Ալեն Սիմոնյանն իր վրա է վերցրել անհասցե հնչեցրած «պոռնիկ» բնորոշումը. Խաչիկ Մանուկյան
«Նրանք հայրենիք չունեն։ Նա ասեց Աղդամը իմ հայրենիքն է, ու՞ր է հիմա Աղդամը։ Այսինքն, նրանք հայրենադավ գոյանքներ են։ Իսկ մեծ թիմը՝ որպես քպ-ական պարագլուխներ, դրանք դարակազմիկ ոճռագործներ են և, եթե լուրջ, իշխանափոխությունից հետո նրանք բոլորը կանգնելու են այս նույն դատարանների առաջ և կարծում եմ մեր իրավապահ մարմինները պիտի բարձրության վրա գտվեն և երբեք այն ծաղրածուի ծաղրանքին չարժանան, որը նրանց անվանարպում էր պարզապես և հիստերիկ շարժումներով ու ղժղժանքով ասում՝ հլը թող փորձի մի դատավոր իմ խոսքը չկատարի։ Մենք այս իրականության մեջ ենք։ Հիմա Դատավորների խոսքն ասելու ժամանակն է։ Փորձելո՞ւ են արդարադատության կողքը կանգնել, թե՞ դարակազմիկ հանցագործների։ Եվ վստահ եմ, այս անգամ իշխանափոխությունը լինեու է և պատժի են արժանանալու բոլոր նրանք, ովքեր կարողացան այս երկրում այս մեծ աղետը բերել, ազգ ու հայրենիք կործանել և տիրականորեն բազմել իշխանական աթոռներին»,- այսօր՝ սեպտեմբերի 23-ին, լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց հրապարակախոս Խաչիկ Մանուկյանը։