Հայաստանը դրել են աշխարհաքաղաքական հակադրությունների զոհասեղանին, մեր երկիրը դարձրել են խոշորների բախման թատերաբեմ․ Դերենիկ Մալխասյան (տեսանյութ) Սուտն ու կեղծիքը դարձել են այս իշխանության այցեքարտերը․ Արեգնազ Մանուկյան (տեսանյութ) Եկել է քաղաքացու կողմից Նիկոլ Փաշինյանին իր կաբինետից դուրս վռնդելու ժամանակը. Մանուկ Սուքիասյան (տեսանյութ)
Ըստ թուրքական Medya Günlüğü-ի՝ Հայաստանում և Ադրբեջանում Թրամփը փորձում է ձեռնոց նետել Ռուսաստանին, սակայն ԱՄՆ-ի հաջողության շանսերը մեծ չեն «Մայր Հայաստանն» ընդդիմադիր ուժերին կոչ է անում միմյանց չթիրախավորել․ Սոնա Աղեկյան (տեսանյութ) Ըստ հայտնի ռուս վերլուծաբան Ցարյովի՝ Ալիևը աջակցում է Էրդողանի «Մեծ Թուրանի» գաղափարի կյանքի կոչմանը «Մայր Հայաստանն» ԱԺ ընտրություններին մասնակցելու է ԲՀԿ-ի հետ միասնաբար՝ «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրով (տեսանյութ) «Մայր Հայաստան» կուսակցության համաժողովը (տեսանյութ) Հայաստանում կան աշխատավարձ ստացող աշխատող աղքատներ․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Ամենայն Հայոց Հայրապետի նկատմամբ այս գործողություններն անհիմն են ու անօրինական և կրում են ընդգծված քաղաքական բնույթ. Մայր Աթոռ Պատրաստ եմ անգամ բանտում նահատակվել, բայց չարի օրակարգը չեմ ընդունի․ Վեհափառ Ամոթի գործողություն. Փաշինյանի ու ՔՊ-ի դատախազությունը քրեական հետապնդում է հարուցել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի նկատմամբ Եպիսկոպոսաց ժողովի կազմակերպչական աշխատանքներն ընթացքի մեջ են. Տեր Եսայի Պատերազմ Արցախում
Հարսանիքից երեք ամիս անց՝ տղամարդը տեսանյութում նկատել է, որ իր կինը ձեռքը դրել է ուրիշ տղամարդու ուսին. ինչն էլ դարձել է վեճի պատճառ Կաթողիկոսին մեղադրանք առաջադրելը եղել է ուղիղ Փաշինյանի ցուցումով. ՔԻՀԿ Ըստ թուրքական Medya Günlüğü-ի՝ Հայաստանում և Ադրբեջանում Թրամփը փորձում է ձեռնոց նետել Ռուսաստանին, սակայն ԱՄՆ-ի հաջողության շանսերը մեծ չեն «Մայր Հայաստան»-ի նպատակն իշխանափոխությունն է և հանրային լայն համախմբման միջոցով նոր, ազգային իշխանության ձևավորումը (տեսանյութ) «Մայր Հայաստանն» ընդդիմադիր ուժերին կոչ է անում միմյանց չթիրախավորել․ Սոնա Աղեկյան (տեսանյութ) Սա այն հարցն է, որը չպետք է անարձագանք մնա իրավական տիրույթում Արշակ Սրբազանն առնչություն չունի տեսագրությունների բովանդակության հետ. միջազգային փորձաքննությունների արդյունքները Ըստ հայտնի ռուս վերլուծաբան Ցարյովի՝ Ալիևը աջակցում է Էրդողանի «Մեծ Թուրանի» գաղափարի կյանքի կոչմանը Մեզնից խլում են հայոց պատմությունը, մշակույթը, կրոնը․ Սամվել Հարոյան (տեսանյութ) Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանը «Իզմիրլյան» ԲԿ-ից դուրս կգրվի վաղը Հայաստանը դրել են աշխարհաքաղաքական հակադրությունների զոհասեղանին, մեր երկիրը դարձրել են խոշորների բախման թատերաբեմ․ Դերենիկ Մալխասյան (տեսանյութ) Դռները բացե´ք, գարուն է գալիս. Գագիկ Սուրենյան Սուտն ու կեղծիքը դարձել են այս իշխանության այցեքարտերը․ Արեգնազ Մանուկյան (տեսանյութ) Եկել է քաղաքացու կողմից Նիկոլ Փաշինյանին իր կաբինետից դուրս վռնդելու ժամանակը. Մանուկ Սուքիասյան (տեսանյութ) «Մայր Հայաստանն» ԱԺ ընտրություններին մասնակցելու է ԲՀԿ-ի հետ միասնաբար՝ «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրով (տեսանյութ) Հրայր Թովմասյանի վերաբերյալ կայացված մեղադրական դատավճիռը մտել է օրինական ուժի մեջ Ո՛չ ոք Նիկոլ Փաշինյանին