Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին ՔՊ-ի վարկանիշն ամբողջ Հայաստանում 8-12% է․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին, տարոսը Հայաստանին. դիտարկումներ, գնահատականներ Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում Մարտուն Գրիգորյանը հայտարարություն կանի Կրակոցները սովորականից շատ են եղել. Խնածախ համայնքի նախկին ղեկավար «Մայր Հայաստանը» շատ կարճ ժամանակահատվածում ձեռք բերեց մեր քաղաքացիների վստահությունը Պատերազմ Արցախում
Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվել Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Մի՛ առաջնորդվեք երկակի ստանդարտներով, զգոն եղեք․ ՀԺՄ-ն՝ Գյումրիում լրագրողների թիրախավորման մասին Է՞լ որ ՔՊ-ականները պետք է հրաժարական տան․ «Կարճ ասած» Արժանապատիվ գյումրեցին ասաց, որ մերժում է օրվա իշխանությանը. Թադևոս Ավետիսյան Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին Խայտառակություն է. Գերմանիան ներողություն է խնդրել Ադրբեջանից Թռնելու ժամանակը չէ՞. «Իրավունք» «Մեր հացը լափում եք, մեր դեմ միավորվո՞ւմ...Աստծուց մոռացված դժբախտներ». Հանրային Ռադիոյի տնօրեն Արմեն Քոլոյանի կինն այսպես է անվանել արցախցիներին «Ինտերի» ղեկավարությունը խորհրդակցել է Հենրիխ Մխիթարյանի հետ՝ Հայաստանի հավաքականի խաղացողին ձեռք բերելու հարցի շուրջ Ունենք մի քանի տասնյակ տուժողներ, մի քանի տասնյակ հատոր թուղթ և իմ գնահատմամբ զրո էական շարժ. Մանուշ Եսայան Ինչու Գյումրիով կվռնդվի Փաշինյանը․ Երվանդ Բոզոյան 75-ամյա Կիմա տատը՝ «դարի հանցագործը», 48 ժամ է, ինչ ձերբակալված է. Ռուբեն Մելիքյան Գյումրիում պրոցեսը վիժեցնելու որևէ պատճառաբանություն չի կարող ընդունելի լինել. Բորիս Մուրազի Գյումրու և Փարաքարի ԸԸՀ-ները վերահաշվարկ կատարելու և քվեարկության արդյունքներն անվավեր ճանաչելու դիմումներ չեն ստացել. ԿԸՀ Հայաստանում երկրաշարժ է գրանցվել Գյումրու ընտրությունների սենսացիան, սպեցիֆիկան և արդյունքները. Ավետիք Չալաբյան Սա «Երալաշ» չէ, սա մերօրյա Երևանն է (տեսանյութ) Թշնամին շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել Բաքվում ընթանում է Ռուբեն Վարդանյանի գործով շինծու դատավարությունը Մեզ սպասվում է տաք և բավարար տեղումներով ապրիլ. Սուրենյան Յոթնամյա ավեր. «Փաստ» Վարչական ռեսուրսն էլ հանես, տակը բան չի մնա. «Փաստ» Դատախազը կգնա Ավինյանի հետևից. ԱՆԻՖ հիմնադրամի 25 մլրդ թալանի «անունները» ՔՊ-ի վարկանիշն ամբողջ Հայաստանում 8-12% է․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Ճոճել այնքան, որ նավակը շրջվի... ՔՊ-ական Վիլեն Գաբրիելյանը դնում է մանդատը Գյումրիում հարբած «արկածներ» անելուց հետո ՔՊ-ականը որոշել է վայր դնել մանդատը Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին, տարոսը Հայաստանին. դիտարկումներ, գնահատականներ
Շվեդիայի հայկական միությունների վարչությունը դատապարտում է Փաշինյանի քաղաքականությունը
«Հրապարակը» գրում է. «Փաշինյանի հայտարարած «սահմանագծում-սահմանազատումն» առաջացրել է ոչ միայն Տավուշի եւ, առհասարակ, ՀՀ քաղաքացիների վրդովմունքն ու անհանգստությունը, այլ նաեւ՝ սփյուռքահայերի: Սփյուռքյան տարբեր կազմակերպություններ, հեղինակավոր հասարակական, քաղաքական գործիչներ հանդես են գալիս Փաշինյանի քաղաքականությունը դատապարտող հայտարարություններով: Նման հայտարարությամբ հանդես է եկել նաեւ Շվեդիայի հայկական միությունների վարչությունը, որտեղ մասնավորապես ասված է.
