Իրանի անվտանգության ուժերը հայտնել են Սիստան և Բելուջիստան նահանգում ահաբեկչական խմբավորման ոչնչացման մասին
Սիստան և Բելուջիստան նահանգում Իրանի ոստիկանության հրամանատար, բրիգադային գեներալ Դուստալի Ջալիլյանը հայտարարել է, որ անվտանգության ուժերը ուրբաթ օրը հարավ-արևելյան նահանգում ոչնչացրել են ահաբեկչական խմբավորում, հայտնում է Mehr-ը։
Գեներալը լրագրողներին հայտնել է, որ զինամթերքով և զենքերով լցոնված Peugeot մեքենայով մի խումբ զինված ավազակներ ծրագրել են երկրում դիվերսիոն գործողություններ իրականացնել։
Տարբեր անվտանգության ուժերի, այդ թվում՝ հետախուզության, իրավապահ մարմինների և ԻՀՊԿ-ի համագործակցության շնորհիվ այս խումբը բացահայտվել է իր գործունեության հենց սկզբից, ասել է նահանգի իրավապահ մարմինների հրամանատարը։
Նա հավելել է, որ զինված խմբի անդամներին, որոնք չգրանցված մեքենայով շրջում էին Ջամոն քաղաքի թաղամասերից մեկում. երբ ուժայինները հայտնաբերել են նրանց, վերջիններս զինված բախման մեջ են մտել ուժայինների հետ, ապա փախել ։ Ջամոն քաղաքի արվարձանների գյուղերի ուղղությամբ:
Նա հավելել է, որ Ջամոն շրջանի գյուղերից մեկում խմբավորումը շրջապատված է եղել անվտանգության ուժերի կողմից, և գործողության ընթացքում նրանցից երկուսը տեղում սպանվել են, իսկ չորս այլ անդամներ ձերբակալվել են անվտանգության ուժերի կողմից այդ գյուղի շրջակայքում։
Գեներալ Ջալիլյանը հավելել է, որ զինված խմբի հետ բախումների ընթացքում զոհվել է մեկ կամավոր «Բասիջի», ևս երկու բասիջի մարտիկ վիրավորվել է։
Բրիգադային գեներալ Ջալիլյանը հայտնել է նաեւ, որ զինված խմբից առգրավվել է մեծ քանակությամբ զենք-զինամթերք, չորս ձերբակալվածներ բերման են ենթարկվել։