Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին ՔՊ-ի վարկանիշն ամբողջ Հայաստանում 8-12% է․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին, տարոսը Հայաստանին. դիտարկումներ, գնահատականներ Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում Մարտուն Գրիգորյանը հայտարարություն կանի Կրակոցները սովորականից շատ են եղել. Խնածախ համայնքի նախկին ղեկավար «Մայր Հայաստանը» շատ կարճ ժամանակահատվածում ձեռք բերեց մեր քաղաքացիների վստահությունը Պատերազմ Արցախում
Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվել Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Մի՛ առաջնորդվեք երկակի ստանդարտներով, զգոն եղեք․ ՀԺՄ-ն՝ Գյումրիում լրագրողների թիրախավորման մասին Է՞լ որ ՔՊ-ականները պետք է հրաժարական տան․ «Կարճ ասած» Արժանապատիվ գյումրեցին ասաց, որ մերժում է օրվա իշխանությանը. Թադևոս Ավետիսյան Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին Խայտառակություն է. Գերմանիան ներողություն է խնդրել Ադրբեջանից Թռնելու ժամանակը չէ՞. «Իրավունք» «Մեր հացը լափում եք, մեր դեմ միավորվո՞ւմ...Աստծուց մոռացված դժբախտներ». Հանրային Ռադիոյի տնօրեն Արմեն Քոլոյանի կինն այսպես է անվանել արցախցիներին «Ինտերի» ղեկավարությունը խորհրդակցել է Հենրիխ Մխիթարյանի հետ՝ Հայաստանի հավաքականի խաղացողին ձեռք բերելու հարցի շուրջ Ունենք մի քանի տասնյակ տուժողներ, մի քանի տասնյակ հատոր թուղթ և իմ գնահատմամբ զրո էական շարժ. Մանուշ Եսայան Ինչու Գյումրիով կվռնդվի Փաշինյանը․ Երվանդ Բոզոյան 75-ամյա Կիմա տատը՝ «դարի հանցագործը», 48 ժամ է, ինչ ձերբակալված է. Ռուբեն Մելիքյան Գյումրիում պրոցեսը վիժեցնելու որևէ պատճառաբանություն չի կարող ընդունելի լինել. Բորիս Մուրազի Գյումրու և Փարաքարի ԸԸՀ-ները վերահաշվարկ կատարելու և քվեարկության արդյունքներն անվավեր ճանաչելու դիմումներ չեն ստացել. ԿԸՀ Հայաստանում երկրաշարժ է գրանցվել Գյումրու ընտրությունների սենսացիան, սպեցիֆիկան և արդյունքները. Ավետիք Չալաբյան Սա «Երալաշ» չէ, սա մերօրյա Երևանն է (տեսանյութ) Թշնամին շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել Բաքվում ընթանում է Ռուբեն Վարդանյանի գործով շինծու դատավարությունը Մեզ սպասվում է տաք և բավարար տեղումներով ապրիլ. Սուրենյան Յոթնամյա ավեր. «Փաստ» Վարչական ռեսուրսն էլ հանես, տակը բան չի մնա. «Փաստ» Դատախազը կգնա Ավինյանի հետևից. ԱՆԻՖ հիմնադրամի 25 մլրդ թալանի «անունները» ՔՊ-ի վարկանիշն ամբողջ Հայաստանում 8-12% է․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Ճոճել այնքան, որ նավակը շրջվի... ՔՊ-ական Վիլեն Գաբրիելյանը դնում է մանդատը Գյումրիում հարբած «արկածներ» անելուց հետո ՔՊ-ականը որոշել է վայր դնել մանդատը Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին, տարոսը Հայաստանին. դիտարկումներ, գնահատականներ
Ամերիկայի Հայ դատի գրասենյակը Բայդենի վարչակազմին կոչ է արել պատժամիջոցներ կիրառել Ադրբեջանի դեմ
Ամերիկայի Հայ դատի գրասենյակի պետական մարմինների հետ կապերի գծով տնօրեն Թերեզա Երիմյանը կոչով դիմել է Բայդենի վարչակազմին՝ պատասխանատվության ենթարկելու ցեղասպանածին Ադրբեջանի մշտական աջակցության եւ սպառազինման համար, ինչպես նաեւ ԱՄՆ-ին կոչ է արել անհապաղ դիմել ռազմական օգնության ցուցաբերումը դադարեցնելու գործողությունների եւ պատժամիջոցներ մտցնել Ադրբեջանի դեմ 120 000 քրիստոնյա արցախահայերի էթնիկ զտման համար։ Այդ մասին հայտնում են Ամերիկայի Հայ դատի գրասենյակից։
Երիմյանի կոչը հնչել է Կապիտոլիումի բլրում կայացած մամուլի ասուլիսում՝ նվիրված Արցախին եւ քրիստոնյա այլ համայնքների հետապնդումներին, որը կազմակերպել էին կոնգրեսական Բրեդ Շերմանը եւ «Ի պաշտպանություն քրիստոնյաների», «Հանուն տառապյալների» կազմակերպությունները եւ «120 000 պատճառ» կոալիցիան, ներառյալ Ամերիկայի Հայ դատի գրասենյակը։
«Մեր պետդեպարտամենտը վերջերս երդվում էր Կոնգրեսի առջեւ, որ չի «հանդուրժի» որեւէ ադրբեջանական հարձակում Արցախի դեմ, որը հետո հենց դա էլ արեց։
Մենք չենք տեսնում ամերիկյան որեւէ առաջնորդություն Իլհամ Ալիեւի՝ այս սերնդի Սադամ Հուսեյնի հանդեպ։
Միայն դատարկ խոստումներ հայերին։
Զենք ադրբեջանցի զինվորականներին։
Ծաղիկներ Արցախի թաղմանը։
Հենց այն սկզբունքների դավաճանություն, որոնք մենք պաշտպանում ենք»,- ասել է Երիմյանը։
Նրա խոսքով՝ իր համար, որպես մի մարդու թոռնուհու, որը վերապրել է Հայոց ցեղասպանությունը, որի ընտանիքն ու բարեկամները դուրս են բերվել Արցախից այս շաբաթ, ծանր է լսել, թե ինչպես է ԱՄՆ-ն հայտարարում «այլեւս երբեք»։
«Այն դեպքում, երբ զենք ենք մատակարարում այն կողմին, որը դա անում է նորից ու նորից։
Այն դեպքում, երբ շրջափակում ենք ամերիկյան օգնությունն Արցախին շրջափակման ինը երկար ամիսների ընթացքում։
Փաստաթղթերը ցույց են տալիս, որ վարչակազմը մատն անգամ չշարժեց, որպեսզի դադարեցնի Ադրբեջանի շրջափակումը։
Ոչ մի օդային փոխադրում։ Բաքվին ռազմական օգնության ոչ մի դադարեցում։ Ոչ մի պատժամիջոց Ալիեի դեմ։ Խայտառակ հրաժարում իր բարոյական պարտքից։ Վտանգավոր ազդանշան այս աշխարհի ավտորիտարներին։ Կանաչ լույս հաջորդ ցեղասպանության համար»,- ընդգծել է Ամերիկայի Հայ դատի գրասենյակի ներկայացուցիչը։