«Մինչ ադրբեջանական ժողովուրդը եւ լրատվամիջոցներն իրենց նախագահ Ալիեւի հետ տոնում եւ ուրախանում են Հայաստանի սահմանամերձ գյուղերին տիրանալու «հաղթանակով», բոլորովին այլ տրամադրություն է տիրում Տավուշի մարզի գյուղերում, Հայաստանի քաղաքացիների եւ սփյուռքահայերի շրջանում։ Արցախում (Լեռնային Ղարաբաղ) տեղի ունեցած վերջին իրադարձություններից հետո, երբ ադրբեջանական զինված ուժերը վերահսկողության տակ վերցրին դարավոր պատմական հայկական տարածաշրջանը, հայերի էթնիկ զտումները, Արցախի հանձնումը հայերի մեջ հուսահատություն եւ հիասթափություն են առաջացրել: Շվեդիայի հայերը կիսում են այդ զգացողությունները:
Լրագրողների հետ զրույցում վարչապետ Փաշինյանն ընդգծել է, որ սահմանագծումը շատ կարեւոր է ապագա խաղաղության գործընթացի եւ Հայաստանի Հանրապետության տարածքային ամբողջականության վերականգնման համար։ Շվեդիայի հայկական միությունների վարչությունը վարչապետ Փաշինյանին հորդորում է՝ չվտանգել Հայաստանի ապագան՝ հենվելով բացառապես մշուշոտ հույսի վրա: Պետք է որդեգրել հստակ կենսունակ օրակարգ եւ նախապայմաններ՝ խաղաղ գործընթացը հաստատելու համար: Բացի այդ, UAAS-ը կոչ է անում վարչապետին՝ թափանցիկ լինել իր ծրագրերում եւ սահմանազատման գործընթացում: ...Անդրանիկ Քոչարյանն առաջարկել է «ճշտել» 1915 թ. Հայոց ցեղասպանության զոհերի թիվը, սպանված բոլոր հայերի անունները:
Թուրքիայի նախագահ Էրդողանը վերջերս հիշատակեց Հայոց ցեղասպանության մասին՝ խրախուսելով հեռու մնալ նրանից, ինչն ինքն անվանում է «անհիմն հիշողություններ», եւ կենտրոնանալ «ներկա իրողությունների» վրա: Նա հույս հայտնեց, որ Հայաստանը կազատվի հայկական սփյուռքի ստվերից եւ կընդունի ավելի պայծառ ապագա: 2024 թ. ապրիլի 24-ին վարչապետ Փաշինյանը նույնպես հորդորեց հայերին՝ ազատվել ցեղասպանության տրավմայից: UAAS-ը խորապես համոզված է, որ այս հայտարարությունները համընկնում են ավելի լայն օրակարգի հետ, որոնք սահմանվել են Թուրքիայի եւ Ադրբեջանի կողմից: Միությունը վարչապետ Փաշինյանին հորդորում է՝ դադարեցնել օրակարգը, որը դեմ է հայկական շահերին: Սահմանազատման գործընթացը պետք է համապատասխանեցնել հայկական շահերին, պետք է դրվեն նախապայմաններ՝ Բաքվում գտնվող բոլոր հայ քաղաքական ռազմագերիների ազատ արձակումը,  պահանջել ճանաչել Թուրքիայի եւ Ադրբեջանի կողմից հայերի ցեղասպանությունը: ՀԳՄՀ-ն դատապարտում է վարչապետ Փաշինյանի անպատասխանատու եւ չմտածված գործողությունները եւ նրա կապիտուլյացիոն քաղաքականությունը՝ ընդառաջ Ադրբեջանի շարունակվող տարածքային պահանջների:
Շվեդիայի հայկական միությունների վարչություն»։