Հիվանդանոցներ են տեղափոխվել դանակահարված հինգ երիտասարդներ, որոնցից մեկը մահացել է Գյումրեցիները ցույց տվեցին, որ առնվազն հաշտ չեն Նիկոլ Փաշինյանի վարած կործանարար քաղաքականության հետ Գյումրիում ընդդիմությունը հաղթեց` ցույց տալով Փաշինյանին, որ նա և իր թիմը մսխել են հայ ժողովրդի վստահությունը. Նաիրի Սարգսյան Ադրբեջանում Գերմասնիայի դեսպանին խիստ բողոքի նոտա են հայտնել Գերմանիայի նախագահի կողմից Արցախի դրոշի հրապարակման համար Կրակոցները սովորականից շատ են եղել. Խնածախ համայնքի նախկին ղեկավար Վիլեն Գաբրիելյանը օյաղանալուց հետո չխոսկան է դարձել Եթե լինեին իրապես արդար ընտրություններ, Սարիկ Մինասյանը 10 տոկոսից ավել էլ չէր հավաքի․ Սամվել Հակոբյան (տեսանյութ) ՔՊ-ին միացրել են արհեստական շնչառության ապարատին․ «Կարճ ասած» «Մայր Հայաստանը» շատ կարճ ժամանակահատվածում ձեռք բերեց մեր քաղաքացիների վստահությունը «Գյումրու ավագանու առաջիկա նիստը կկայանա ապրիլի 16-ին». Գոհար Մելոյան Մարտուն Գրիգորյան. ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու «Գյումրու ավագանու առաջիկա նիստը կկայանա ապրիլի 16-ին». Գոհար Մելոյան «Մայր Հայաստանի» նպատակը ՔՊ-ին իշխանազրկելն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) Թեժ իրավիճակ` Ազգային ժողովում. անհետ կորածների ծնողները գոռգոռում են (տեսանյութ) Ընդդիմությունն անհրաժեշտաբար պետք է միավորվի․ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյան Նիկոլի հետ՝ իրականում դեմ, կարելի է գնալ ընտրությունների ու հաղթել. Տիգրան Քոչարյան Վարդան Ղուկասյանը սպասում է Մարտուն Գրիգորյանի հայտարարությանը ԿԸՀ-ն ամփոփել է Գյումրու բոլոր տեղամասերի արդյունքները Արտակարգ դեպք՝ Երևանում․ կապված վիճակում հայտնաբերվել է տղամարդու մարմին Փաշինյանն ստիպված էր ընդունել իր ու ՔՊ-ի պարտությունը Որ ուժը քանի մանդատ կստանա. նախնական պատկերը՝ Գյումրիում ՈՒՂԻՂ. Արցախցիների բողոքի ակցիան` Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության մոտ Թրքաֆաշիստները, օգտագործելով բոլոր հնարավոր ռեսուրսները 1/3-ից ավելի ձայն չեն կարողանում վերցնել. Կարեն Քոչարյան Միասնական ու ճիշտ պահվածքի դեպքում, հավատացեք, այս իշխանությունների օրերը հաշված են. Ռուբեն Հակոբյան Ադրբեջանի զինուժը կրակ է բացել Խնածախի ուղղությամբ. վնասվել է բնակելի տուն «Մայր Հայաստանի» Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանի խոսքը՝ գյումրեցիներին (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չվերցրեց ձայների մեծամասնությունը Հայաստանը չի պատրաստվում վճարել ՀԱՊԿ անդամավճարը Պատրաստ եմ առանց որևէ պաշտոնի հավակնելու քվեարկել առավելագույն ձայներ ստացած ընդդիմադիր թեկնածուի օգտին․ Ռուբեն Մխիթարյան ՔՊ֊ն պարտվեց Գյումրիում. ընդդիմությունը պետք է միավորվի․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ)
Հայաստանը թուրքական ծայրագավառը չի կարող ղեկավարել. Անդրանիկ Թևանյանը՝ Նիկոլ Փաշինյանի մասին. Տեսանյութ
Օրերի հաշվարկով Հայաստանը դրամատիկ գործընթացների մեջ է մտնելու․ Արցախը դատարկվում է, դա մեծ ցավ է մեզ համար, բայց մեր անելիքը Երևանում է, մեր անելիքը մեկն է՝ Նիկոլ Փաշինյանին հեռացնելը՝ ասաց «Մայր Հայաստանի» առաջնորդ Անդրանիկ Թևանյանը Հանրապետության հրապարկում հանրահավաքի ժամանակ։
