Հերթական արյունոտ «ռազբորկան» (տեսանյութ) Ալիևի իրական պահանջը փաստացի Հայաստանի ամբողջական կապիտnւլյաgիան է. Հայկ Նահապետյան ՔՊ-ական «աղջիկներն ու տղաները» խառնվել են իրար (տեսանյութ)
«Ազատություն» TV-ի անդրադարձն Անդրանիկ Թևանյանի՝ Հ1-ին տված հարցազրույցին և ներքաղաքական իրավիճակին (տեսանյութ) Խայտառակ «մարտաֆիլմ» Երևանում. փոխհրաձգություն և 10 վիրավոր, մեկը մահացել է Հենց հերթը հասնում է ներքևի խավի աշխատողին, ով իրոք պախատ է անում, պետությունը չի տեսնում խնդիրը. տաքսու վարորդ Ալիևի՝ Մյունխենում տված հարցազրույցից և ունեցած ելույթից հետո ակնհայտ է, որ շատ վտանգավոր մի շրջափուլի մեջ ենք հայտնվել. Սուրենյանց Ավստրիայի Սանկտ Փյոլթըն քաղաքում մեկնարկեց Եպիսկոպոսաց հավաքը Օրվա իշխանությունն անհանգստացած է ընդդիմադիր դաշտում տեղի ունեցող համախմբման գործընթացներից․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Ալիևը ծաղրում ու թաղում է Նիկոլ Փաշինյանի «խաղաղության խաչմերուկը» ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարված (տեսանյութ) Գյումրիում Միքայել սրբազանին դիմավորեցին կարոտով ու ջերմությամբ Փետրվարի 15-ին Ալիևը պայթեցրեց Նիկոլի ամենամեծ սուտը․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Պատերազմ Արցախում
2020թ․ պատերազմից հետո բալանսը փոխվել է՝ Թուրքիան մտել է տարածաշրջան. Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Հերթական արյունոտ «ռազբորկան» (տեսանյութ) «Ազատություն» TV-ի անդրադարձն Անդրանիկ Թևանյանի՝ Հ1-ին տված հարցազրույցին և ներքաղաքական իրավիճակին (տեսանյութ) Ոստիկանները պարզել են Աջափնյակում տեղի ունեցած միջադեպի մասնակից անձանց շրջանակը Երևանում կրակոցների հետևանքով կա զոհ, 3-ի վիճակը ծայրահեղ ծանր է, 3-ինը՝ ծանր. ԱՆ Ո՞րն է քննչականի շահագրգռվածությունը. Փաստաբանը՝ Արշակ Սրբազանին վերագրվող տեսանյութերի փորձաքննությունների արդյունքների մասին Հենց մեր տան դիմաց էր. Կրակոցի ձայնից դաշտում խաղացող երեխաները փախան. Աջափնյակի արյունալի կրակոցների ականատես Հենց մեր տան դիմաց էր. Կրակոցի ձայնից դաշտում խաղացող երեխաները փախան. Աջափնյակի արյունալի կրակոցների ականատես Խայտառակ «մարտաֆիլմ» Երևանում. փոխհրաձգություն և 10 վիրավոր, մեկը մահացել է Հենց հերթը հասնում է ներքևի խավի աշխատողին, ով իրոք պախատ է անում, պետությունը չի տեսնում խնդիրը. տաքսու վարորդ Կոչ եմ անում նախագահ Թրամփին կատարել հայ գերիներին ազատ արձակելու հրապարակային խոստումը. Ջարեդ Գենսեր Ալիևի իրական պահանջը փաստացի Հայաստանի ամբողջական կապիտnւլյաgիան է. Հայկ Նահապետյան Փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիան 4 վարչական շրջանում Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ կիրառված երկրից չբացակայելու արգելքը վերացվել է Ալիևի՝ Մյունխենում տված հարցազրույցից և ունեցած ելույթից հետո ակնհայտ է, որ շատ վտանգավոր մի շրջափուլի մեջ ենք հայտնվել. Սուրենյանց Բարձրացվելու է դատավորներին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու հարցը. փաստաբան ՔՊ-ական «աղջիկներն ու տղաները» խառնվել են իրար (տեսանյութ) Պարգևավճար՝ վատ աշխատանքի համար (տեսանյութ) Ավստրիայում