«Նիկոլին ջարդե՛լ ենք․․․ իրավունք չունենք մսխելու գյումրեցիների քվեն»․ Սամվել Հակոբյան (տեսանյութ) Փոքրամասնության իշխանության տապալումը Գյումրիում և Փարաքարում Աչքակապություն աչքակապությանց
«Նիկոլին ջարդե՛լ ենք․․․ իրավունք չունենք մսխելու գյումրեցիների քվեն»․ Սամվել Հակոբյան (տեսանյութ) Մարտուն Գրիգորյանին սպասելիս. ի՞նչ կասի կամ ի՞նչ կանի. Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Իշխանությունը շարունակում է պարտվել․ Վիգեն Հակոբյան Ալիևը Փաշինյանից պահանջում է հայտարարել ՀՀ լուծարման մասին. դա է «խաղաղության» նրա ոչ վերջին նախապայմանը Ինչպես քանդում են մեր պետականությունը, այնպես էլ քանդում են քաղաքացու սեփականությունը (տեսանյութ) Հասարակությանն են ուզում շեղել. Մովսես Հակոբյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասին․ 24News Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին ու իր հաճախորդներին «Տատիկների գործ»-ով անցնող Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց. փաստաբան Ադրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու Ողբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին մաhացած են հայտնաբերել «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Հականիկոլը հաղթել է, Գյումրին Փաշինյանի պարտությունն էր. Արթուր Խաչատրյան Փոքրամասնության իշխանության տապալումը Գյումրիում և Փարաքարում Ինչո՞ւ է լռում Մարտուն Գրիգորյանը և ո՞վ իրականում պատժեց Նավակ Ճոճողին. Տիգրան Քոչարյան «Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները բավականին մոտ են դարձել». Ալիև «Մինչև ապրիլի 15-ը բավականին ժամանակ ունենք՝ որոշում կայացնելու»․ Բաբկեն Հարությունյան «9 տարի առաջ արցախցի ու հայաստանցի չէինք»․ Մետաքսե Հակոբյան Այլևս նախկին, նախկին ասելով` չի ստացվում ժողովրդին խաբել. Արթուր Խաչիկյան Խոզնավար գյուղի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Այս տևական դադարի, լռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը Աչքակապություն աչքակապությանց Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործով նախաքննությունը շարունակվում է. ՔԿ Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվել Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Մի՛ առաջնորդվեք երկակի ստանդարտներով, զգոն եղեք․ ՀԺՄ-ն՝ Գյումրիում լրագրողների թիրախավորման մասին
ԵՄ դիտորդները կլքեն Հայաստանը պատերազմական գործողությունների դեպքում. Սերգեյ Մելքոնյան (տեսանյութ)
Հայաստանի իշխանությունը հավատացել է Արևմուտքի տված խոստումներին և դրանցով պայմանավորված՝ Ադրբեջանին է հանձնել Արցախը, որպեսզի ստանա խաղաղություն, սակայն հիմա հայտնվել է խաբվածի կարգավիճակում, որովհետև Ադրբեջանին է հանձնել այն, ինչն ուզում էր՝ Արցախը, հայտարարությունների մակարդակով՝ Տավուշի գյուղերը, սակայն այդպես էլ չի ստանում խաղաղություն։
168 TV-ի «Ռեվյու» հաղորդաշարի եթերում նման տեսակետ հայտնեց APRI գիտահետազոտական կենտրոնի փորձագետ, պատմական գիտությունների թեկնածու Սերգեյ Մելքոնյանը։
Նրա խոսքով՝ Ադրբեջանի նախագահ Ալիևը տեսնում է, որ իր պահանջները բավարարվում են՝ առանց որևէ պայմանագրի, առանց զիջումների, հետևապես, ինչո՞ւ պետք է գնա արևմտյան հարթակներում որևէ հարցով բանակցի, կամ որևէ բան ստորագրի։
«Հիմա, եթե վաղն Ադրբեջանը հարձակվի Տավուշի մարզի վրա, որևէ մեկը նրան դրա համար չի քննադատի։ Եթե կարծում ենք, որ կարող է քննադատել, օրինակ, ԱՄՆ-ը, ապա դա ասողները թող հիշեն, որ այդ երկիրն ամենաբարձր մակարդակով հայտարարում էր, թե Արցախի հարցով ուժային լուծումն անընդունելի է, սակայն այդ հայտարարությունից հետո Ալիևը գնաց ուժային լուծման, իսկ այդ նույն ԱՄՆ-ը որևէ բան չարեց։ Նույն տրամաբանությամբ, Նիկոլ Փաշինյանը Գրանադայում Ալիևին տվեց իրավական հիմք, որից հետո Ադրբեջանը Հայաստանի նկատմամբ կարող է ուժ կիրառել Տավուշի գյուղերը վերցնելու համար»,- ասաց Մելքոնյանը։
Հայաստանին սպառնացող պատերազմը, ըստ Մելքոնյանի, չի կարող կանխել որևէ երկիր՝ ընդհուպ ՀԱՊԿ-ը կամ Ռուսաստանը, որովհետև 2018 թվականից հետո Հայաստանի իշխանության վարած քաղաքականության հետևանքով մեր դաշնակիցները դարձել են Ադրբեջանի դանակիցներն Ադրբեջանի արդյունավետ աշխատանքի շնորհիվ, ավելին՝ Հայաստանն անգամ իր բնական դաշնակից Իրանի հետ է հարաբերությունները փչացրել, փոխարենը՝ Իրանի հետ լավ հարաբերությունների է հասել Ադրբեջանը։
«Արևմուտքում մտածում են՝ զրո Իրան, քիչ Ռուսաստան։ Տարածաշրջանում վակուումը կարող է լցնել Թուրքիան՝ Իրանից և Ռուսաստանից հետո»,- ասաց Մելքոնյանը՝ ընդգծելով՝ Հայաստանի իշխանությունը Հայաստանը տանում է հենց այս ուղիով՝ փորձելով գործարկել թուրքական խաչմերուկը, որը կոչում է խաղաղության խաչմերուկ, իսկ այդ հարցում ունի Արևմուտքի աջակցությունը։
«Հայաստանը քննադատում է Ռուսաստանին, կստանա Արևմուտքի աջակցությունը, որից կզրկվի, եթե դադարեցնի քննադատությունը։ Ինչ վերաբերում է ԵՄ դիտորդների աջակցությանը, ապա էստեղ պետք է հիշեցնեմ ՀՀ-ում տեղակայված ԵՄ դիտորդական առաքելության ղեկավար Մարկոս Ռիտերի խոսքը՝ ռազմական գործողությունների դեպքում կլքեն ռազմական գործողությունների վայրը, դրանց շարունակվելու դեպքում՝ պետք է լքենք պետությունը»: