«Նիկոլին ջարդե՛լ ենք․․․ իրավունք չունենք մսխելու գյումրեցիների քվեն»․ Սամվել Հակոբյան (տեսանյութ) Մարտուն Գրիգորյանին սպասելիս. ի՞նչ կասի կամ ի՞նչ կանի. Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Իշխանությունը շարունակում է պարտվել․ Վիգեն Հակոբյան Ալիևը Փաշինյանից պահանջում է հայտարարել ՀՀ լուծարման մասին. դա է «խաղաղության» նրա ոչ վերջին նախապայմանը Ինչպես քանդում են մեր պետականությունը, այնպես էլ քանդում են քաղաքացու սեփականությունը (տեսանյութ) Հասարակությանն են ուզում շեղել. Մովսես Հակոբյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասին․ 24News Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին ու իր հաճախորդներին «Տատիկների գործ»-ով անցնող Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց. փաստաբան Ադրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու Ողբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին մաhացած են հայտնաբերել «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Հականիկոլը հաղթել է, Գյումրին Փաշինյանի պարտությունն էր. Արթուր Խաչատրյան Փոքրամասնության իշխանության տապալումը Գյումրիում և Փարաքարում Ինչո՞ւ է լռում Մարտուն Գրիգորյանը և ո՞վ իրականում պատժեց Նավակ Ճոճողին. Տիգրան Քոչարյան «Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները բավականին մոտ են դարձել». Ալիև «Մինչև ապրիլի 15-ը բավականին ժամանակ ունենք՝ որոշում կայացնելու»․ Բաբկեն Հարությունյան «9 տարի առաջ արցախցի ու հայաստանցի չէինք»․ Մետաքսե Հակոբյան Այլևս նախկին, նախկին ասելով` չի ստացվում ժողովրդին խաբել. Արթուր Խաչիկյան Խոզնավար գյուղի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Այս տևական դադարի, լռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը Աչքակապություն աչքակապությանց Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործով նախաքննությունը շարունակվում է. ՔԿ Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվել Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Մի՛ առաջնորդվեք երկակի ստանդարտներով, զգոն եղեք․ ՀԺՄ-ն՝ Գյումրիում լրագրողների թիրախավորման մասին
Արթուր Սուքոյանի կալանավորման դեմ վերաքննիչ բողոք է ներկայացվել
Աժ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լևոն Քոչարյանի օգնական   Արթուր Սուքոյանի կալանավորման դեմ ներկայացվել է վերաքննիչ բողոք։ Այդ մասին հայտնել են փաստաբանները։
Մեկնաբանությունում նշված է․
«Դավիթ Լևոնյանը տեսանյութերը չի տարածել «civic.am» լրատվամիջոցի անունից, այլ տարածել է իր անունից, սեփական էջից, ընդ որում՝ անձամբ որակելով այն որպես «իր գործենություն՝ իր յութուբյան էջում»։ Միգուցե առաջին հայացքից տպավորություն ստեղծվի, թե անկախ այն հանգամանքից, որ Դավիթ Լևոնյանը տեսանյութերը տարածելիս չի ներկայացրել այն որպես «civic.am» լրատվամիջոցով լրագրողական գործունեություն, ուստի միայն այն, որ վերջինս հանդիսանում է լրագրող, արդեն իսկ բավարար է, որպեսզի նրա կողմից թեկուզև որպես անհատ տարածած տեսանյութը դիտարկվի որպես լրագրողական գործունեություն, ապա հարկ է այս առումով նշել, որ «Զանգվածային լրատվության մասին» ՀՀ օրենքի 3-րդ հոդվածի 4-րդ կետից բխում է, որ լրագրող է հանդիսանում լրատվական գործունեություն իրականացնող ֆիզիկական անձը, լրատվական գործունեություն իրականացնողի ներկայացուցիչը, նրա հետ կնքած աշխատանքային կամ այլ պայմանագրի հիման վրա տեղեկատվություն փնտրողը, հավաքողը, ստացողը, պատրաստողը, խմբագրողը:
Իսկ սույն դեպքում գործում առկա նյութերից փաստվում է, որ Դավիթ Լևոնյանը հանդիսանում է բացառապես «civic.am» լրատվական գործունեություն իրականացնող ներկայացուցիչ, սակայն նույն գործի նյութերում առկա չէ մի այնպիսի փաստական տվյալ, որը կփաստեր այն մասին, որ Դավիթ Լևոնյանը, բացի հիշյալ լրատվական գործունեություն իրականացնողի ներկայացուցիչ հանդիսանալուց, հանդիսանում է նաև որպես լրատվական գործունեություն իրականացնող ֆիզիկական անձ, ով տվյալ պարագայում առանձին կարգով ևս պետք է ունենա անհատական գրանցում։ Նույնիսկ եթե պատկերացնենք, որ անհատ լրագրողը պարտադիր չէ, որ ունենա առանձին անհատական գրանցում և նրա յուրաքանչյուր ֆորմատով արտահայտված կարծիքն ու մեկնաբանությունն որևէ հարցի շուրջ միևնույն է՝ պետք է դիտարկել որպես լրագրողական գործունեություն, ապա նման դեպքերում կառաջանա ոչ իրավաչափ մի այնպիսի իրավիճակ, երբ ֆորմալ իմաստով լրագրողի կարգավիճակ ունեցող անձը յուրաքանչյուր դեպքում կարտահայտի սեփական կարծիքը և եզրահանգումները որևէ թեմայի շուրջ, ապա կարող է հեշտությամբ թաքնվել իր կարգավիճակից բխող պաշտպանության տակ, ինչն անթույլատրելի է և կարող է հանգեցնել լրագրողի կարգավիճակից բխող իրավունքների պաշտպանության երաշխիքից օգտվելու չարաշահման դրսևորմանը։ Բացի այդ, նման իրավիճակները կարող են առաջացնել լուրջ խնդիրներ անձի ազատ խոսքի և լրագրողի կարգավիճակ ունեցող անձի լրատվության ոլորտում խոսքի ազատության իրավունքի տարանջատման միջև»։