Մարտուն Գրիգորյանին սպասելիս. ի՞նչ կասի կամ ի՞նչ կանի. Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Իշխանությունը շարունակում է պարտվել․ Վիգեն Հակոբյան Ալիևը Փաշինյանից պահանջում է հայտարարել ՀՀ լուծարման մասին. դա է «խաղաղության» նրա ոչ վերջին նախապայմանը Ինչպես քանդում են մեր պետականությունը, այնպես էլ քանդում են քաղաքացու սեփականությունը (տեսանյութ) Հասարակությանն են ուզում շեղել. Մովսես Հակոբյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասին․ 24News Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին ու իր հաճախորդներին «Տատիկների գործ»-ով անցնող Կիմա տատիկն ազատ արձակվեց. փաստաբան Ադրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու Ողբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին մաhացած են հայտնաբերել «Կհայտարարենք, երբ որոշենք, որ պետք է հայտարարենք»․ Արթուր Վանեցյան Հականիկոլը հաղթել է, Գյումրին Փաշինյանի պարտությունն էր. Արթուր Խաչատրյան Փոքրամասնության իշխանության տապալումը Գյումրիում և Փարաքարում Ինչո՞ւ է լռում Մարտուն Գրիգորյանը և ո՞վ իրականում պատժեց Նավակ Ճոճողին. Տիգրան Քոչարյան «Ադրբեջանի և Հայաստանի դիրքորոշումները բավականին մոտ են դարձել». Ալիև «Մինչև ապրիլի 15-ը բավականին ժամանակ ունենք՝ որոշում կայացնելու»․ Բաբկեն Հարությունյան «9 տարի առաջ արցախցի ու հայաստանցի չէինք»․ Մետաքսե Հակոբյան Այլևս նախկին, նախկին ասելով` չի ստացվում ժողովրդին խաբել. Արթուր Խաչիկյան Խոզնավար գյուղի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչել Այս տևական դադարի, լռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը Աչքակապություն աչքակապությանց Գյումրիում ընդդիմադիրներին միասնության կոչ է անում Սրբազանը (տեսանյութ) Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործով նախաքննությունը շարունակվում է. ՔԿ Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կրկին «ցուցմունք» են տվել Հուսանք՝ Գյումրիում ընդդիմադիրները քաղաքապետ կընտրեն՝ ձախողելով իշխանությունը զավթելու Փաշինյանի ցանկացած փորձ. հայտարարություն Դատախազությունը քրեական վարույթ է նախաձեռնել Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առնչությամբ Մի՛ առաջնորդվեք երկակի ստանդարտներով, զգոն եղեք․ ՀԺՄ-ն՝ Գյումրիում լրագրողների թիրախավորման մասին Է՞լ որ ՔՊ-ականները պետք է հրաժարական տան․ «Կարճ ասած»
Վաշինգտոնում քննարկվում է ոչ թե Արցախի, այլ Հայաստանի հարցը․ Հայաստանը բանակցային սեղանի վրա է, ոչ թե սեղանի շուրջ․ Անդրանիկ Թևանյան. Տեսանյութ
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Թեւանյանի խոսքով՝ Վաշինգտոնում հիմա Հայաստանի հարցն է քննարկվում, որովհետեւ Արցախի հարցը Փաշինյանն ու Ալիեւը փակել են: Սա, ըստ նրա, ամբողջությամբ հիշեցնում է Բոլթոնի ծրագիրը: Թեւանյանի խոսքով՝ Փաշինյանի դատավճիռը կայացվելու է Հայաստանի Հանրապետության անունից: Նա պետք է իշխանության չլինի, որ Հայաստանը լինի: Պատգամավորը տեղեկացրեց, որ իրավիճակից ելքեր գտնելու նպատակով նախաձեռնել են նոր վերկուսակցական գործընթաց:
5:44-9:22 Վաշինգտոնում հիմա Հայաստանի հարցն է քննարկվում, Արցախի հարցը Փաշինյանն ու Ալիեւը փակել են: Սա ամբողջությամբ հիշեցնում է Բոլթոնի ծրագիրը:
10:04-11:05 Փաշինյանը նկատի ունի իր անձնական անվտանգության ճարտարապետությունը:
11:31-12:54 Փաշինյանն ու Ալիեւը համատեղ վերացրել են նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարությունը:
12:55-17:52 Փաշինյանի դատավճիռը կայացվելու է Հայաստանի Հանրապետության անունից:
18:06 -25:59 Փաշինյանը պետք է իշխանության չլինի, որ Հայաստանը լինի: Նախաձեռնել ենք վերկուսակցական գործընթաց:
26:00-27:45 Փաշինյանը խաբում է, երբ ասում է՝ մենք դաշնակիցներ չունենեք:
27:49-29:38 Դա ամենամեծ ստերից մեկն է, որը ասվեց 2021 թվականից հետո:
29:40-34:42 Փաշինյանը աճուրդի է հանում Հայաստանը: Ստորագրելը նշանակելու է ՀՀ ավարտը: