Փաշինյանի «մեծարգո» թիկնազորքաշարասյան անցումն սպասարկող պարեկները հարձակվեցին վարորդի վրա «Նիկոլին ջարդե՛լ ենք․․․ իրավունք չունենք մսխելու գյումրեցիների քվեն»․ Սամվել Հակոբյան (տեսանյութ) Փոքրամասնության իշխանության տապալումը Գյումրիում և Փարաքարում
3
Մարտուն Գրիգորյանին սպասելիս. ի՞նչ կասի կամ ի՞նչ կանի. Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Ալիևը Փաշինյանից պահանջում է հայտարարել ՀՀ լուծարման մասին. դա է «խաղաղության» նրա ոչ վերջին նախապայմանը Հասարակությանն են ուզում շեղել. Մովսես Հակոբյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասին․ 24News «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին ՔՊ-ի վարկանիշն ամբողջ Հայաստանում 8-12% է․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Պատերազմ Արցախում
Փաշինյանի «մեծարգո» թիկնազորքաշարասյան անցումն սպասարկող պարեկները հարձակվեցին վարորդի վրա Ինչ կորոշեն Մարտունը, Վանեցյանը, երրորդ նախագահը, իրենց գործն է, ՔՊ-ի գնացքը գնացել է․ «Կարճ ասած» Բրիտանացի պատգամավորները կառավարությանը կոչ են արել ճնշnւմ գործադրել Ադրբեջանի վրա՝ Բաքվում պահվող հայերին ազատ արձակելու հարցով Տրանսգենդեր Լիլիթ Մարտիրոսյանը Դատախազություն բողոք է ներկայացրել Վարդան Ղուկասյանի դեմ. «Հրապարակ» «Նիկոլին ջարդե՛լ ենք․․․ իրավունք չունենք մսխելու գյումրեցիների քվեն»․ Սամվել Հակոբյան (տեսանյութ) Մարտուն Գրիգորյանին սպասելիս. ի՞նչ կասի կամ ի՞նչ կանի. Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Իշխանությունը շարունակում է պարտվել․ Վիգեն Հակոբյան Ալիևը Փաշինյանից պահանջում է հայտարարել ՀՀ լուծարման մասին. դա է «խաղաղության» նրա ոչ վերջին նախապայմանը Ինչպես քանդում են մեր պետականությունը, այնպես էլ քանդում են քաղաքացու սեփականությունը (տեսանյութ) Հասարակությանն են ուզում շեղել. Մովսես Հակոբյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասին․ 24News Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին ու իր հաճախորդներին «Տատիկների գործ»-ով անցնող Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց. փաստաբան Ադրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու Ողբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին մաhացած են հայտնաբերել «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Հականիկոլը հաղթել է, Գյումրին Փաշինյանի պարտությունն էր. Արթուր Խաչատրյան Փոքրամասնության իշխանության տապալումը Գյումրիում և Փարաքարում Ինչո՞ւ է լռում Մարտուն Գրիգորյանը և ո՞վ իրականում պատժեց Նավակ Ճոճողին. Տիգրան Քոչարյան «Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները բավականին մոտ են դարձել». Ալիև «Մինչև ապրիլի 15-ը բավականին ժամանակ ունենք՝ որոշում կայացնելու»․ Բաբկեն Հարությունյան «9 տարի առաջ արցախցի ու հայաստանցի չէինք»․ Մետաքսե Հակոբյան Այլևս նախկին, նախկին ասելով` չի ստացվում ժողովրդին խաբել. Արթուր Խաչիկյան Խոզնավար գյուղի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Այս տևական դադարի, լռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը Աչքակապություն աչքակապությանց Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործով նախաքննությունը շարունակվում է. ՔԿ Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում
«Զանգեզուրի միջանցքի» թուրքական ծրագրերի իրականացման գլխավոր խոչընդոտը Իրանն է, այլ ոչ թե Հայաստանը․ Աբբաս Ջումա
«Հայաստանը Բաքվի և Անկարայի համար այլևս հակառակորդ, դերակատար չէ, այսինքն՝ Թուրքիայի և Ադրբեջանի համար Հայաստանի գործոն այլևս գոյություն չունի։ Հայաստանը նրանց համար պարտված կողմ է։ Եվ, ընդհանուր առմամբ, այն քաղաքականությունը, որ վարում է պաշտոնական Երևանը՝ ի դեմս վարչապետ Փաշինյանի, լիովին ձեռնտու է Էրդողանին, նա նույնիսկ գովել է Փաշինյանին, թե իրեն ճնշում են, բայց նա չի նահանջում։
Այո, իհարկե, այդ իմաստով Էրդողանն ամեն ինչ ասել է այնպես, ինչպես կա, ոչ մի տեղ չի ստել։ Իսկ Իրանը շատ ավելի կայուն պետություն է թե՛ քաղաքական տեսանկյունից, թե՛ ռազմական առումով, և Իրանի ղեկավարությունը շատ լավ հասկանում է, թե որտեղ են գտնվում իրենց երկրի ազգային շահերը»։
Այս մասին Alpha News-ի ուղիղ եթերում հայտարարել է միջազգայնագետ-լրագրող Աբբաս Ջուման` պատասխանելով այն հարցին, թե ինչու է Էրդողանի համար այսպես կոչված «Զանգեզուրի միջանցքի» բացման գլխավոր խնդիրը Իրանը, այլ ոչ թե Հայաստանը։
«Իրականում, այսպես կոչված, «Զանգեզուրի միջանցքն» ուղղակի սպառնալիք է, որը կախված է Իրանի գլխին։ Իսկ անմիջականորեն այդ սպառնալիքի կրողները Բաքուն և Անկարան են։ Որտեղ է գտնվում այդ սպառնալիքը, այն սահմանի մի փոքր հատվածում է՝ մոտ 30 կմ, որը չպետք է փակվի», — հայտարարել է Աբաս Ջուման։