«Ազատություն» TV-ի անդրադարձն Անդրանիկ Թևանյանի՝ Հ1-ին տված հարցազրույցին և ներքաղաքական իրավիճակին (տեսանյութ) Խայտառակ «մարտաֆիլմ» Երևանում. փոխհրաձգություն և 10 վիրավոր, մեկը մահացել է Հենց հերթը հասնում է ներքևի խավի աշխատողին, ով իրոք պախատ է անում, պետությունը չի տեսնում խնդիրը. տաքսու վարորդ Ալիևի՝ Մյունխենում տված հարցազրույցից և ունեցած ելույթից հետո ակնհայտ է, որ շատ վտանգավոր մի շրջափուլի մեջ ենք հայտնվել. Սուրենյանց Ավստրիայի Սանկտ Փյոլթըն քաղաքում մեկնարկեց Եպիսկոպոսաց հավաքը Օրվա իշխանությունն անհանգստացած է ընդդիմադիր դաշտում տեղի ունեցող համախմբման գործընթացներից․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Ալիևը ծաղրում ու թաղում է Նիկոլ Փաշինյանի «խաղաղության խաչմերուկը» ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարված (տեսանյութ) Գյումրիում Միքայել սրբազանին դիմավորեցին կարոտով ու ջերմությամբ Փետրվարի 15-ին Ալիևը պայթեցրեց Նիկոլի ամենամեծ սուտը․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Պատերազմ Արցախում
Երրորդ և հաջորդ երեխաների համար սահմանվել է 50 հազար դրամ ամսական նպաստ Փետրվարի 20-ին դատական համակարգը հավաքվելու է. ինչ են քննարկելու Ո՞վ կփոխարինի Հրայր Թովմասյանին. անուններ են շրջանառվում Սարսափ ոչ միայն իշխանությունը կորցնելուց, այլև միասնականությունից. «Փաստ» Երբ են փոսալցելու փոսալցված փոսերը (տեսանյութ) Ընտրական շրջանի «բացումից» երկու օր անց Սյունիքի մարզպետը ֆինանսական աջակցություն է բաժանել բնակիչներին. «Փաստ» Այդ ի՞նչ «ձեռքբերումներից» են խոսում իշխանությունները. «Փաստ» Հայկ Կոնջորյանի եղբոր դեմ երկրորդ քրեական գործն է հարուցվել ՔՊ–ականները հրճվանքի մեջ են. այլևս չեն գաղտնալսելու Հնչած կրակոցներից սպանված Արսենը ռեստորանում էր երգում. մանրամասներ Մասյացոտնի թեմի առաջնորդի փոփոխությունը պայմանավորված չի եղել քահանաների վրա ճնշմամբ. հայտարարություն Աջափնյակում արձակված կրակոցների դեպքի առթիվ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում խայտառակ, անմարդկային պայմաններ են քաղբանտարկյալների համար (տեսանյութ) Տարօրինակ է. Զախարովան` երկաթուղու կառավարման վերաբերյալ Փաշինյանի հայտարարության մասին (տեսանյութ) Ադրբեջանցին հասել է Շիրակի մարզի Ամասիա բնակավայր (տեսանյութ) 2020թ․ պատերազմից հետո բալանսը փոխվել է՝ Թուրքիան մտել է տարածաշրջան. Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Հերթական արյունոտ «ռազբորկան» (տեսանյութ) «Ազատություն» TV-ի անդրադարձն Անդրանիկ Թևանյանի՝ Հ1-ին տված հարցազրույցին և ներքաղաքական իրավիճակին (տեսանյութ) Ոստիկանները պարզել են Աջափնյակում տեղի ունեցած միջադեպի մասնակից անձանց շրջանակը Երևանում կրակոցների հետևանքով կա զոհ, 3-ի վիճակը ծայրահեղ ծանր է, 3-ինը՝ ծանր. ԱՆ Ո՞րն է քննչականի շահագրգռվածությունը. Փաստաբանը՝ Արշակ Սրբազանին վերագրվող տեսանյութերի փորձաքննությունների արդյունքների մասին Հենց մեր տան դիմաց