Կարեն Սիմոնյանն ընտանիքի հետ է գնացել քվեարկության (տեսանյութ) Քվեարկեցի հանուն Գյումրիում իշխանափոխության. Կարեն Սիմոնյան Գյումրու արտահերթ ընտրությունների ընթացքը (ուղիղ)
«ՔՊ-ն Նիկոլին ասել է՝ Գյումրիում «իզով թոզով» չերևա… պարտվում են»․ Թևանյան Ինչ իրավիճակ է այս պահին Գյումրիում․ ներկայացնում է Կարեն Սիմոնյանը (տեսանյութ) Կեղծ ընտրողների տվյալնե՞ր. 3264 հատ եռանիշ կոդ` Գյումրու ընտրատեղամասում Գյումրիում արձանագրված ընտրախախտումների ամփոփ անդրադարձ (լուսանկար, տեսանյութ) Լրագրողը հաղորդում է տվել. ի՞նչ է կատարվում Սարիկ Մինասյանի թաղամասում Թալինի ՔՊ-ական քաղաքապետը Մուշ թաղամասում հետևում է քվեարկության ընթացքին (տեսանյութ) Արցախցի մայրիկների ակցիան՝ կառավարական ամառանոցի մոտ․ ՈՒՂԻՂ ՄԻԱՑՈՒՄ Որքան մարդ է մասնակցել Գյումրու և Փարաքարի ընտրություններին 11:00-ի դրությամբ Ես հայրենիքի դավաճանների հետ ճանապարհ գնացողը չեմ՝ թեկուզ ոտքս էլ կտրվի, ձեռք էլ կտրվի. Վարդան Ղուկասյան Գյումրիում ՔՊ թեկնածու Սարիկ Մինասյանը լրագրողների հետ զրույցում ակնհայտորեն լարված էր Պատերազմ Արցախում
«ՔՊ-ն Նիկոլին ասել է՝ Գյումրիում «իզով թոզով» չերևա… պարտվում են»․ Թևանյան Փաշինյանական ռեժիմի ռեպրեսիվ օրգանները տարեց կանանց «հետևից են ընկել» Ընտրախախտումները համատարած են, պատճառն իշխանության վախն է ՔՊ-ն 3264 ձայն կեղծել է. Վարդան Ղուկասյան Ինչ իրավիճակ է այս պահին Գյումրիում․ ներկայացնում է Կարեն Սիմոնյանը (տեսանյութ) Ինչպես են ՔՊ-ակաները փախչում ընտրատեղամասից (տեսանյութ) «Մեր աջակիցների մեքենաները կանգնեցնում, տանում են անհայտ ուղղությամբ». Մարտուն Գրիգորյան Կեղծ ընտրողների տվյալնե՞ր. 3264 հատ եռանիշ կոդ` Գյումրու ընտրատեղամասում Ժամը 17:00-ի դրությամբ՝ Գյումրու արտահերթ ընտրություններին մասնակցել է 39181 ընտրող «Փարաքարի 14/14 և 14/16 տեղամասերը հոսանքազրկված են»․ «ՀայաՔվե» ՔՊ-ի վստահված անձը հրաժարվում է ցույց տալ իր պահած թղթերը․ վեճ տեղամասում (տեսանյութ) Անահիտ Խալաթյանը ձերբակալվել է ՀԿԿ աշխատակիցների կողմից Գյումրիի 2 ընտրատեղամասերի հարակից տարածքներում սև բերետավորներ են բերվել (տեսանյութ) Արագածոտնի մարզպետի ծառայողական մեքենան Գյումրու ՔՊ կենտրոնական շտաբի մոտ Լարված իրավիճակ՝ Սարիկ Մինասյանի թաղամասում (տեսանյութ) Գյումրիում արձանագրված ընտրախախտումների ամփոփ անդրադարձ (լուսանկար, տեսանյութ) Քաղաքացիական հագուստով անհայտ անձինք առևшնգել են մեր ավագանու անդամության թեկնածուին. «Մեր քաղաքը» դաշինք Արձանագրված խախտումները հիմք են, որ Գյումրիի 31/69, 31/70 ընտրատեղամասերում ընտրությունների արդյունքներն անվավեր ճանաչվեն. Ավետիք Չալաբյան Ֆիքսել ենք, որ քաղաքացիները մտնում են ընտրատեղամասին անթուլատրելիորեն մոտ ՔՊ շտաբ, այնուհետև գնում ընտրության. Գոհար Մելոյան Պարեկային ծառայությունը տուգանել է Սարիկ Մինասյանի վարորդին Գյումրիում քաղաքացին կտրոնով դուրս է վազում ընտրատեղամասից, ոստիկաններ էլ` հետևից. (Տեսանյութ) Կարեն Սիմոնյանն ընտանիքի հետ է գնացել քվեարկության (տեսանյութ) Որքան մարդ է մասնակցել Գյումրու և Փարաքարի ընտրություններին 14:00-ի դրությամբ Լրագրողը հաղորդում է տվել. ի՞նչ է կատարվում Սարիկ Մինասյանի թաղամասում Ընտրական օրենսգրքով արգելված հեռավորությամբ տեղակայված է ՔՊ-ական թեկնածուի նախընտրական շտաբը. «ՀայաՔվե». Տեսանյութ Այս պահին Գյումրիի կենտրոնական հրապարակում, քաղաքապետարանի դիմաց ոստիկանական ուժեր են կենտրոնացված «Չեմ ժխտում՝ եղել են մեր աջակիցները տարբեր համայնքներից»․ Նազելի Բաղդասարյան. Տեսանյութ Սարիկի ո՞ր մի ասածին հավատամ, իմ մասին սուտ խոսեց, տակից դուրս չեկավ. Արտյոմ Ղարաղազարյան Քվեարկեցի հանուն Գյումրիում իշխանափոխության. Կարեն Սիմոնյան Թալինի ՔՊ-ական քաղաքապետը Մուշ թաղամասում հետևում է քվեարկության ընթացքին (տեսանյութ)
Երևանում ոստիկանական «Գազել»-ը վրաերթի է ենթարկել անչափահասի, բժիշկները պայքարում են կյանքի համար
Այսօր՝ հուլիսի 31-ին, վրաերթ է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 09։00-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության զորքերի հաշվեկշռում հաշվառված «Գազել»-ը Արշակունյաց պողոտա-Քրիստափոր փողոցի խաչմերուկում՜ Շենգավիթի դատարանի հարևանությամբՙ վրաերթի է ենթարկել տղա երեխայի։ Shamshyan.com-ը հայտնում է, որ վարորդը փախուստի չի դիմել, օգնել է իր գործընկերների հետ վիրավորին տեղափոխել «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն, որտեղ բժիշիկները պայքարում են նրա կյանքի համար։
Դեպքի վայր են ժամանել ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Պարեկային ծառայության Երևան քաղաքի գնդի 4-րդ գումարտակի պարեկներն ու մոտոպարեկները, սակայն վերջիններս երթևեկությունը կարգավորելու փոխարեն վթարի հարևանությամբ գտնվող պատի տակ մեկը պպզած, մյուսները՝ կանգնած «գյալաջի» էին անում, մինչ դեռ դեպքի վայրում ոչ մի անվտանգություն չէր պահպանվում, ինչը հղի էր վթարներ լինելու հավանականությամբ, քանի որ վարորդները չէին հասկանա, որ նշված «Գազել»-ը կանգնած է, քանի որ դեպքի է տեղի ունեցել։
Նշվում է, որ վիրավորը Երևանի 17-ամյա բնակիչ է։