Իրանը մոտ ժամանակներս կպատասխանի Թրամփի նամակին․ Իրանի ԱԳ նախարար
Ինչու՞ են վատթարանում թուրք-իրանական հարաբերությունները և կարո՞ղ է դա ազդել Հայաստանի անվտանգության վրա
Թուրքիայի դեսպանը կանչվել է Իրանի ԱԳՆ
Ի՞նչ է կատարվում Իրանի ներքաղաքական կյանքում և ի՞նչ ազդեցություն այն կարող է ունենալ Հայաստանի վրա՝ անվտանգության տեսանկյունից
Իրանի և Ռուսաստանի միջև ռազմավարական համագործակցության մասին պայմանագիրը կստորագրվի Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի՝ Ռուսաստան կատարելիք այցի ժամանակ, Tasnim գործակալությանն ասել է Իրանի խորհրդարանի ազգային անվտանգության և արտաքին քաղաքականության հանձնաժողովի անդամ Աբուլֆազլ Զոհրևանդը։
«Երկու երկրների միջև ռազմավարական համագործակցության երկար սպասված պայմանագիրը կստորագրվի Փեզեշքիանի՝ Ռուսաստան կատարելիք այցի ընթացքում»,- ասել է նա։
Ավելի վաղ Իրանում գտնվող Ռուսաստանի ԱԽ քարտուղար Սերգեյ Շոյգուն Մասուդ Փեզեշքիանի հետ հանդիպման ժամանակ տեղեկացրել էր, որ Ռուսաստանն ավարտում է ներքին ընթացակարգերը, որոնք անհրաժեշտ են Մոսկվայի և Թեհրանի միջև նոր հիմնարար միջպետական պայմանագիրն ամենաբարձր մակարդակով ստորագրելու համար։