Ինչու Գյումրիով կվռնդվի Փաշինյանը․ Երվանդ Բոզոյան Գյումրիում պրոցեսը վիժեցնելու որևէ պատճառաբանություն չի կարող ընդունելի լինել. Բորիս Մուրազի Դատախազը կգնա Ավինյանի հետևից. ԱՆԻՖ հիմնադրամի 25 մլրդ թալանի «անունները»
ՔՊ-ի վարկանիշն ամբողջ Հայաստանում 8-12% է․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին, տարոսը Հայաստանին. դիտարկումներ, գնահատականներ Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում Մարտուն Գրիգորյանը հայտարարություն կանի Կրակոցները սովորականից շատ են եղել. Խնածախ համայնքի նախկին ղեկավար «Մայր Հայաստանը» շատ կարճ ժամանակահատվածում ձեռք բերեց մեր քաղաքացիների վստահությունը Մարտուն Գրիգորյան. ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու «Մայր Հայաստանի» նպատակը ՔՊ-ին իշխանազրկելն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) ՈՒՂԻՂ. Արցախցիների բողոքի ակցիան` Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության մոտ Ադրբեջանի զինուժը կրակ է բացել Խնածախի ուղղությամբ. վնասվել է բնակելի տուն Պատերազմ Արցախում
Խայտառակություն է. Գերմանիան ներողություն է խնդրել Ադրբեջանից Թռնելու ժամանակը չէ՞. «Իրավունք» «Մեր հացը լափում եք, մեր դեմ միավորվո՞ւմ...Աստծուց մոռացված դժբախտներ». Հանրային Ռադիոյի տնօրեն Արմեն Քոլոյանի կին այսպես է անվանել արցախցիներին «Ինտերի» ղեկավարությունը խորհրդակցել է Հենրիխ Մխիթարյանի հետ՝ Հայաստանի հավաքականի խաղացողին ձեռք բերելու հարցի շուրջ Ունենք մի քանի տասնյակ տուժողներ, մի քանի տասնյակ հատոր թուղթ և իմ գնահատմամբ զրո էական շարժ. Մանուշ Եսայան Ինչու Գյումրիով կվռնդվի Փաշինյանը․ Երվանդ Բոզոյան 75-ամյա Կիմա տատը՝ «դարի հանցագործը», 48 ժամ է, ինչ ձերբակալված է. Ռուբեն Մելիքյան Գյումրիում պրոցեսը վիժեցնելու որևէ պատճառաբանություն չի կարող ընդունելի լինել. Բորիս Մուրազի Գյումրու և Փարաքարի ԸԸՀ-ները վերահաշվարկ կատարելու և քվեարկության արդյունքներն անվավեր ճանաչելու դիմումներ չեն ստացել. ԿԸՀ Հայաստանում երկրաշարժ է գրանցվել Գյումրու ընտրությունների սենսացիան, սպեցիֆիկան և արդյունքները. Ավետիք Չալաբյան Սա «Երալաշ» չէ, սա մերօրյա Երևանն է (տեսանյութ) Թշնամին շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել Բաքվում ընթանում է Ռուբեն Վարդանյանի գործով շինծու դատավարությունը Մեզ սպասվում է տաք և բավարար տեղումներով ապրիլ. Սուրենյան Յոթնամյա ավեր. «Փաստ» Վարչական ռեսուրսն էլ հանես, տակը բան չի մնա. «Փաստ» Դատախազը կգնա Ավինյանի հետևից. ԱՆԻՖ հիմնադրամի 25 մլրդ թալանի «անունները» ՔՊ-ի վարկանիշն ամբողջ Հայաստանում 8-12% է․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Ճոճել այնքան, որ նավակը շրջվի... ՔՊ-ական Վիլեն Գաբրիելյանը դնում է մանդատը Գյումրիում հարբած «արկածներ» անելուց հետո ՔՊ-ականը որոշել է վայր դնել մանդատը Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին, տարոսը Հայաստանին. դիտարկումներ, գնահատականներ Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում Ովքեր են մեղավոր Փարաքարում ՔՊ-ի պարտության համար ՔՊ վերնախավը մինչև լուսաբաց արթուն է եղել Մարտուն Գրիգորյանը հայտարարություն կանի Հիվանդանոցներ են տեղափոխվել դանակահարված հինգ երիտասարդներ, որոնցից մեկը մահացել է Գյումրեցիները ցույց տվեցին, որ առնվազն հաշտ չեն Նիկոլ Փաշինյանի վարած կործանարար քաղաքականության հետ Գյումրիում ընդդիմությունը հաղթեց` ցույց տալով Փաշինյանին, որ նա և իր թիմը մսխել են հայ ժողովրդի վստահությունը. Նաիրի Սարգսյան Ադրբեջանում Գերմասնիայի դեսպանին խիստ բողոքի նոտա են հայտնել Գերմանիայի նախագահի կողմից Արցախի դրոշի հրապարակման համար
Ինչու՞ Փաշինյանի թիմը հինգ տարի է չի կարողանում տրանսպորտի ոլորտում անցնել վճարման միասնական համակարգի
Տիգրան Ավինյանը հայտարարում է, թե այս տարի ուղեվարձի մի ասնական գանձման համակարգը կգործարկվի միայն թեստային ռեժիմով։ Իսկ դա նշանակում է, որ այս թեստային ռեժիմը կտևի ոչ թե մի քանի ամիս, այլ մեկ տարուց ավելի։ Վճարումը դեռ կիրականացվի վարորդի միջոցով։
Ուղեվարձի միասնական վճարային համակարգը կարող էր ներդրվել 4 տարի առաջ։ Սակայն դրա փոխարեն 100 դրամանոց մետաղադրամների համար գանձարկղեր են տեղադրել ավտոբուսներում:
Ի վերջո, դեռ չորս տարի առաջ արդեն քաղաքը կարող էր ունենալ փորձարկված համակարգ։ Եվ պետք էր սկսել մետրոյից: Այս ամենը ցույց է տալիս քաղաքի կառավարման ղեկին հայտնված մարդկանց՝ քաղաքացու հոգսերի հանդեպ անտարբերության և անպատասխանատվության աստիճանը:
Այս մարդիկ, բացի դատարկ խոստումներից, այլ բանի ունակ չեն, քանզի նույնիսկ տարրական  գործերը ունակ չեն լինում կարճ ժամանակահատվածում կատարել:
Սակայն դա էլ քիչ է, իրենց չարածը փորձում են ներկայացնել որպես ապագայի խնդիր և նույնիսկ դրանից փորձում նախընտրական միավոր ստանալ:
Միթե՞ այս մարդիկ մեր ժողովրդին այսչափ պարզունակ են համարում՝ մտածելով, որ դա կարող է մարսվել հանրության կողմից:
Արմեն Միքայելյան
Հ.Գ. Իրականում, այդ համակարգին անցնելու համար անհրաժեշտ կլիներ ընդամենը մեկ տարի: Մինչև նոր ավտոբուսների ներկրումն այն կարող էր ներդրվել մետրոյում, իսկ նոր ավտոբուսների ներկրումից հետո այն կարելի կլիներ ներդնել ողջ տրանսպորտային համակարգում: Այսինքն, ամենաուշը 2020 թվականին մենք արդեն կարող էինք ունենալ այդ համակարգը: Մինչդեռ այսօր՝ 2023 թվականին, մեզ դեռ խոստումներով են շարունակում կերակրել: Իսկ չորս տարվա անգործությունը սրանք փորձում են ներկայացնել որպես ձեռքբերում:
Ինչպես կասեր դասականը, «Խելքի աշեցե'ք»: