Նոյեմբերի 7–ի կեսօրին Օնիկ Գասպարյանն ինձ զեկուցեց Շուշիի անկման մասին. Նիկոլ Փաշինյան. Տեսանյութ
«Շուշիի սողացող անկումը սկսվեց, երբ ահագնացող լուրեր էին գալիս, որ հակառակորդի առաջին խումբն է մտել, հետո երկրորդ, ու այդպես շարունակ: Ի վերջո, նոյեմբերի 7-ի կեսօրին, ԳՇ պետ Օնիկ Գասպարյանը զեկուցեց Շուշիի անկման մասին»,- ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի նիստում հայտարարեց Փաշինյանը՝ ավելացնելով, որ լուրը ծանր էր իր համար. «Իմ բոլոր հրամաններում ասել էի, որ Շուշին պետք է պահվի ու ստացել էի հավաստիացում, որ կպահվի»,- նշեց նա:
«Շուշիի անկման լուրը լսելով՝ առաջին արձագանքս պահանջն էր՝ կատարեք ինչ խոստացել եք: Ի վերջո ինձ զեկուցեցին հակագործողությունների մասին, հետո՝ որ օպերացիան հաջող է ընթանում, հետո՝ որ Շուշիի ներսում ենք: Մինչև եռակողմ հայտարարության ստորագրման պահը, ինձ զեկուցում էին, որ Շուշիի մի մասը ՊԲ վերահսկողության տակ է: Հետո եղավ եռակողմ հայտարարության ստորագրումը, հետո Կառավարության վրա հարձակումն ու երբ 1-2 օրից վերադարձա աշխատանքի, ասացին, որ Շուշիում զինվոր չունենք: Շուշիի անկման դրվագի հետ կապված քրգործեր են հարուցված»,- հայտարարեցՓաշինյանը:
Մանրամասները՝ NEWS.am-ի տեսանյութում: