«Նիկոլին ջարդե՛լ ենք․․․ իրավունք չունենք մսխելու գյումրեցիների քվեն»․ Սամվել Հակոբյան (տեսանյութ) Մարտուն Գրիգորյանին սպասելիս. ի՞նչ կասի կամ ի՞նչ կանի. Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Իշխանությունը շարունակում է պարտվել․ Վիգեն Հակոբյան Ալիևը Փաշինյանից պահանջում է հայտարարել ՀՀ լուծարման մասին. դա է «խաղաղության» նրա ոչ վերջին նախապայմանը Ինչպես քանդում են մեր պետականությունը, այնպես էլ քանդում են քաղաքացու սեփականությունը (տեսանյութ) Հասարակությանն են ուզում շեղել. Մովսես Հակոբյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասին․ 24News Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին ու իր հաճախորդներին «Տատիկների գործ»-ով անցնող Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց. փաստաբան Ադրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու Ողբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին մաhացած են հայտնաբերել «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Հականիկոլը հաղթել է, Գյումրին Փաշինյանի պարտությունն էր. Արթուր Խաչատրյան Փոքրամասնության իշխանության տապալումը Գյումրիում և Փարաքարում Ինչո՞ւ է լռում Մարտուն Գրիգորյանը և ո՞վ իրականում պատժեց Նավակ Ճոճողին. Տիգրան Քոչարյան «Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները բավականին մոտ են դարձել». Ալիև «Մինչև ապրիլի 15-ը բավականին ժամանակ ունենք՝ որոշում կայացնելու»․ Բաբկեն Հարությունյան «9 տարի առաջ արցախցի ու հայաստանցի չէինք»․ Մետաքսե Հակոբյան Այլևս նախկին, նախկին ասելով` չի ստացվում ժողովրդին խաբել. Արթուր Խաչիկյան Խոզնավար գյուղի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Այս տևական դադարի, լռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը Աչքակապություն աչքակապությանց Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործով նախաքննությունը շարունակվում է. ՔԿ Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվել Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Մի՛ առաջնորդվեք երկակի ստանդարտներով, զգոն եղեք․ ՀԺՄ-ն՝ Գյումրիում լրագրողների թիրախավորման մասին
Տիգրան Աթանեսյան. «Մեր երկրում դատական համակարգ գոյություն չունի» (տեսանյութ)
«Մեր երկրում դատական համակարգ գոյություն չունի»,-Նարեկ Մալյանի կալանքի ժամկետը երեք ամսով երկարացնելու որոշման հրապարակումից հետո լրագրողներին ասաց Մալյանի պաշտպան Տիգրան Աթանեսյանը։
Ինչպես հաղորդում է Panorama.am-ը, նրա խոսքով, դատական համակարգում մնացել են 3-4 դատավոր, որոնք ՔՊ-ականների ցուցումները չեն կատարում։
«Այդ մարդկանց ոչ մի գործ չի մակագրվում։ Մյուս բոլոր դատավորներն ընդունել են իրենց կրոնը, չգիտեմ, ինչ է կրոնի անունը և կատարում են պատվերներ։ Չունենք , չկա դատական համակարգ, շուտով չենք ունենա պետություն։ Բնական է, որ Նարեկ ՄԱլյանի նման տղեքը նման պետությունում լինելու են անազատության մեջ»,-ասաց Աթանեսյանը։
Փաստաբանն ասաց՝ բողոքարկելու են դատավորի որոշումը, չնայած իրատես է, ակնկալիքներ չունի։
«Բոլոր գործիքներն օգտագործելու ենք, ես դրանց արդյունավետությանը չեմ հավատում, շատ իրաես եմ ես, բայց պետք է բացառել, որ չասեն, այ եթե դուք անեիք, ըսենց կլիներ, ընենց կլիներ... Ամեն քայլի պետք է ցույց տալ մարդկան իսկական երեսը։ Դորիան Գրեյի պատմությունը պետք է այս իշխանության հետ կատարվի։ Իրենք պետք է իրենց երեսը տեսնեն ու վերանան»,-ասաց Աթանեսյանը։