էր. Կրակոցի ձայնից դաշտում խաղացող երեխաները փախան. Աջափնյակի արյունալի կրակոցների ականատես Հենց մեր տան դիմաց էր. Կրակոցի ձայնից դաշտում խաղացող երեխաները փախան. Աջափնյակի արյունալի կրակոցների ականատես Խայտառակ «մարտաֆիլմ» Երևանում. փոխհրաձգություն և 10 վիրավոր, մեկը մահացել է Հենց հերթը հասնում է ներքևի խավի աշխատողին, ով իրոք պախատ է անում, պետությունը չի տեսնում խնդիրը. տաքսու վարորդ Կոչ եմ անում նախագահ Թրամփին կատարել հայ գերիներին ազատ արձակելու հրապարակային խոստումը. Ջարեդ Գենսեր Ալիևի իրական պահանջը փաստացի Հայաստանի ամբողջական կապիտnւլյաgիան է. Հայկ Նահապետյան Փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիան 4 վարչական շրջանում Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ կիրառված երկրից չբացակայելու արգելքը վերացվել է Ալիևի՝ Մյունխենում տված հարցազրույցից և ունեցած ելույթից հետո ակնհայտ է, որ շատ վտանգավոր մի շրջափուլի մեջ ենք հայտնվել. Սուրենյանց
Ավինյանը «Սուրմալու» տոնավաճառի ներկայիս իրավիճակի մասին ասելիք չունի՞. Տեսանյութ
Մեկ տարի առաջ Սուրմալու առևտրի կենտրոնում ողբերգություն տեղի ունեցավ, որը խլեց 16 մարդու կյանք:
Ողբերգությունը կաշառակերության, նեպոտիզմի և պաշտոնյաների անպատասխանատու աշխատանքի հետևանք էր:
Այդ պաշտոնյաներից մեկն էլ ներկայիս արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Փամբուխչյանն է:
Վարկային բաժնի բանկի նախկին աշխատակից, ով ԱԻՆ պետ նշանակվեց 2020թ., բայց նա ոչ համապատասխան կրթություն ուներ, ոչ էլ փորձ այս ոլորտում:
Սուրմալուի ողբերգությունից հետո նրան աշխատանքից չեն ազատել կամ չեն արգելել պետական այլ պաշտոններ զբաղեցնել:
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը մեկ ամիս առաջ լուծարվեց իսկ նրան նույնիսկ շնորհակալություն հայտնեցին ծառայության համար:
Հայաստանում, փաստորեն, նախարարների բազկաթոռները վերածվել են «проходной двор»-ի, որտեղ արդյունքը նշանակություն չունի: Տարին, կամ երկու տարին մեկ նախարարին ազատում են աշխատանքից և նոր պաշտոն տալիս:
Անցյալ տարի այստեղ արձանագրվեց 16 մահ, իսկ այսօր նախկին նախարարն ազատորեն շրջում է փողոցներով ու նույնիսկ քարոզում իշխող կուսակցության թեկնածուի համար: Եվ ոչ մի պատիժ ողբերգության համար:
Միթե՞ սա էր Փաշինյանի Նոր Հայաստանի արժեքները, դեռ մի բան էլ նախկինների մասին եք խոսում:
Միայն ավարտված փարիսեցիները կարող են առանց ամոթի նման վարվելակերպ ունենալ:
Հ. Գ. Հիշեցնենք նաև, որ հենց պայթյունից ավերված Սուրմալուում էր, երբ նույնիսկ բոլոր մահացածներին չէին հանել փլատակների տակից, Տիգրան Ավինյանը հայտարարեց, որ լինելու է Երևանի քաղաքապետի թեկնածու իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունից։ Սա, հավանաբար, մարդկության պատմության մեջ առաջին դեպքն է, երբ «քաղաքական գործիչը» հայտարարեց իր հավակնությունների մասին՝ շրջապատված լինելով մահացած համաքաղաքացիներով, որոնց մարմինները դեռ փլատակների տակ էին։