Չգիտենք՝ Ալենը «պ»-ա, թե չէ, բայց որ «բ»- ա՝ էդ հաստատ․ աղջիկներից եմ ամաչում, չեմ ասում․ ազատամարտիկ
«ՔՊ-ականները, Ալեն Սիմոնյանը, ցույց են տալիս, իբր ժողովրդի կարծիքը իրենց համար մեծ նշանակություն ունի, բայց ժողովրդի կարծիքը իրենք բանի տեղ չեն դնում»,- դատարանի բակում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ազատամարտիկ Դավիթ Մկրտչյանը։
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ սեպտեմբերի 23-ին, Երևան քաղաքի առաջին ընդհանուր իրավասությունների դատարանում տեղի է ունենում Ալեն Սիմոնյանն ընդդեմ Անժելա Թովմասյանի դատական նիստը։
Ազատամարտիկը շարունակեց․ «Ալեն Սիմոնյան, գիտե՞ս մարդիկ քեզ ինչ են ասում, ասում են՝ մենք չգիտենք՝ Ալենը պոռնիկ ա, թե պոռնիկ չէ, բայց որ «բ» ա, էդ հաստատ։
Գոյություն ունեն մարդկային, ժողովրդական օրենքներ ու պետական օրենքներ։ Այ էդ մարդիկային, ժողովրդական օրենքներով դու «բ» ես։ Դու քո գործունեությամբ էդ յառլիկը կպցրել ես քո ճակատին։ Աղջիկներից եմ ամաչում, էդ «բ»-ն չեմ բացում։ Բայց մարդիկ դրսում դա բացում են։ Նույնիսկ քո կողքը շոպլիկութուն անողները, որ էսօր պաշտոն ունես, շոպլիկություն են անում, հետևիցդ էդ են ասում, որ դու էդ մարդն ես։ Ամաչի քո երեխեքից, Աստված պահապան թող լինի քո երեխեքին, բայց էդ գրուզը խի՞ ես թողնում երեխեքիդ վզին։ Վաղը-մյուս օրը քո սերունդները պետք է ամաչեն։
Իրենք ավելի մեծ խարաններ ունեն ճակատին կպցրած՝ հողատու, կապիտուլյանտ, ազգասպան են, ցեղասպան են, էդ էլ հո չե՞ք կարող դատի տալ մարդկանց, զասլուժիտ եք արել։ Մի հատ պոռնիկ բառից վիրավորվում ե՞ս»։