Հենց հերթը հասնում է ներքևի խավի աշխատողին, ով իրոք պախատ է անում, պետությունը չի տեսնում խնդիրը. տաքսու վարորդ Ալիևի՝ Մյունխենում տված հարցազրույցից և ունեցած ելույթից հետո ակնհայտ է, որ շատ վտանգավոր մի շրջափուլի մեջ ենք հայտնվել. Սուրենյանց Ավստրիայի Սանկտ Փյոլթըն քաղաքում մեկնարկեց Եպիսկոպոսաց հավաքը Օրվա իշխանությունն անհանգստացած է ընդդիմադիր դաշտում տեղի ունեցող համախմբման գործընթացներից․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Ալիևը ծաղրում ու թաղում է Նիկոլ Փաշինյանի «խաղաղության խաչմերուկը» ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարված (տեսանյութ) Գյումրիում Միքայել սրբազանին դիմավորեցին կարոտով ու ջերմությամբ Փետրվարի 15-ին Ալիևը պայթեցրեց Նիկոլի ամենամեծ սուտը․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Մոսկվայի և Բաքվի միջև չերևացող «սառը պատերզմը» շարունակվում է. ի՞նչ սպասել դրա արդյունքում Ինչո՞ւ Հայաստանը չմասնակցեց Մյունխեն-2026-ի կոնֆերանսին, և Փաշինյանի ո՞ր խաբեությունը բացահայտեց Ալիևը Պատերազմ Արցախում
Հենց հերթը հասնում է ներքևի խավի աշխատողին, ով իրոք պախատ է անում, պետությունը չի տեսնում խնդիրը. տաքսու վարորդ Կոչ եմ անում նախագահ Թրամփին կատարել հայ գերիներին ազատ արձակելու հրապարակային խոստումը. Ջարեդ Գենսեր Ալիևի իրական պահանջը փաստացի Հայաստանի ամբողջական կապիտnւլյաgիան է. Հայկ Նահապետյան Փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիան 4 վարչական շրջանում Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ կիրառված երկրից չբացակայելու արգելքը վերացվել է Ալիևի՝ Մյունխենում տված հարցազրույցից և ունեցած ելույթից հետո ակնհայտ է, որ շատ վտանգավոր մի շրջափուլի մեջ ենք հայտնվել. Սուրենյանց Բարձրացվելու է դատավորներին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու հարցը. փաստաբան ՔՊ-ական «աղջիկներն ու տղաները» խառնվել են իրար (տեսանյութ) Պարգևավճար՝ վատ աշխատանքի համար (տեսանյութ) Ավստրիայում մեկնարկել է Եպիսկոպոսաց հավաքը Արշավիր Շավարշյանի անվան գեղեցիկ դպրոցը կառավարությունը փակել է (տեսանյութ) Ավստրիայի Սանկտ Փյոլթըն քաղաքում մեկնարկեց Եպիսկոպոսաց հավաքը Վախի մթնոլորտում է պահում ողջ կուսակցությանը «Փաստորեն, լիչնի նիպրիյազն եմ հա՞ սեփական թիմում». Փաշինյանը՝ ՔՊ–ականներին Քրեական գործի քննությունը տապալված է. նախկին ոստիկանապետին դատարան չեն կարողանում բերել Իշխանությունները ընտրություններից 10 օր առաջ ցանկանում են մեծ շքերթ անցկացնել Ի՞նչ ձևաչափով է մեկնարկում Եպիսկոպոսաց ժողովը Փաշինյանը Հայաստանը դարձնում է պատերազմի տարածք․ TRIPP-ը կարող է դառնալ լեգիտիմ թիրախ (տեսանյութ) Օրվա իշխանությունն անհանգստացած է ընդդիմադիր դաշտում տեղի ունեցող համախմբման գործընթացներից․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Ալիևը ծաղրում ու թաղում է Նիկոլ Փաշինյանի «խաղաղության խաչմերուկը» Արդյո՞ք ստորև բերված օրինակը հնարավոր է ՀՀ դատական համակարգում. Գոհար-Մելոյան Հենց երիտասարդների ակտիվությունն