Մեծ Բրիտանիան Ադրբեջանին կոչ է արել ազատ արձակել պահվող հայերին ՔՊ-ն պարտվելու է Գյումրիում, Նիկոլը ցնցումների մեջ է. ինչ են ասում թվերը «Մայր Հայաստանի» դեմ իրականացվող նիկոլաբարո քայլերի մասին. Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ)
Քարոզչական պաստառները պոկելու, պատռելու կամ դրանց վրա գրառումներ կատարելու արձանագրում Այսօր ահաբեկչական հարձակում է տեղի ունեցել Երևանի Վրացական 2 հասցեում գտնվող տան վրա․ «Երկիր Ծիրանի» կուսակցություն Հանրահավաք՝ հանուն Արցախի ժողովրդի իրավունքների պաշտպանության. ուղիղ հեռարձակում Ինչ իրավիճակ է Գյումրիում. «Հայաքվեն» տեղեկություններ է հայտնում «Մայր Հայաստանի» քարոզարշավն ամփոփվեց Կարեն Սիմոնյանի մանկության թաղամասում (տեսանյութ, լուսանկար) Ընտրակաշառքը մեզ հետ կապելը ճղճիմություն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) Հաղթանակի պողոտայում հաղթական տրամադրություններ էին. «Մայր Հայաստանի» քարոզարշավի ամփոփումը՝ ֆոտոշարքով Եթե ՔՊ-ն Գյումրիում վերարտադրվի, կորցնելու ենք Սյունիքը և ողջ Հայաստանը․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Կարեն Սիմոնյանի հրատապ ասուլիսը. «Մայր Հայաստանի» թեկնածուն անդրադառնում է իշխանության կողմից վարկաբեկիչ ու ստահոդ հայտարարություններին (տեսանյութ) Երևանի վարչական շրջանների կոմունալների աշխատողներին բերում են իրենց Սարիգի հանրահավաքին (տեսանյութ) Պատերազմ Արցախում
Քարոզչական պաստառները պոկելու, պատռելու կամ դրանց վրա գրառումներ կատարելու արձանագրում Այսօր ահաբեկչական հարձակում է տեղի ունեցել Երևանի Վրացական 2 հասցեում գտնվող տան վրա․ «Երկիր Ծիրանի» կուսակցություն Կարմիր, սպիտակ տեռորի ուրվականը Փաշինյանի հեռացման պահից սկսած՝ Հայաստանի ռազմավարական և դիվանագիտական դիրքերը էապես կբարելավվեն. Վարդան Օսկանյան 2020թ-ից խաղաղություն է բերում, 2025թ. մարտն է` սահմանին կրակում են. Սևակ Հակոբյան ՔՊ-ն ձեզ դրդում է հանցագործության, և խնդրում եմ նման բան որևէ պարագայում չանել Մեծ Բրիտանիան Ադրբեջանին կոչ է արել ազատ արձակել պահվող հայերին ՔՊ-ականը քննիչի սենյակում հեռախոսը կոտրել է, որ այն չառգրավեն. «Հրապարակ» Հանրահավաք՝ հանուն Արցախի ժողովրդի իրավունքների պաշտպանության. ուղիղ հեռարձակում Ինչ իրավիճակ է Գյումրիում. «Հայաքվեն» տեղեկություններ է հայտնում Մարդկանց հրահանգավորում են քվեարկության օրը նկարել իրենց քվեաթերթիկները․ ահազանգ Պետք է ընդունի իր անհաջողությունները և հրաժարական տա․ Արաս Օզբիլիս Ընդունե՛ք իրականությունը, հրաժարական տվեք, հեռացե՛ք. Սարգիս Հովսեփյան Բառի իսկական ու փոխաբերական իմաստով աղմուկի տողատակերը. «Փաստ» Դուք ուրիշ հերոսի անուն չգիտե՞ք. ինչու է լարված ՀՖՖ նախագահը. «Փաստ» Մյանմայի երկրաշարժի զոհերի թվում ՀՀ քաղաքացիների վերաբերյալ տվյալներ այս պահին չկան. ԱԳՆ 37-ամյա տղամարդը տանը փորձել է կախվելու միջոցով ինքնասպան լինել Ռուսաստանում Արցախի ներկայացուցչությունը դադարեցրել է գործունեությունը Բենզինը թանկացել է, իսկ հեղուկ գազի միջին արժեքը 143 դրամ է կազմել Այսօր լռության օր է Ուղարկո՞ւմ են, թե՞ ինքն է