«Ազատություն» TV-ի անդրադարձն Անդրանիկ Թևանյանի՝ Հ1-ին տված հարցազրույցին և ներքաղաքական իրավիճակին (տեսանյութ) Խայտառակ «մարտաֆիլմ» Երևանում. փոխհրաձգություն և 10 վիրավոր, մեկը մահացել է Հենց հերթը հասնում է ներքևի խավի աշխատողին, ով իրոք պախատ է անում, պետությունը չի տեսնում խնդիրը. տաքսու վարորդ Ալիևի՝ Մյունխենում տված հարցազրույցից և ունեցած ելույթից հետո ակնհայտ է, որ շատ վտանգավոր մի շրջափուլի մեջ ենք հայտնվել. Սուրենյանց Ավստրիայի Սանկտ Փյոլթըն քաղաքում մեկնարկեց Եպիսկոպոսաց հավաքը Օրվա իշխանությունն անհանգստացած է ընդդիմադիր դաշտում տեղի ունեցող համախմբման գործընթացներից․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Ալիևը ծաղրում ու թաղում է Նիկոլ Փաշինյանի «խաղաղության խաչմերուկը» ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարված (տեսանյութ) Գյումրիում Միքայել սրբազանին դիմավորեցին կարոտով ու ջերմությամբ Փետրվարի 15-ին Ալիևը պայթեցրեց Նիկոլի ամենամեծ սուտը․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Պատերազմ Արցախում
Հնչած կրակոցներից սպանված Արսենը ռեստորանում էր երգում. մանրամասներ Մասյացոտնի թեմի առաջնորդի փոփոխությունը պայմանավորված չի եղել քահանաների վրա ճնշմամբ. հայտարարություն Աջափնյակում արձակված կրակոցների դեպքի առթիվ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում խայտառակ, անմարդկային պայմաններ են քաղբանտարկյալների համար (տեսանյութ) Տարօրինակ է. Զախարովան` երկաթուղու կառավարման վերաբերյալ Փաշինյանի հայտարարության մասին (տեսանյութ) Ադրբեջանցին հասել է Շիրակի մարզի Ամասիա բնակավայր (տեսանյութ) 2020թ․ պատերազմից հետո բալանսը փոխվել է՝ Թուրքիան մտել է տարածաշրջան. Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Հերթական արյունոտ «ռազբորկան» (տեսանյութ) «Ազատություն» TV-ի անդրադարձն Անդրանիկ Թևանյանի՝ Հ1-ին տված հարցազրույցին և ներքաղաքական իրավիճակին (տեսանյութ) Ոստիկանները պարզել են Աջափնյակում տեղի ունեցած միջադեպի մասնակից անձանց շրջանակը Երևանում կրակոցների հետևանքով կա զոհ, 3-ի վիճակը ծայրահեղ ծանր է, 3-ինը՝ ծանր. ԱՆ Ո՞րն է քննչականի շահագրգռվածությունը. Փաստաբանը՝ Արշակ Սրբազանին վերագրվող տեսանյութերի փորձաքննությունների արդյունքների մասին Հենց մեր տան դիմաց էր. Կրակոցի ձայնից դաշտում խաղացող երեխաները փախան. Աջափնյակի արյունալի կրակոցների ականատես Հենց մեր տան դիմաց էր. Կրակոցի ձայնից դաշտում խաղացող երեխաները փախան. Աջափնյակի արյունալի կրակոցների ականատես Խայտառակ «մարտաֆիլմ» Երևանում. փոխհրաձգություն և 10 վիրավոր, մեկը մահացել է Հենց հերթը հասնում է ներքևի խավի աշխատողին, ով իրոք պախատ է անում, պետությունը չի տեսնում խնդիրը. տաքսու վարորդ Կոչ եմ անում նախագահ Թրամփին կատարել հայ գերիներին ազատ արձակելու հրապարակային խոստումը. Ջարեդ Գենսեր Ալիևի իրական պահանջը փաստացի Հայաստանի ամբողջական կապիտnւլյաgիան է. Հայկ Նահապետյան Փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիան 4 վարչական շրջանում Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ կիրառված երկրից չբացակայելու արգելքը վերացվել է Ալիևի՝ Մյունխենում տված հարցազրույցից և ունեցած ելույթից հետո ակնհայտ է, որ շատ վտանգավոր մի շրջափուլի մեջ ենք հայտնվել. Սուրենյանց Բարձրացվելու է դատավորներին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու հարցը. փաստաբան ՔՊ-ական «աղջիկներն ու տղաները» խառնվել են իրար (տեսանյութ) Պարգևավճար՝ վատ աշխատանքի համար (տեսանյութ) Ավստրիայում մեկնարկել է Եպիսկոպոսաց հավաքը Արշավիր Շավարշյանի անվան գեղեցիկ դպրոցը կառավարությունը փակել է (տեսանյութ) Ավստրիայի Սանկտ Փյոլթըն քաղաքում մեկնարկեց Եպիսկոպոսաց հավաքը Վախի մթնոլորտում է պահում ողջ կուսակցությանը «Փաստորեն, լիչնի նիպրիյազն եմ հա՞ սեփական թիմում». Փաշինյանը՝ ՔՊ–ականներին Քրեական գործի քննությունը տապալված է. նախկին ոստիկանապետին դատարան չեն կարողանում բերել
Այսօր Փաշինյանը փորձելու է վերացնել Երեւանի ընտրովի քաղաքապետի պաշտոնը