ու նախաձեռնողականությունն են Հայաստանի ապագայի հենասյունը. Արթուր Վանեցյան Վրաստանից արտաքսվել է 57 օտարերկրյա քաղաքացի Ապահովագրության պատճառով բուժիմնարկներում խառնաշփոթ է, աշխատավարձերն էլ կրճատվել են․ ի՞նչ են մտադիր անել բժիշկները Անորակ ասֆալտ անելու պատճառը թող իրենց շվեյցարական բանկերի հաշիվներում փնտրեն. Բագրատ Միկոյան Պայմանագրային զինռածառայողին դաժան ծեծի են ենթարկել․ նա վերակենդանացման բաժանմունքում է Սաթիկ Սեյրանյանը հայց է ներկայացրել ընդդեմ Պետրոս Ղազարյանի Նիկոլը սթափությունը կորցրել է, վախերի մեջ է, նա դաժան պարտվել է Եկեղեցուն, տիրադավները փոշմանել են (տեսանյութ) Հայաստանը ներկայացնող Ակոպովա-Ռախմանին զույգը 14-րդն է Օլիմպիական խաղերում Կաթողիկոսի եղբոր նկատմամբ կիրառված խափանման միջոց կալանքը փոխարինվեց տնային կալանքով
Ամերիկացիները փաստացի «ավետում են» Ադրբեջանի նոր ռազմական գործողությունների մասին Հայաստանի դեմ
Վերջին մի քանի տարիների ընթացքում Հայաստանում ձևավորվել է վատ ավանդույթ, երբ Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը փաստացի կանխատեսում է ադրբեջանական բանակի հերթական հարձակումը Հայաստանի տարածքի վրա: Պարբերաբար նշվում է հարձակման ուղղությունները, և նույնիսկ որոշ դեպքերում նշվել են այդ հարձակումների կոնկրետ ժամկետները:
Ու, ահա, երեկ՝ հունիսի 13-ին, նույն դեսպանատունը հայտարարություն է տարածել, որում նշել է, որ արգելել է իր աշխատակիցներին այցելել Տավուշ, Սյունիք, Գեղարքունիք և Ջերմուկ։
Ընդ որում, նույնիսկ հստակեցվել են հնարավոր  հարձակման ուղղությունները՝ Տավուշի մարզի Վարագավանից արևելք, Տավուշի մարզի Նավուր գյուղից արևելք, Գեղարքունիքի մարզում Վարդենիսից արևելք, Արարատի մարզի Երասխ գյուղ, Սյունիքի մարզ, Լեռնային Ղարաբաղ շարունակում է արգելված մնալ։
Այս ամենից պետք է եզրակացնել, որ ադրբեջանցիները նախապես տեղեկացնում են ամերիկացիներին Հայաստանի տարածքի վրա իրենց հարձակումների հնարավոր ուղղությունների մասին։ Նշենք, որ ԱՄՆ-ն նախապես չի զգուշացնում Ադրբեջանին, որ Բաքվի նման քայլերը կարող են հանգեցնել Վաշինգտոնի կողմից Ադրբեջանի նկատմամբ հետեւանքների։ Ընդհակառակը, ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի ներկայացուցիչը նույնպես հունիսի 13-ին հայտարարեց, որ «անհամբերությամբ սպասում է Վաշինգտոնում Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարներին՝ բանակցությունները շարունակելու համար»։
Եթե ​​սրան գումարենք նաեւ Թուրքիայի նորընտիր նախագահ Թ.Ռ. Էրդողանի այցը Բաքու, որտեղ նա երկու առանցքային սպառնալիք է հնչեցրել Հայաստանի հասցեին. նախ, հայտարարելով, որ Թուրքիան մտադիր է հյուպատոսություն բացել Շուշիում, և երկրորդը, որ «Զանգեզուրի միջանցքը» կբացվի անկախ հանգամանքներից, կարելի է հասկանալ, որ Թուրքիան ԱՄՆ-ի լուռ համաձայնությամբ կոչ է անում Ադրբեջանին՝ Հայաստանի նկատմամբ կոշտ քայլերի գնալ, որպեսզի այսպես կոչված «վաշինգտոնում բանակցային գործընթացի» ընթացքում բավարարվեն Ադրբեջանի բոլոր պահանջներն ու ցանկությունները։