մանդատ չի տվել թաթախվելու կրոնական հարցերի մեջ . Նոր ուժ «Կենտրոն TV»-ի ռեպորտաժը՝ «Մայր Հայաստան»-ի համաժողովի մասին (տեսանյութ) Այսօր Արցախն է «փակված», վաղը Հայաստանի դուռն էլ կփակվի. Փաշինյանն ու Ալիևը պետք է դադարեցնեն Եկեղեցու հետապնդումը. Էրիխ Վոնտոբել և Ջոն Այբներ Մայր Աթոռը 700 տարի է Հայաստանում է և հավիտենաբար լինելու է Հայաստանում, եթե նույնիսկ ոմանց պատճառով ՀՀ-ն չլինի. Նաթան արքեպիսկոպոս Հովհաննիսյան «Մայր Հայաստան» կուսակցության համաժողովը (տեսանյութ) Առաջարկում եմ Փաշինյանին ու Ավինյանին հաշվել Երևանի փողոցների փոսերը (տեսանյութ) Փաշինյան Նիկոլը նոր խառնակչություն է մոգոնել Փաշինյան Նիկոլը չունի որևէ բարոյական ու իրավական կարմիր գիծ Արսեն Թորոսյանը Ծաղկաձորում առանձնատուն է կառուցել (տեսանյութ) Հայաստանում կան աշխատավարձ ստացող աշխատող աղքատներ․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Ամենայն Հայոց Հայրապետի նկատմամբ այս գործողություններն անհիմն են ու անօրինական և կրում են ընդգծված քաղաքական բնույթ. Մայր Աթոռ Վեհափառին ոչ քրեական գործերով ու ոչ էլ հնարավոր կալանքով չե՛ք վախեցնի. Շարմազանով Հունիսի 8-ից հետո հաստատ չի լինելու ղեկավար, ում պատճառով ազգովի ամաչելու ենք․ Բագրատ Միկոյան Ո՞րն է հայկական պետական արժանապատվության սահմանը
Վիգեն Խաչատրյանն արդեն որոշե՞լ է բաց ձևով աշխատել Ադրբեջանի շահերի օգտին
Երբ այս ավազակապետական խմբակի ղեկավարը սկսում է բաց ձևով սպասարկել թուրք-ադրբեջանական տանդեմի շահերը, նրա տակ աշխատող պնակալեզները սկսում են հետ չմնալ իրենց շեֆից: Բայց լինում են նաև ոմանք, ովքեր ուզում են Հռոմի Պապից ավելի կաթոլիկ լինել այս հարցում: Հենց այդ շարքին է պատկանում տխրահռչակ Վիգեն Խաչատրյանը, մականունը «թաշկինակ»։ Իդեպ այդ մականունը նրան կպավ 1996 թվականի դեպքերից հետո, երբ ԱԺ-ում այն ժամանակվա ՀՀ գլխավոր դատախազը նրան հենց այդպես անվանեց, ակնարկելով, որ սույն անձնավորությունն այն ժամանակ ավելին էր պնակալեզություն անում, քան անհրաժեշտ էր:
Հետագայում, 1998-ից հետո այդ «թաշկինակը» փորձում էր «լեզու գտնել» արդեն «տեր-պետրոսյանական» իշխանության ներկայացուցիչների հետ, սակայն նրա օդիոզության պատճառով դա չստացվեց:
Արդյունքում նա երկար ժամանակ հայտնվել էր պատմության աղբանոցում: Նրա բախտը բացվեց 2018-ից հետո, երբ «աղբանոցի» այս սուբյեկտը դարձավ պահանջված: Ժամանակին կոմունիստներին, իսկ հետո Լևոն Տեր-Պետրոսյանին դավաճանած այս անձնավորությունը, պարզվեց պահանջված դարձավ, իբր «Նոր Հայաստանի» դերակատարների համար: Այսօր արդեն հասկանալի է, թե ինչու, էլ ով կցանկանար կատարել ամենա նվաստացուցիչ պարտականությունները:
Եվ, ահա, նա հայտարարում է, թե իբր Արցախում 40 հազար մարդ է մնացել, լեզու դնելով Ադրբեջանի քարոզչամեքենայի բերանը: Եվ դա նա միտումնավոր է ներկայացնում 40 հազար թիվը: Ադրբեջանի ներքաղաքական կյանքի վերլուծաբանները կհասկանան, թե ի՞նչ է դա իրականում նշանակում:
Քաղաքացի Խաչատրյանը միտումնավոր է նման թիվ հայտարարում, դուր գալու համար, ոչ միայն Նիկոլ Փաշինյանին, այլև ադրբեջանցիներին, հավանաբար հեռու նպատակներ ունենալով:
Ի՞նչ վատ «Արևմտյան Ադրբեջանի» ղեկավար կլինի քաղաքացի Խաչատրյանը, մանավանդ, որ ի տարբերություն Փաշինյանի, պատերազմական գործողությունների մեջ չի եղել: Այնպես որ կոմունիստներին ու ՀՀՇ-ին դավաճանած անձը կդավաճանի նաև ներկայիս իր տիրոջը, եթե, իհարկե, Հայաստանի վերացման գործընթացը անշրջելի դառնա: