Երևանը Մարիուպոլ է դառնալու. Հրանտ Բագրատյան (տեսանյութ)
«5-րդ ալիքի» «Օրագիր» ծրագրին տված հարցազրույցում նախկին վարչապետ, «Ազատություն» կուսակցության ղեկավար Հրանտ Բագրատյանը նշել է, որ ԱԽ քարտուղարի հայտարարությունը դիվերսիֆիկացիայի մասին բարբաջանք է, Փաշինյանի օրոք Հայաստանի կախվածությունը Ռուսաստանից 25 տոկոսից դարձել է 45 տոկոս:
Եթե Ռուսաստանը կտրում է տնտեսական կապը Հայաստանի հետ, Ռուսաստանին բան չի լինում, վերանում է Հայաստանի տնտեսության 45 տոկոսը:
Այ տղա՛, քարտեզին նայի՛ր ու ասա՝ ո՞նց ես դիվերսիֆիկացնում, մենք մասսայական, տոննաժ լոգիստիկա ունենք միայն Ռուսաստանի եւ Իրանի հետ:
Շոու են սարքելու Բրյուրսելում:
Դիվերսիֆիկացիան անհնարին է, դա կարող է լինել միայն Թուրքիայի միջոցով եւ այստեղ քաղաքական հարց կա:
Եվրոպայի տնտեսությունը մեռնում է, ԱՄՆ-ը օգտվեց ուկրաինական պատերազմից, նա չի խնայում Եվրոպային:
Մեծ տնտեսական օգնությունը Արեւմուտքի կողմից անհնարին է, Արեւմուտքը կասի՝ Ռուսաստանի դեմ բավականաչափ չեք պայքարում:
Երեւանը Մարիուպոլ է դառնալու:
Բրյուսելում պահանջելու են՝ կտրեք ձեր կապը Իրանի հետ, եթե չեք կտրում, Ադրբեջանը միջանցքը կբացի ու կկտրի:
Վախեցեք Ռուսաստանի՝ ոչ թե արձագանքից, այլ լռությունից:
Եթե Ուկրաինան ու Վրաստանը չդարձան ԵՄ անդամ, Հայաստանը չի դառնա, դա տասնամյակներ կարող է տեւել, բայց ի՞նչ կտա մեզ:
Վրացիների մի զգալի մասը Եվրոպայում զբաղված է բնակարանների գողությամբ:
Հայաստանում ակնհայտ քաղբանտարկյալներ կան, մինչեւ հիմա որեւէ եվրոպական դեսպան ինձ չի զանել՝ հարցրել, թե ինչի՞ մասին էր քո դեմ գործը:
Մեզ մռայլ օրեր են սպասվում:
Հիշեք Ստոլտենբերգի այցը Բաքու:
Ադրբեջանը Հայաստանի 1400 քմ տարածք է օկուպացրել, ես գնացել, հաշվել եմ:
Հայաստանի տարածքում ադրբեջանական ոչ մի անկլավ չկա, սա յուրաքանչյուր հայ պետք է իմանա:
Մհեր Գրիգորյանը գնում է, պարտվում է, գալիս է, պատկերավոր ասած՝ Շահին Մուստաֆաևն իրեն ապտակում է, գալիս:
Ռուսաստանը ուզում է, որ մեզ ավելի շատ հող մնա, Պուտինը ասաց՝ եկեք սահմանազատում անենք 1926 թ քարտեզներով:
Ոչ բրիտանական, ոչ ամերիկյան հետախուզական ծառայությունները ուրիշ բանով զբաղված չեն, մենք այս խաղին ենք մասնակցում, սրա պատիժը մեծ է լինելու: