Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին ՔՊ-ի վարկանիշն ամբողջ Հայաստանում 8-12% է․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին, տարոսը Հայաստանին. դիտարկումներ, գնահատականներ Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում Մարտուն Գրիգորյանը հայտարարություն կանի Կրակոցները սովորականից շատ են եղել. Խնածախ համայնքի նախկին ղեկավար «Մայր Հայաստանը» շատ կարճ ժամանակահատվածում ձեռք բերեց մեր քաղաքացիների վստահությունը Մարտուն Գրիգորյան. ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու «Մայր Հայաստանի» նպատակը ՔՊ-ին իշխանազրկելն է․ Կարեն Սիմոնյան (տեսանյութ) Պատերազմ Արցախում
Արժանապատիվ գյումրեցին ասաց, որ մերժում է օրվա իշխանությանը. Թադևոս Ավետիսյան Այս աստիճան անտերություն ու անտարբերություն կլինի՞, որ Շիրակում է․․․ Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կանցկացվի՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցին Խայտառակություն է. Գերմանիան ներողություն է խնդրել Ադրբեջանից Թռնելու ժամանակը չէ՞. «Իրավունք» «Մեր հացը լափում եք, մեր դեմ միավորվո՞ւմ...Աստծուց մոռացված դժբախտներ». Հանրային Ռադիոյի տնօրեն Արմեն Քոլոյանի կին այսպես է անվանել արցախցիներին «Ինտերի» ղեկավարությունը խորհրդակցել է Հենրիխ Մխիթարյանի հետ՝ Հայաստանի հավաքականի խաղացողին ձեռք բերելու հարցի շուրջ Ունենք մի քանի տասնյակ տուժողներ, մի քանի տասնյակ հատոր թուղթ և իմ գնահատմամբ զրո էական շարժ. Մանուշ Եսայան Ինչու Գյումրիով կվռնդվի Փաշինյանը․ Երվանդ Բոզոյան 75-ամյա Կիմա տատը՝ «դարի հանցագործը», 48 ժամ է, ինչ ձերբակալված է. Ռուբեն Մելիքյան Գյումրիում պրոցեսը վիժեցնելու որևէ պատճառաբանություն չի կարող ընդունելի լինել. Բորիս Մուրազի Գյումրու և Փարաքարի ԸԸՀ-ները վերահաշվարկ կատարելու և քվեարկության արդյունքներն անվավեր ճանաչելու դիմումներ չեն ստացել. ԿԸՀ Հայաստանում երկրաշարժ է գրանցվել Գյումրու ընտրությունների սենսացիան, սպեցիֆիկան և արդյունքները. Ավետիք Չալաբյան Սա «Երալաշ» չէ, սա մերօրյա Երևանն է (տեսանյութ) Թշնամին շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել Բաքվում ընթանում է Ռուբեն Վարդանյանի գործով շինծու դատավարությունը Մեզ սպասվում է տաք և բավարար տեղումներով ապրիլ. Սուրենյան Յոթնամյա ավեր. «Փաստ» Վարչական ռեսուրսն էլ հանես, տակը բան չի մնա. «Փաստ» Դատախազը կգնա Ավինյանի հետևից. ԱՆԻՖ հիմնադրամի 25 մլրդ թալանի «անունները» ՔՊ-ի վարկանիշն ամբողջ Հայաստանում 8-12% է․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Ճոճել այնքան, որ նավակը շրջվի... ՔՊ-ական Վիլեն Գաբրիելյանը դնում է մանդատը Գյումրիում հարբած «արկածներ» անելուց հետո ՔՊ-ականը որոշել է վայր դնել մանդատը Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին, տարոսը Հայաստանին. դիտարկումներ, գնահատականներ Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում Ովքեր են մեղավոր Փարաքարում ՔՊ-ի պարտության համար ՔՊ վերնախավը մինչև լուսաբաց արթուն է եղել Մարտուն Գրիգորյանը հայտարարություն կանի Հիվանդանոցներ են տեղափոխվել դանակահարված հինգ երիտասարդներ, որոնցից մեկը մահացել է
