ-ին իշխանազրկելն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) Թեժ իրավիճակ` Ազգային ժողովում. անհետ կորածների ծնողները գոռգոռում են (տեսանյութ) Ընդդիմությունն անհրաժեշտաբար պետք է միավորվի․ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյան Նիկոլի հետ՝ իրականում դեմ, կարելի է գնալ ընտրությունների ու հաղթել. Տիգրան Քոչարյան Վարդան Ղուկասյանը սպասում է Մարտուն Գրիգորյանի հայտարարությանը ԿԸՀ-ն ամփոփել է Գյումրու բոլոր տեղամասերի արդյունքները Արտակարգ դեպք՝ Երևանում․ կապված վիճակում հայտնաբերվել է տղամարդու մարմին Փաշինյանն ստիպված էր ընդունել իր ու ՔՊ-ի պարտությունը Որ ուժը քանի մանդատ կստանա. նախնական պատկերը՝ Գյումրիում ՈՒՂԻՂ. Արցախցիների բողոքի ակցիան` Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության մոտ Թրքաֆաշիստները, օգտագործելով բոլոր հնարավոր ռեսուրսները 1/3-ից ավելի ձայն չեն կարողանում վերցնել. Կարեն Քոչարյան Միասնական ու ճիշտ պահվածքի դեպքում, հավատացեք, այս իշխանությունների օրերը հաշված են. Ռուբեն Հակոբյան Ադրբեջանի զինուժը կրակ է բացել Խնածախի ուղղությամբ. վնասվել է բնակելի տուն «Մայր Հայաստանի» Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանի խոսքը՝ գյումրեցիներին (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չվերցրեց ձայների մեծամասնությունը Հայաստանը չի պատրաստվում վճարել ՀԱՊԿ անդամավճարը Պատրաստ եմ առանց որևէ պաշտոնի հավակնելու քվեարկել առավելագույն ձայներ ստացած ընդդիմադիր թեկնածուի օգտին․ Ռուբեն Մխիթարյան ՔՊ֊ն պարտվեց Գյումրիում. ընդդիմությունը պետք է միավորվի․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չի անցնում, մնացածը կախված է ընդդիմադիր ուժերից ՔՊ-ն միայնակ չի կարող ընտրել քաղաքապետ. «Եվրադաշինքը» չի հաղթահարում անցողիկ շեմը. Վահե Սարգսյան Գյումրու հիմնական մասը հոսանքազրկել են. հայկական հակաժողովրդավարական «ավանդույթ» է Փարաքարում ՔՊ թեկնածուն պարտվեց Վալոդյա Գրիգորյանին Գյումրու ընտրությունների նախնական արդյունքները. թարմացվող Գյումրիում միջադեպ է տեղի ունեցել լրագրողների և ՔՊ-ական պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանի միջև (տեսանյութ) «Իրավապահների վարքագիծը ոչ միայն ապօրինի է, այլև ընդգծված քաղաքական»․ Փաստաբաններին թույլ չեն տվել այցելել Գյումրիում ձերբակալված 70-ն անց, 80-ն անց ու 90-ն անց կանանց «ՔՊ-ն պարտվում է Փարաքար համայնքի բոլոր 9 գյուղերում». Նաիրի Հոխիկյան Հայտնի են Գյումրիի թիվ 31/43 ընտրական տեղամասի արդյունքները. Առաջին տեղում Վարդան Ղուկասյանն է
«Ուղեղլվա»․ Ցույց տվեց անկողինը, կիսադատարկ սառնարանը, զուգարանը ու ասաց, թե երբ կգնա (տեսանյութ)
«Ուղեղլվա» շարքի ներքո, Yerevan.Today-ը շարունակում է ներկայացնել Նիկոլ Փաշինյանի՝ «հեղափոխությունից» հետո ունեցած ելույթներից հատվածներ, որոնք պարունակում են խոստումներ հանրությանը, ոգևորիչ խոսքեր և որոնց, իրականում, խաբվել է քաղաքացին։
Ներկայացվող տեսանյութը 2018թ․ մայիսի 11-ի ուղիղ եթերներից է․ այդ օրը նա երկու անգամ ուղիղ եթեր մտավ։ Դրանցից մեկով ներկայացրեց վարչապետի աշխատասենյակը՝ կառավարության շենքում, ասաց, որ այն շատ ավելի լավն է, քան Բաղրամյան 26-ի աշխատասենյակը, ցուց տվեց հանգստի սենյակը, անկողինը, զուգարանը, սառնարանը, չհրկիզվող պաարանները և այլն։
Երկրորդ ուղիղ եթերը արդեն երեկոյան տեղի ունեցավ, որի ժամանակ էլ խոսեց կադրային նշանակումներից, ոստիկանության ու արդարադատության մասին իր պատկերացումներից և էլի ինչ-որ բաներ ասաց։
Մասնավորապես․
«Ես կարևոր եմ համարում, որ բոլոր որոշումների դրդապատճառները լինեն հասկանալի։
Կարծում եմ, որ ամենաառաջնային խնդիրը, որ պետք է լուծենք ոստիկանությունում, կոռուպցիան արմատախիլ անելն է և կլանային առաջխաղացումները արմատախիլ անելը։
Հաշտության գաղափարը և համերաշխության գաղափարը շատ կարևոր եմ համարում։
Մենք, ըստ էության, հանում ենք ժողովրդի և ոստիկանության միջև եղած փշալարերը։
Ժողովուրդը պետք է համոզված լինի, որ ոստիկանությունը փոխվում է դեպի լավը, և ոստիկանությունը ոչ թե փոխվում է, այլ փոխվել է և ինքը պետք է լուծի կոնկրետ խնդիրներ։
Մարդու իրավունքների պաշտպանությունը ոստիկանության համար պետք է լինի առաջնահերթություն։
Կրիմինալ ակտիվությոնը պետք է հասնի նվազագույն մակարդակի։
Ոստիկանութունը պետք է վերջ տա արդկանց ամենուր և ամեն ինչում տուգանելու այդ մոլուցքին։
Մենք այսօր տեղափոխվում ենք օրենսդրությամբ սահմանված՝ վարչապետի պետական առանձնատուն, մի քանի նկատառումներով և դրանցից մեկը այն է, որ ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված է, որ վարչապետը պետք է ապրի այդ առանձնատոանը, և եթե այդ առանձնատունը դատարկ է մնում, կարող է զուտ սիմվոլի առումով ստացվել, թե ՀՀ-ում վարչապետ չկա։
Իմ ուղիղ եթերներում ցույց կտամ, թե ինչ է ներկայացնում իրենից այդ առանձնատունը, դուք պետք է իմանաք, թե ինչի համար եք վճարում, որովհետև այդ ամբողջ տարածքը պահվում է պետական բյուեի հաշվին։
Հաշվի առնելով մեր խանության լեգիտիմության բարձր աստիճանը, մենք պետք է կենտրոնանանք արդյունքների վրա, մենք պետք է գնահատենք կառավարության և պաշտոնյայի գործունեությունը ըստ կոնկրետ արդյունքների։
Ուզում եմ շատ հստակ ասել, որ այն պահին, երբ զգամ, որ չունեմ ժողովրդի աջակցությունը և լիազորությունը, այդ պահից ես չեմ մնա ոչ մի վայրկյան վարչապետի պաշտոնում, որովհետև ինձ համար ամենակարևորը ժողովրդի աջակցությունն է, և Երրորդ Հանրապետության պատմության մեջ ամենակարևոր խնդիրը սա եմ համարում»։