Նիկոլ Փաշինյանի ու նրա «փողոցային գործիչների» պնդումները, թե իշխանության են եկել նոր, ժողովրդավարական Հայաստան կառուցելու համար, ամեն ամիս, ամեն օր և ամեն ժամ հերքվում են իրենց գործնական գործունեությամբ։ Սերժի իշխանությունը, Փաշինյանի համեմատ, կարելի է անվանել «ժողովրդավարության կղզյակ», քանի որ այդ բիրտ գործողությունները, որ անում է Նիկոլի իշխանությունը ողջ Հայաստանում, լկտիության ու կոպտության սահմաններ չունեն։
Մասնավորապես, տեղական ինքնակառավարման մարմինների վերջին ընտրությունների ժամանակ Նիկոլի իշխանությունը պարտվեց գրեթե բոլոր մեծ քաղաքներում, սակայն իրավապահ մարմինների օգնությամբ Նիկոլը փորձում է տեղում վերականգնել իր ավտորիտար ռեժիմը՝ փորձելով ճնշում գործադրել «3 միլիոն վարչապետների» և «հպարտ քաղաքացիների» կամքի վրա:
Այսօր հերթը հասել է մայրաքաղաքին՝ Երևանին։ Իշխանությունները պատրաստվում են անվստահություն հայտնել Հայկ Մարությանին՝ դա հիմնավորելով նրանով, որ իբրև «Հայկ Մարությանը բավականաչափ չի իրականացրել և չի իրականացում Երևանի քաղաքապետարանի կառուցվածքում համակարգային կոռուպցիան վերացնելուն ուղղված գործողություններ»։ Եթե ​​շարժվենք իշխանությունների այս տրամաբանությամբ, ապա կստացվի, որ այսօր, ինչպես և նախկին իշխանությունների օրոք, Երևանի քաղաքապետարանում համակարգային կոռուպցիա կա։
Իշխող թիմը պատրաստվում է Հայկ Մարությանին փոխարինել մայրաքաղաքի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Հրաչյա Սարգսյանով, ով երեկ Պետրոս Ղազարյանի հաղորդման հյուրն էր, և ուղիղ հարցին, թե քաղաքապետարանում «համակարգային կոռուպցիա» կա՞, թե՝ ոչ պատասխանել է.«Այո, խոսակցություններ և ասեկոսեներ կան կոռուպցիայի մասին»:
Այսինքն՝ ստացվում է, որ Փաշինյանի թիմի հայտարարությունը հիմնված է «ասեկոսեների ու խոսակցությունների վրա», ինչը հաստատում է քաղաքապետի իրենց ներկայիս թեկնածու Հրաչյա Սարգսյանը։ Այսինքն՝ Նիկոլը փորձում է հեռացնել Հայկ Մարությանին զբաղեցրած պաշտոնից, սակայն դրա հիմնավորումը չի գտնում և ստիպված է հիմնվել «ասեկոսեների» վրա։ Նույն «ասեկոսեների» շարքից հրապարակումներ եղան նաև, որ Հայկ Մարությանը իբր հանդիպել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին։
Մի կողմ թողնենք, որ այս լուրը նույնպես «ասեկոսեների» շարքից էր և հրապարակվել էր Նիկոլ Փաշիյաննայի ընտանիքին պատկանող լրատվամիջոցում, սակայն այստեղ նոր հռետորական հարց է առաջանում՝ «նոր Հայաստանում» իշխանությունների ներկայացուցիչը չի կարող հանդիպել ընդդիմության ներկայացուցչի՞ հետ։ Իսկ Սերժի օրոք, երբ Նիկոլը հանդիպում էր Վահրամ Բաղդասարյանին և Սամվել Ալեքսանյանին, ինչպես վկայում են լուսանկարները, ինչու՞ վերջիններիս նկատմամբ ռեպրեսիաներ չեն իրականացվել։ Կամ «նոր Հայաստան», իրականում նշանակում է «բռնապետական ​փաշինյանական Հայաստան», որտեղ Նիկոլի թիմի անդամները պետք է շարժվեն Հյուսիսային Կորեայում տարածված բարքերով։
Այս ամենից հետո մեկ փաստ ևս պետք է արձանագրել, եթե իշխող թիմն անվստահություն հայտնի Հայկ Մարությանին, ապա բարոյական կլիներ, եթե Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրություններ անցկացվեին, քանի որ 2018 թվականի սեպտեմբերին Երևանի բնակիչները ընտրել են ոչ թե Սարգսյանին, այլ Հայկ Մարությանին: Այսինքն՝ ստացվում է, որ այսօր Նիկոլը քանդելու է, վերացնելու է Երեւանի ընտրական ​համակարգը, ընտրովի քաղաքապետի պաշտոնը, քանի որ, եթե Հայկ Մարությանին հեռացնելու հարցը «մարսվի», ապա վաղը Նիկոլը կարող է նույն մոդելը կիրառել Հայաստանի բոլոր քաղաքներում ու գյուղերում։ Այսինքն՝ տեղական մակարդակով հայտնի մարդկանց կառաջարկի ստեղծել ավագանիներ, որից հետո կհեռացնի այդ հայտնի մարդկանց, ապա Հայաստանի բոլոր քաղաքներում ու գյուղերում կնշանակի իր «ուսապարկերին»։
Հայ ժողովուրդը Նիկոլ Փաշյանից սպասո՞ւմ էր նման ժողովրդավարություն։ Հարցն, անշուշտ, հռետորական է և ուղղված է առաջին հերթին հայ հասարակությանը, որն իր առաջ պետք է պատասխանի՝ պատկանո՞ւմ է «Homo sapiens» ենթատեսակին, թե՞ ոչ։
Սա՛ է իրականությունը: