«Նիկոլին ջարդե՛լ ենք․․․ իրավունք չունենք մսխելու գյումրեցիների քվեն»․ Սամվել Հակոբյան (տեսանյութ) Մարտուն Գրիգորյանին սպասելիս. ի՞նչ կասի կամ ի՞նչ կանի. Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Իշխանությունը շարունակում է պարտվել․ Վիգեն Հակոբյան Ալիևը Փաշինյանից պահանջում է հայտարարել ՀՀ լուծարման մասին. դա է «խաղաղության» նրա ոչ վերջին նախապայմանը Ինչպես քանդում են մեր պետականությունը, այնպես էլ քանդում են քաղաքացու սեփականությունը (տեսանյութ) Հասարակությանն են ուզում շեղել. Մովսես Հակոբյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասին․ 24News Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին ու իր հաճախորդներին «Տատիկների գործ»-ով անցնող Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց. փաստաբան Ադրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու Ողբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին մաhացած են հայտնաբերել «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Հականիկոլը հաղթել է, Գյումրին Փաշինյանի պարտությունն էր. Արթուր Խաչատրյան Փոքրամասնության իշխանության տապալումը Գյումրիում և Փարաքարում Ինչո՞ւ է լռում Մարտուն Գրիգորյանը և ո՞վ իրականում պատժեց Նավակ Ճոճողին. Տիգրան Քոչարյան «Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները բավականին մոտ են դարձել». Ալիև «Մինչև ապրիլի 15-ը բավականին ժամանակ ունենք՝ որոշում կայացնելու»․ Բաբկեն Հարությունյան «9 տարի առաջ արցախցի ու հայաստանցի չէինք»․ Մետաքսե Հակոբյան Այլևս նախկին, նախկին ասելով` չի ստացվում ժողովրդին խաբել. Արթուր Խաչիկյան Խոզնավար գյուղի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Այս տևական դադարի, լռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը Աչքակապություն աչքակապությանց Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործով նախաքննությունը շարունակվում է. ՔԿ Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվել Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Մի՛ առաջնորդվեք երկակի ստանդարտներով, զգոն եղեք․ ՀԺՄ-ն՝ Գյումրիում լրագրողների թիրախավորման մասին
Զարուհի Նախշքարյանը՝ Նիկոլ Փաշինյանի՝ «արդարադատության կիսաբաց դռների» մասին
«Իրականում մենք դատարանների դռները մի քանի ժամով փակել էինք արդարադատության դռները բացելու համար»,- այսօր Ազգային ժողովում ահա այս պարզաբանմամբ հանդես եկավ Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով 2019 թվականին դատարանները շրջափակելու իր նախաձեռնությանը:
Գործադիր իշխանության ներկայացուցիչը, սակայն, արձանագրել է՝ դատական իշխանության հարցում դեռ անելիքներ ունեն՝ ինստիտուցիոնալ բարեփոխումներ են անհրաժեշտ. «արդարադատության դռները լիարժեք բացված չեն»:
Այս իշխանությունների ձեռքով աղմկահարույց կերպով լիազորություններից զրկված դատավոր Զարուհի Նախշքարյանը 168.am-ի հետ զրույցում իշխանություններին հորդորեց առհասարակ չխոսել դատարանների շրջափակման դրվագի մասին՝ պարզաբանմամբ.
«Դա արդարադատության բոլոր սկզբունքների, կանոնների ոտնահարում էր, ու ժողովրդավար երկրներում կլիներ ամոթալի դրվագ, սակայն մեզ մոտ ներկայացվում է՝ որպես գովասանքի արժանի մի դրվագ»:
Նախկին դատավորն առհասարակ կարծում է, որ աղմկահարույց կարգապահական վարույթների, դատական ակտերի, դատական համակարգի վիճակի մասին փաստաբանների ահազանգի ֆոնին արդարադատության մասին խոսելը տեղին չէ:
«Ասելիք չկա այլևս այն ամենի մասին, այս զավեշտի մասին, ինչի մեջ մենք ապրում ենք»,- ամփոփեց նա:
Հիշեցնենք, որ Զարուհի Նախշքարյանի դեմ արդարադատության նախարարությունը կարգապահական վարույթ էր հարուցել այն բանի համար, որ Նախշքարյանը հանդես է եկել ԲԴԽ որոշման վերաբերյալ քննադատությամբ և պաշտպանել է իր գործընկեր, դատավոր Աննա Փիլոսյանին։
Փիլոսյանի լիազորությունները ԲԴԽ-ն ևս դադարեցրել էր անհեթեթ հիմնավորմամբ, որ նա 4 գործով ուշացրել է կողմերին դատական ակտը տրամադրելը։ Նախշքարյանն ասել էր, որ 5000-ից ավելի գործերով ծանրաբեռնված դատավորի լիազորությունները դադարեցնում են 4 գործով որոշման տրամադրումն ուշացնելու համար։