Իրանը մոտ ժամանակներս կպատասխանի Թրամփի նամակին․ Իրանի ԱԳ նախարար
Ինչու՞ են վատթարանում թուրք-իրանական հարաբերությունները և կարո՞ղ է դա ազդել Հայաստանի անվտանգության վրա
Թուրքիայի դեսպանը կանչվել է Իրանի ԱԳՆ
Ի՞նչ է կատարվում Իրանի ներքաղաքական կյանքում և ի՞նչ ազդեցություն այն կարող է ունենալ Հայաստանի վրա՝ անվտանգության տեսանկյունից
Մենք Հայաստանի հզորացման կողմնակիցն ենք: Այս մասին լրագրողների և փորձագետների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է Հայաստանում Իրանի դեսպան Մեհդի Սոբհանին՝ պատասխանելով Հայաստան հնդկական զենքի փոխադրման հարցում Իրանի տարանցիկ դերի մասին հարցին։
«Ուժերի հարաբերակցությունը կնպաստի տարածաշրջանի խաղաղությանն ու անվտանգությանը։ Մենք պատրաստ ենք օգնություն ցուցաբերել Հայաստանին, որը կնպաստի տարածաշրջանում խաղաղությանն ու կայունությանը»,- ընդգծել է դեսպանը՝ աջակցություն հայտնելով ՀՀ կառավարության կողմից ներկայացված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին:
Պատասխանելով հարցին, թե Իրանը ցանկանում է Հայաստանի Սյունիքի մարզում ռազմական ներկայության հասնել այդ տարանցիկ դերի դիմաց, նա նշել է, որ նախընտրում է չարձագանքել այդ բամբասանքներին։