մեկնարկել է Եպիսկոպոսաց հավաքը Արշավիր Շավարշյանի անվան գեղեցիկ դպրոցը կառավարությունը փակել է (տեսանյութ) Ավստրիայի Սանկտ Փյոլթըն քաղաքում մեկնարկեց Եպիսկոպոսաց հավաքը Վախի մթնոլորտում է պահում ողջ կուսակցությանը «Փաստորեն, լիչնի նիպրիյազն եմ հա՞ սեփական թիմում». Փաշինյանը՝ ՔՊ–ականներին Քրեական գործի քննությունը տապալված է. նախկին ոստիկանապետին դատարան չեն կարողանում բերել Իշխանությունները ընտրություններից 10 օր առաջ ցանկանում են մեծ շքերթ անցկացնել Ի՞նչ ձևաչափով է մեկնարկում Եպիսկոպոսաց ժողովը Փաշինյանը Հայաստանը դարձնում է պատերազմի տարածք․ TRIPP-ը կարող է դառնալ լեգիտիմ թիրախ (տեսանյութ) Օրվա իշխանությունն անհանգստացած է ընդդիմադիր դաշտում տեղի ունեցող համախմբման գործընթացներից․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Ալիևը ծաղրում ու թաղում է Նիկոլ Փաշինյանի «խաղաղության խաչմերուկը» Արդյո՞ք ստորև բերված օրինակը հնարավոր է ՀՀ դատական համակարգում. Գոհար-Մելոյան
ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդում Ադրբեջանը կրեց խոշոր դիվանագիտական պարտություն
ՄԱԿ-ի անվտանգության խորհուրդը կոչով դիմեց Ադրբեջանին. «...բացել Լաչինի միջանցքը մարդկանց և տրանսպորտային միջոցների անխափան տեղաշարժման համար...»: Այդ պահանջով Հայաստանի դիրքորոշումը պաշտպանեցին ՄԱԿ-ի անվտանգության խորհրդի գրեթե բոլոր անդամները:
Ֆրանսիայի ներկայացուցչի դիրքորոշումը ամենակոշտն էր. «Ադրբեջանն առանց նախապայմանների պետք է բացի Լաչինի միջանցքը»։ Ռուսաստանը, ԱՄՆ-ն, Հնդկաստանը, Մեծ Բրիտանիան ևս հասցեագրված կոչով դիմեցին Ադրբեջանին, Լաչինի միջանցքի բացման համար:
Չինաստանը, ճիշտ է այլ ձևակերպմամբ, նույնպես հանդես եկավ նման կոչով, նշելով ռուս խաղապահների դերի կարևորությունը, այդ երկրի ներկայացուցիչը նույնպես նշեց, որ «պետք է կատարել 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի համաձայնագիրը»։
Կարելի է ասել, որ Ադրբեջանի քայլը Լաչինի միջանցքի փակման հարցում, դիվանագիտական հարթակներում ձախողվեց: Բաքվի բոլոր ջանքերը ցույց տալ, որ իբր այդ միջանցքով հայերը զենք և զինամթերք են անցկացնում, հաջողությամբ չպսակվեց: Ավելին, ՄԱԿ-ի ներկայացուցիչը նշեց, որ ՄԱԿ-ը չունի հնարավորություն ստուգել սույն ինֆորմացիան, կարծես ակնարկելով, որ ՄԱԿ-ը կարող էր այս հարցում դիրքորոշում ունենալ, եթե ներկայացուցիչ ունենար այդ միջանցքում: ՄԱԿ-ի ներկայացուցչի այս հայտարարությունը պետք է որ էլ ավելի մտահոգեր Բաքվին, քանզի այդ դեպքում Արցախի հարցի միջազգայնացումը կդառնար արդեն լեգիտիմ նույնիսկ Բաքվի համար:
Ահա թե ինչու Բաքվի ներկայացուցիչները չունեցան որևէ լեգիտիմ հիմնավորում իրենց արարքի համար և ստիպված սկսեցին ստել, թե իբր Լաչինի միջանցքի շրջափակումը ոչ թե ադրբեջանցիներն են իրականացնում, այլ ԼՂՀ-ի իշխանությունները:
Հասկանալի է, որ այս հարցում ադրբեջանցիները Գեբելսին «հաղթեցին»: Բայց նրանց ոչ ոք չհավատաց և չի բացառվում, որ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հետ քաշի իր «բնապահպահներին» Լաչինի միջանցքից, դրա դիմաց պահանջելով, գոնե ինչ-որ մի սիմվոլիկ զիջում իր երեսը այդ «բնապահպահների» մոտ փրկելու համար: