Մարտուն Գրիգորյանին սպասելիս. ի՞նչ կասի կամ ի՞նչ կանի. Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Իշխանությունը շարունակում է պարտվել․ Վիգեն Հակոբյան Ալիևը Փաշինյանից պահանջում է հայտարարել ՀՀ լուծարման մասին. դա է «խաղաղության» նրա ոչ վերջին նախապայմանը Ինչպես քանդում են մեր պետականությունը, այնպես էլ քանդում են քաղաքացու սեփականությունը (տեսանյութ) Հասարակությանն են ուզում շեղել. Մովսես Հակոբյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասին․ 24News Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին ու իր հաճախորդներին «Տատիկների գործ»-ով անցնող Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց. փաստաբան Ադրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու Ողբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին մաhացած են հայտնաբերել «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Հականիկոլը հաղթել է, Գյումրին Փաշինյանի պարտությունն էր. Արթուր Խաչատրյան Փոքրամասնության իշխանության տապալումը Գյումրիում և Փարաքարում Ինչո՞ւ է լռում Մարտուն Գրիգորյանը և ո՞վ իրականում պատժեց Նավակ Ճոճողին. Տիգրան Քոչարյան «Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները բավականին մոտ են դարձել». Ալիև «Մինչև ապրիլի 15-ը բավականին ժամանակ ունենք՝ որոշում կայացնելու»․ Բաբկեն Հարությունյան «9 տարի առաջ արցախցի ու հայաստանցի չէինք»․ Մետաքսե Հակոբյան Այլևս նախկին, նախկին ասելով` չի ստացվում ժողովրդին խաբել. Արթուր Խաչիկյան Խոզնավար գյուղի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Այս տևական դադարի, լռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը Աչքակապություն աչքակապությանց Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործով նախաքննությունը շարունակվում է. ՔԿ Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվել Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Մի՛ առաջնորդվեք երկակի ստանդարտներով, զգոն եղեք․ ՀԺՄ-ն՝ Գյումրիում լրագրողների թիրախավորման մասին Է՞լ որ ՔՊ-ականները պետք է հրաժարական տան․ «Կարճ ասած»
ՌԴ-ն չի կարող օգնել ռուսական անձնագրից հրաժարված Ռուբեն Վարդանյանին. ՌԴ Դաշնային խորհուրդ
Լեռնային Ղարաբաղի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի որոշումը՝ հրաժարվել ռուսական անձնագրից, իր անձնական ընտրությունն է, ուստի և Ռուսաստանը չի կարող օգնել նրան դուրս գալ ադրբեջանական գերությունից։ Այս մասին «Ռիա Նովոստի» գործակալությանն ասել է ՌԴ Դաշնային խորհրդի անդամ Ալեքսանդր Բաշկինը։
«Ինքը սեփական կամքով հրաժարվել է ՌԴ քաղաքացիությունից, և, ըստ այդմ, այդ քայլի բոլոր իրավական հետևանքներն իր ընտրության հետևանքն են։ Սրանով էլ պայմանավորված՝ ինքն այժմ չի կարող ստանալ ՌԴ օգնությունը», - ասել է նա։
Արցախի նախկին պետնախարար, գործարար Ռուբեն Վարդանյանն այսօր ադրբեջանական զինյալների կողմից գերեվարվել է Հաքարիի կամրջի մոտ, երբ փորձել է անցնել Լաչինի ապօրինի անցակետը։ Ադրբեջանում հաստատել են նրան ձերբակալելու փաստը ու հայտնել, որ նա տեղափոխվել է Բաքու։ ՀՀ ԱԳ նախարարությունն էլ իր հերթին հայտարարել է, որ պաշտպանելու է Վարդանյանի՝ իբրև ՀՀ քաղաքացու շահերը, ինչպես նաև կոչ արել ՌԴ-ին ու այլ միջազգային գործընկերներին օգտակար լինել այդ հարցում։