Ինչու է նիկոլավարի ստում «անբարոյականի վաստակը»
Ինչպես հայտի է, Ալեն Սիմոնյանն ու Էդմոն Մարուքյանը միմյանց անբարոյականի վաստակ էին անվանել։ Սա այն դեպքն էր, երբ «Ելք» դաշինքի մաս կազմող կուսակցությունների անդամների տված գնահատականների հետ դժվար է չհամաձայնելը։ Իրանք իրար ներսից գիտեն ու որ մի բան ասում են, ուրեմն՝ մի բան գիտեն (Ալենը Էդմոնին նաև «քաղաքական տրյապկա» էր անվանում, ինչի հետ ևս դժվար է վիճելը)։ Բայց դա դեռ մի կողմ։
Ուրեմն էս «անբարոյականի վաստակը», իրեն միամիտ լոռեցու տեղ դրած, նիկոլավարի ստում էր Հ1–ի եթերում։ Էդմոն Մանրուքյանը ասում է, թե, իբր, ընդդիմությունը՝ «Հայաստան» դաշինքը, Ռոբերտ Քոչարյանը, ՀՅԴ–ն իրենց տեսակետները չեն հայտնել Սյունիքի միջանցքի մասին, չեն ասել ՀՀ–ի մասով իրենց կարմիր գծերի մասին։ Իբր ուզում է ասել, թե ընդդիմությանն այդ հարցերը չեն հետաքրքրում, իրենց միայն իշխանությունն է հետաքրքրում։
Էդմոնի ասածը ոչ թե սուտ է, այլ անբարոյան սուտ՝ վայել միայն «անբարոյականի վաստակին»։ Էդմոն Մարուքյանի հետ նման դեպքերում ոչ թե պետք է բանավիճել, այլ նրա վրա քֆուր պետք է դնել՝ տո ստին մմզ–պպզ անե՞նք, թե «Հայաստան» դաշինքը, Քոչարյանը կամ ՀՅԴ–ն չեն արտահայտվել միջանցքի, ինքնիշխանության, տարածքային ամբողջականության թեմայով։
Էս թուրքի ծառաները հայրենասիրություն են խաղում, քանզի դրանով են ուզում խաբել ժողովրդին։
«Հայաստան» դաշինքը բազմաթիվ նախաձեռնություններ է արել այս թեմաներով։ Առաջարկել է կարմիր գծերը ֆիքսել՝ թուրք–ադրբեջանական ռազմավարական փաստաթղթի՝ Շուշիի հռչակագրի դեմ հայտարարություն ընդունելով։ Նիկոլ Փաշինյանը մերժել է։ Սահմանագծման ու սահմանազատման աշխատանքների թեմայով է նիստ հրավիրվել ու հայտարարություն առաջարկվել, մերժել են։ Բազմաթիվ այլ բաներ են մերժել։
Ընդդիմությունը Հայաստանի ու Արցախի համար կարմիր գծերը ֆիքսել է այս տարվա ապրիլի 5–ի հանրահավաքում։
Ընդդիմությունը կարմիր գծեր էր ֆիքսում ամիս ու կես՝ շուրջօրյա հանրահավաքներ, ակցիաներ իրականացնելով։
Ընդդիմությունն այս թեմաներով հրապարակավ արտահայտվում է ամեն օր։
Օրերս «Հայաստաան» դաշինքը կրկին հրապարակավ հնչեցրել էր իր տեսակետները ՀՀ ինքնիշխանության, միջանցքի ու այլ թեմաներով։
Եթե այս ամենից հետո Էդմոնը հայտարարում է, որ «Հայաստան» դաշինքը տեսակետ չի հայտնում, ուրեմն Ալեն Սիմոնյանը երիցս ճիշտ էր նրա մասով։
Մեկ հարց է մնում բաց։ Համացանցի դարաշրջանում, երբ հնարավոր է ցանկացած ինֆորմացիա վայրկյանների ընթացքում գտնել, Էդմոն Մանրուքյանը ինչո՞ւ է ստում։ Պատասխանը պարզ է՝ բա ուրիշ ի՞նչ անի Նիկոլի հաճախորդը, եթե չստի։