Ինչ կորոշեն Մարտունը, Վանեցյանը, երրորդ նախագահը, իրենց գործն է, ՔՊ-ի գնացքը գնացել է․ «Կարճ ասած» Բրիտանացի պատգամավորները կառավարությանը կոչ են արել ճնշnւմ գործադրել Ադրբեջանի վրա՝ Բաքվում պահվող հայերին ազատ արձակելու հարցով Տրանսգենդեր Լիլիթ Մարտիրոսյանը Դատախազություն բողոք է ներկայացրել Վարդան Ղուկասյանի դեմ. «Հրապարակ» «Նիկոլին ջարդե՛լ ենք․․․ իրավունք չունենք մսխելու գյումրեցիների քվեն»․ Սամվել Հակոբյան (տեսանյութ) Մարտուն Գրիգորյանին սպասելիս. ի՞նչ կասի կամ ի՞նչ կանի. Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Իշխանությունը շարունակում է պարտվել․ Վիգեն Հակոբյան Ալիևը Փաշինյանից պահանջում է հայտարարել ՀՀ լուծարման մասին. դա է «խաղաղության» նրա ոչ վերջին նախապայմանը Ինչպես քանդում են մեր պետականությունը, այնպես էլ քանդում են քաղաքացու սեփականությունը (տեսանյութ) Հասարակությանն են ուզում շեղել. Մովսես Հակոբյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասին․ 24News Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին ու իր հաճախորդներին «Տատիկների գործ»-ով անցնող Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց. փաստաբան Ադրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու Ողբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին մաhացած են հայտնաբերել «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Հականիկոլը հաղթել է, Գյումրին Փաշինյանի պարտությունն էր. Արթուր Խաչատրյան Փոքրամասնության իշխանության տապալումը Գյումրիում և Փարաքարում Ինչո՞ւ է լռում Մարտուն Գրիգորյանը և ո՞վ իրականում պատժեց Նավակ Ճոճողին. Տիգրան Քոչարյան «Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները բավականին մոտ են դարձել». Ալիև «Մինչև ապրիլի 15-ը բավականին ժամանակ ունենք՝ որոշում կայացնելու»․ Բաբկեն Հարությունյան «9 տարի առաջ արցախցի ու հայաստանցի չէինք»․ Մետաքսե Հակոբյան Այլևս նախկին, նախկին ասելով` չի ստացվում ժողովրդին խաբել. Արթուր Խաչիկյան Խոզնավար գյուղի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Այս տևական դադարի, լռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը Աչքակապություն աչքակապությանց Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործով նախաքննությունը շարունակվում է. ՔԿ Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվել
Ում է իրականում պատկանում Թաիրով 50/10 հասցեում գտնվող հողատարածքը. ով է զավթողը. Armlur.am
ArmLur.am-ը հրապարակում էր ունեցել, որ գործարար Խաչիկ Խաչատրյանը տարիներ շարունակ փորձում է զավթել Երևան քաղաքի Թաիրով 50/10 հասցեում գտնվող հողատարածքը, որն իրենից ներայացնում է այգի, ինչի մի հատվածում քաղաքացի Վահան Թովմասյանը տարիներ առաջ կառուցել է շինություն և օրինական ընթացակարգերի է դիմել՝ այն ձևակերպելու համար:
Արդյունքում տարածքի հետ ներքին տարաձայնությունները այնքան են թեժացել, որ Խաչիկ Խաչատրյանը անձամբ գնացել է վերոնշյալ հասցե քաշքշել է Վահան Թովմասյանի կողմից այնտեղ անվտանգության ծառայություն իրականացնող պահնորդներին ու կրպակը գցել բարձունքից։
Ի պատասխան մեր այս հրապարակման գործարար Խաչիկ Խաչատրյանի փաստաբան Մարգար Սողոմոնյանը հայտնեց.
«Խմբագրության կողմից վկայակոչվող «Թաիրովի 50/10 հասցեի հողատարածքը», որն իբրև թե փորձում է զավթել Խաչիկ Խաչատրյանը, դեռևս 1999 թվականից վարձակալության, իսկ 2002 թվականից արդեն սեփականության իրավունքով պատկանում է «Սասնա Երկիր» փակ բաժնետիրական ընկերությանը, ինչից ակնհայտ է դառնում, որ ընկերությանը սեփականության իրավունքով պատկանող հողամասը, ոչ թե զավթվել է Խաչիկ Խաչատրյանի, այլ հենց հոդվածի մեջ վկայակոչված անձ Վահան Թովմասյանի կողմից:
Ավելին, ՀՀ վարչական դատարանի թիվ ՎԴ/3249/05/22 վարչական գործով օրինական ուժի մեջ մտած վճռով մերժվել է Վահան Թովմասյանի կողմից ներկայացված հայցն ընդդեմ Երևանի քաղաքապետարանի՝ Երևանի Թաիրովի 50/10 հասցեում գտնվող ինքնակամ շինությունը օրինականացնելու վերաբերյալ պահանջը, ինչից ակնհայտ է դառնում, որ հոդվածի մեջ վկայակոչված անձը չունի որևէ օրինական իրավունք նշված հասցեում գտնվող հողամասի նկատմամբ և ՀՀ կադաստրի կոմիտեի կողմից 31.10.2022 թվականին տրված ՀՀ անշարժ գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման թիվ 16012023-01-0070 վկայականի համաձայն՝ Երևան քաղաքի Աթենքի փողոց 5/2 հասցեոմ գտնվող 0.77 հա մակերեսով հողամասը սեփականության իրավունքով գրանցված է «Սասնա-Երկիր» փակ բաժնետիրական ընկերության անվամբ:
Ինչ վերաբերվում է նույն հոդվածի մեջ վկայակոչված մյուս տվյաներին, ապա դրանք որևէ աղերս չունեն իրականության հետ»: