Հիվանդանոցներ են տեղափոխվել դանակահարված հինգ երիտասարդներ, որոնցից մեկը մահացել է Գյումրեցիները ցույց տվեցին, որ առնվազն հաշտ չեն Նիկոլ Փաշինյանի վարած կործանարար քաղաքականության հետ Գյումրիում ընդդիմությունը հաղթեց` ցույց տալով Փաշինյանին, որ նա և իր թիմը մսխել են հայ ժողովրդի վստահությունը. Նաիրի Սարգսյան Ադրբեջանում Գերմասնիայի դեսպանին խիստ բողոքի նոտա են հայտնել Գերմանիայի նախագահի կողմից Արցախի դրոշի հրապարակման համար Կրակոցները սովորականից շատ են եղել. Խնածախ համայնքի նախկին ղեկավար Վիլեն Գաբրիելյանը օյաղանալուց հետո չխոսկան է դարձել Եթե լինեին իրապես արդար ընտրություններ, Սարիկ Մինասյանը 10 տոկոսից ավել էլ չէր հավաքի․ Սամվել Հակոբյան (տեսանյութ) ՔՊ-ին միացրել են արհեստական շնչառության ապարատին․ «Կարճ ասած» «Մայր Հայաստանը» շատ կարճ ժամանակահատվածում ձեռք բերեց մեր քաղաքացիների վստահությունը «Գյումրու ավագանու առաջիկա նիստը կկայանա ապրիլի 16-ին». Գոհար Մելոյան Մարտուն Գրիգորյան. ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու «Գյումրու ավագանու առաջիկա նիստը կկայանա ապրիլի 16-ին». Գոհար Մելոյան «Մայր Հայաստանի» նպատակը ՔՊ-ին իշխանազրկելն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) Թեժ իրավիճակ` Ազգային ժողովում. անհետ կորածների ծնողները գոռգոռում են (տեսանյութ) Ընդդիմությունն անհրաժեշտաբար պետք է միավորվի․ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյան Նիկոլի հետ՝ իրականում դեմ, կարելի է գնալ ընտրությունների ու հաղթել. Տիգրան Քոչարյան Վարդան Ղուկասյանը սպասում է Մարտուն Գրիգորյանի հայտարարությանը ԿԸՀ-ն ամփոփել է Գյումրու բոլոր տեղամասերի արդյունքները Արտակարգ դեպք՝ Երևանում․ կապված վիճակում հայտնաբերվել է տղամարդու մարմին Փաշինյանն ստիպված էր ընդունել իր ու ՔՊ-ի պարտությունը Որ ուժը քանի մանդատ կստանա. նախնական պատկերը՝ Գյումրիում ՈՒՂԻՂ. Արցախցիների բողոքի ակցիան` Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության մոտ Թրքաֆաշիստները, օգտագործելով բոլոր հնարավոր ռեսուրսները 1/3-ից ավելի ձայն չեն կարողանում վերցնել. Կարեն Քոչարյան Միասնական ու ճիշտ պահվածքի դեպքում, հավատացեք, այս իշխանությունների օրերը հաշված են. Ռուբեն Հակոբյան Ադրբեջանի զինուժը կրակ է բացել Խնածախի ուղղությամբ. վնասվել է բնակելի տուն «Մայր Հայաստանի» Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանի խոսքը՝ գյումրեցիներին (տեսանյութ) Գյումրիում ՔՊ-ն չվերցրեց ձայների մեծամասնությունը Հայաստանը չի պատրաստվում վճարել ՀԱՊԿ անդամավճարը Պատրաստ եմ առանց որևէ պաշտոնի հավակնելու քվեարկել առավելագույն ձայներ ստացած ընդդիմադիր թեկնածուի օգտին․ Ռուբեն Մխիթարյան ՔՊ֊ն պարտվեց Գյումրիում. ընդդիմությունը պետք է միավորվի․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ)
Մեր դիմացի շենքում ադրբեջանցիներն արդեն տնավորվել են․ արցախցի
MediaHub-ը կարողացավ կապ հաստատել Ստեփանակերտում ապրող արցախցու հետ, որը պատմեց, թե ինչ վիճակ է հիմա հանձնված Արցախում:
Նա նշեց, որ մինչ արցախցիները փողոցում են գիշերում, առանց հաց ու ջրի, ադրբեջանցիներն արդեն տնավորվել են իրենց տներում։
«Մարդիկ չգիտեն, թե ինչ կլինի, արցախցիները պատրաստ են ամեն ինչի։ Ստեփանակերտում մարդիկ փորձում են իրենց իրերը տանել հետները, ամենակարևոր իրերը, ամենաանհրաժեշտը։ Գիշերը կարողացա մի քանի բան վերցնել, քանի որ հագուստից բացի, որն իմ վրա էր, ոչինչ չունեինք։ Անձնագրեր, թանկարժեք իրեր, ինչ կարողացա հետս վերցրեցի, մնացածը ուզում էի կոտրել, բայց ձեռքս չբարձրացավ… Ես չեմ ուզում իմ տունը թողնել ադրբեջանցիներին, բայց նաև չեմ ուզում քանդել այն, ինչ իմ ձեռքերով եմ կառուցել։ Գիշերը, երբ ես եկա տուն, մեր դիմացի շենքում երևում էին ադրբեջանցիները, նրանք արդեն տնավորվել էին արցախցիների տներում։ Մենք չունենք տուն, դեռ ոչ ոք դուրս չի եկել Ստեփանակերտից, մենք ուղակի սպասում ենք, երբ կթողեն դուրս գանք, բայց մենք արդեն անտուն ենք»,-MediaHub-ի հետ զրույցում ասաց արցախցին։
Նրա խոսքով, Ասկերանից և հարակից շրջաններից ովքեր կարողացել էին հասնել Ստեփանակերտ, նրանք բոլորը գիշերել են Ստեփանակերտի օդանավակայանի տարածքում: Ասում է՝ լուրեր էին շրջանառվում, թե ռուս խաղաղապահները նրանց համար գիշերելու մինիմալ պայմաններ կապահովեն, քանի որ ցրտել է: Բայց մարդիկ դրսում են, անջուր, անհաց, մեծ մասն էլ հիվանդ՝ բարձր ջերմում են, բայց ոչ դեղ կա, ոչ էլ ազատ բժիշկ՝ բոլորը հիվանդանոցում են, վիրավորներին փորձում օգնել:
Բայց, հավելեց նա, բոլորը հույսով սպասում են Եվլախում հանդիպման ավարտին, թեև գիտեն, որ լավ բան ակնկալելը միամտություն է այս պայմաններում….
Հիշեցնենք, այս րոպեներին Եվլախում տեղի է ունենում Արցախի և Ադրբեջանի ներկայացուցիչների հանդիպումը։