«Նիկոլին ջարդե՛լ ենք․․․ իրավունք չունենք մսխելու գյումրեցիների քվեն»․ Սամվել Հակոբյան (տեսանյութ) Մարտուն Գրիգորյանին սպասելիս. ի՞նչ կասի կամ ի՞նչ կանի. Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Իշխանությունը շարունակում է պարտվել․ Վիգեն Հակոբյան Ալիևը Փաշինյանից պահանջում է հայտարարել ՀՀ լուծարման մասին. դա է «խաղաղության» նրա ոչ վերջին նախապայմանը Ինչպես քանդում են մեր պետականությունը, այնպես էլ քանդում են քաղաքացու սեփականությունը (տեսանյութ) Հասարակությանն են ուզում շեղել. Մովսես Հակոբյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասին․ 24News Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին ու իր հաճախորդներին «Տատիկների գործ»-ով անցնող Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց. փաստաբան Ադրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու Ողբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին մաhացած են հայտնաբերել «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Հականիկոլը հաղթել է, Գյումրին Փաշինյանի պարտությունն էր. Արթուր Խաչատրյան Փոքրամասնության իշխանության տապալումը Գյումրիում և Փարաքարում Ինչո՞ւ է լռում Մարտուն Գրիգորյանը և ո՞վ իրականում պատժեց Նավակ Ճոճողին. Տիգրան Քոչարյան «Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները բավականին մոտ են դարձել». Ալիև «Մինչև ապրիլի 15-ը բավականին ժամանակ ունենք՝ որոշում կայացնելու»․ Բաբկեն Հարությունյան «9 տարի առաջ արցախցի ու հայաստանցի չէինք»․ Մետաքսե Հակոբյան Այլևս նախկին, նախկին ասելով` չի ստացվում ժողովրդին խաբել. Արթուր Խաչիկյան Խոզնավար գյուղի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Այս տևական դադարի, լռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը Աչքակապություն աչքակապությանց Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործով նախաքննությունը շարունակվում է. ՔԿ Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվել Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Մի՛ առաջնորդվեք երկակի ստանդարտներով, զգոն եղեք․ ՀԺՄ-ն՝ Գյումրիում լրագրողների թիրախավորման մասին
Սամվել Վարդանյանը քննության շրջանակներում ցույց է տվել իր վրա կատարված հարձակման վայրը
Իրավապաշտպան, փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Այս դավաճանական վիճակում ես, անկեղծ ասած, չգիտեմ՝ ինչ է հնարավոր անել։ Ուստի կներեք, որ խոսելու եմ մեկ այլ հարցի մասին՝ հաշվի Սամվելի գործի շուրջ օրեր առաջ արձանագրված լայն հանրային համախմբումը։
Եվ այսպես՝ վերջին նորությունները.
1) Երեկ 7 մլն չափով գրավը վճարեցինք՝ 5 ժամ տևած դրամահավաքի շնորհիվ։ Ընդհանուր առմամբ ստացվել է 225 փոխանցում (միջինը ՝ 1 րոպե 20 վայրկյանում՝ 1 փոխանցում), որոնցից շուրջ 115-ը՝ մինչև 10 հզր դրամի չափով, իսկ շուրջ 100-ը՝ 10 հզր դրամ և ավելի։ Հաշվետվությունը կներկայացվի լրացուցիչ։
2) Խոշտանգման հոդվածով հարուցված վարույթով երեկ Սամվելը տվել է մանրամասն ցուցմունք, իսկ այսօր դեպքի վայրի զննությամբ նա հստակ ցույց է տվել դեպքի վայրը (ելնելով մեքենայի աջ ու ձախ շրջադարձները հստակ հիշելու փաստից), որտեղ արձանագրվել է 1x1 մակերեսով տրորված խոտ (հիշենք շալվարի վրայի կանաչ հետքերը)։
3) Պարզվեց՝ դեպքի վայրը փակ տարածք է, որը պատկանում է Գիտությունների ազգային ակադեմիայի մի գիտահետազոտական ինստիտուտի (կարծեմ՝ օրգանական քիմիայի ՊՈԱԿ)
4) Պարզվեց՝ Երևանի քննչական վարչությունից դեպի «օրգանական քիմիայի» տարածք դուրս եկող դարպասը տեսանկարահանող տեսախցիկը DVR չունի, այսինքն՝ տեսագրություն պահպանված չէ։ «Օրգանականից» դեպի Ազատության պողոտա դուրս եկող դարպասին նույնպես առկա էր տեսախցիկ, բայց տեսագրությունը լինել-չլինելու հարցը դեռ պարզ չէ»։