Սա լինել-չլինելու խնդիր է՝ նշեց նա։ Նպատակը «դատարկությանը» հեռացնելը և տեղը «իշխանություն» դնելն է։ Սրա համար պետք է պայքարել։
«Խոսքը պատասխանատվություն վերցնելու մասին է․ ես արդեն ասել եմ, որ այդ պատասխանատվությունը վերցնող կա, մնում է՝ միասնական և համատեղ ջանքով իրականացնենք մեր անվտանգության ապահովումը»,-հայտարարեց Անդրանիկ Թևանյանը։
Նա ժամկետ նշեց․ հոկտեմբերի 5-ին Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպելու է Ալիևի հետ և արդեն իսկ պատրաստվում է կյանքի կոչել այն, ինչը արել է Ալիևի ու Էրդողանի հետ նախապես պայմանավորվելով։ Ասաց՝ եթե պայքար չմղենք՝ մենք կարող ենք կորցնել Սյունիքը, հետո ամբողջ Հայաստանը։ Բայց մենք դատապարտված ենք հաղթանակի ու միասնական ջանքով պետք է ապահովենք այդ հաղթանակը։
«Հիշեք ժամկետը՝ հոկտեմբերի 5․ եթե այստեղ հավաքվի 100 հազար մարդ, ապա մինչև հոկտեմբերի 5-ը Նիկոլ Փաշինյանին վռնդելը կդառնա իրատեսական»,-հայտարարեց Անդրանիկ Թևանյանը։
100 տոկոսանոց ինֆորմացիան այն է, ասաց նա, որ Նիկոլ Փաշինյանը այսպես թե այնպես հեռանալու է, այդ հարցում համընդհանուր կոնսենսուս կա․ կարևորն այն է՝ նա հեռանա ցնցումներով, թե առանց ցնցումների։
«Մենք կողմնակից ենք առանց ցնցումների հեռացմանը։ Դրա համար ժողովուրդը մաքսիմալ պետք է մոբիլիզացվի և կարողանա տեր կանգնել իշխանությանը և պետությանը։ Ես այս հարցով պատրաստ եմ խոսել բոլոր ուժայինների հետ և նրանց ներկայացնել իրավիճակի ողջ լրջությունը։ Մենք պետք է ստիպենք, համոզենք, բացատրենք նաև ՔՊ-ի նիկոլական խմբակցության այն պատգամավորներին, որոնք կարող են նպաստել անցնցում իշխանափոխությանը․ նրանց հետ էլ կարելի է խոսել, հետո արդեն ուշ կլինի ու ամբողջ պատասխանատվությունը կընկնի նրանց վրա»,-հայտարարեց Անդրանիկ Թևանյանը։
Նա մոբիլիզացիայի կոչ արեց՝ հայտարարելով, որ չպետք է թերագնահատել հրապարակը, քանի որ այս հրապարակն է որոշել, որ պետական ապարատում աշխատանքը պետք է սկսվի ոչ թե առավոտյան 9-ին, այլ 8-ին։ Առանձին ոչ մի անհատ չի կարող որևէ բան փոխել․ գյուղ կանգնի՝ գերան կկոտրի։
Նիկոլ Փաշինյանը կեղծ թեզ է տարածում, նշեց Անդրանիկ Թևանյանը, իբր ինքը ինքնիշխանության կողմնակիցն է, մյուս կողմը՝ ծայրագավառ լինելու․ «Տո ա՛յ ծայրագավառ, դու Թուրքիայի ծայրագավառն ես ու քո ծայրագավառությամբ մի՛ դատիր ուրիշների մասին։ Մենք հանուն Հայաստանի ու մեր հայրենիքի ու մեր անվտանգության ենք ելել»։
Նիկոլին վռնդելուց հետո անելու ենք ճիշտ հակառակը, նշեց նա, վերականգնելու ենք դաշնակցային հարաբերությունները Իրանի ու Ռուսաստանի հետ, Արևմուտքի հետ նորմալ հարաբերությություններ ենք հաստատելու, թույլ չենք տալու, որ Հայաստանի ինքնիշխանության հաշվին աշխարհաքաղաքական կռիվներ տան այս տարածաշրջանում։
Մաքսիմալ պետք է ավելացնել ժողովրդի ներկայությունը և վերցնել իշխանությունը։
26․09․2023-ի գործողությունների ծրագիրը․
1․ Շարունակել համազգային գործադուլը։
2․ Առավոտյան 8։00-ից բողոքի գործողություններ իրականացնել․ փողոցներ փակել կոնկրետ հասցեներում և դրանցից դուրս։
3․ Այցելել բուհեր՝ իմանալու համար, թե ղեկավարությունն ի՞նչ է ուզում ուսանողներից։
4․ Ժամը 13։30-ին քշադուլ․ ավտոմեքենայով՝ ով որտեղ գտնվում է 10 րոպե կանգնեցնում է մեքենան՝ չի վարում։
5․ Ժամը 19։00-ին հանրահավաք Հանրապետության հրապարակում։