գնում ՔՊ-ական պատգամավորները միայն փնովել են Անդրանիկ Քոչարյանին. նա մեկուսացել է Պապիկյանի ազաբ բաշին վերահսկում է զինվորականներին «Մայր Հայաստանի» քարոզարշավն ամփոփվեց Կարեն Սիմոնյանի մանկության թաղամասում (տեսանյութ, լուսանկար) Ընտրակաշառքը մեզ հետ կապելը ճղճիմություն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) Գյումրու ավագանու նախընտրական քարոզչության ընթացքում վարչական ռեսուրսի օգտագործման արգելքի խախտում ՔՊ-ի կողմից. Պառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոն Տեսնում են` պարտվում են, դրա համար թիրախավորում են ինձ. Վարդան Ղուկասյան Հաղթանակի պողոտայում հաղթական տրամադրություններ էին. «Մայր Հայաստանի» քարոզարշավի ամփոփումը՝ ֆոտոշարքով «Ազգային արժեք ակումբը» կոչ է անում բոլոր գյումրեցիներին մարտի 30-ին կասեցնել մեր պետականության ազգակործան ընթացքը Tsayg TV-ի ռեպորտաժը «Մայր Հայաստանի» ամփոփիչ հանրահավաքից
Ադրբեջանը խուճապի մեջ է. Իրանական հեռուստաընկերությունը պատրաստվում է ցուցադրել Հեյդար Ալիևի մասին ֆիլմ
Իրանա-ադրբեջանական հարաբերություններն իրենց լարվածության պիկին են հասել, երբ պարզվեց, որ իրանական Sahar հեռուստաընկերությունը պատրաստվում է «Հեյդար Ալիև» փաստավավերագրական ֆիլմով հանդես գալ Իրանի ադրբեջանաբնակ մարզերում:
Այդ լուրից հետո Իրանի պետական ​​ռադիոյի և հեռուստատեսության «Սահար Ազարի» իրանական (ադրբեջանալեզու) հեռուստաալիքի եթերում և սոցիալական էջերում ցանցահենային հարձակումներ են սկսվել ալիքի էջերի վրա, իսկ YouTube-ում «Սահար Ազարիի» գլխավոր էջը փակվել է: Ադրբեջանում Sahar Azari պորտալն արդեն արգելափակվել է:
«Սահար Ազարի» ներկայացուցիչները հանդես եկան հետևյալ հայտարարությամբ. «...Իլհամ Ալիևը սիոնիստների աջակցությամբ Իրանի տարածքային ամբողջականության դեմ ուղղված իր բացահայտ և միջամտողական հայտարարություններով, և խախտելով բարիդրացիությունը, մոբիլիզացրել է պետական​​ լրատվամիջոցներն ու սոցիալական ցանցերն Իրանի դեմ: Դրանից հետո Sahar Azari ալիքը որոշել է հեռարձակել «Հեյդար Ալիև» վավերագրական ֆիլմը։ Հեյդար Ալիևի մասին վավերագրական ֆիլմը տարբեր ապացույցների օգնությամբ բացահայտում է Ալիևների և Փաշաևների կլանային ռեժիմի կուլիսային հակաիրանական և սադրիչ քաղաքականությունը...»։
Ադրբեջանի իշխանություններն այն աստիճանի էին անհանգստացած այդ ֆիլմի ցուցադրման սպառնալիքով, որ կուլիսային բանակցություններ սկսեցին իրանական կողմի հետ ֆիլմի ցուցադրումը կանխելու համար:
Այս պահի դրությամբ, կարծես թե կուլիսային բանակցությունները հաջողվել են: Սակայն ինչքան կտևի այս քաղաքական «զինադադարը» ոչ ոք չի կարող ասել: Պարզ է մեկ բան, այս քայլից հետո ադրբեջանական լրատվամիջոցներում գրեթե դադարել է հակաիրանական քարոզչությունը, ինչը թույլ է տալիս ենթադրել, որ Թեհրանը գտել է Ադրբեջանի վրա ազդելու արդյունավետ միջոցը, ընդվորում առանց ուժի ցուցադրման և հրապարակային քննադատության:
Սույն փաստը ուշագրավ է նաև մեզ համար, թե որն է Ադրբեջանի թույլ կողմերից մեկը, որի վրա ճնշելով կարելի կլինի նրանց կատվի ձաքի նման «համեստ» դարձնել: