Օրվա իշխանությունն անհանգստացած է ընդդիմադիր դաշտում տեղի ունեցող համախմբման գործընթացներից․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Ալիևը ծաղրում ու թաղում է Նիկոլ Փաշինյանի «խաղաղության խաչմերուկը» ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարված (տեսանյութ) Գյումրիում Միքայել սրբազանին դիմավորեցին կարոտով ու ջերմությամբ Փետրվարի 15-ին Ալիևը պայթեցրեց Նիկոլի ամենամեծ սուտը․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Մոսկվայի և Բաքվի միջև չերևացող «սառը պատերզմը» շարունակվում է. ինչ՞ սպասել դրա արդյունքում Ինչո՞ւ Հայաստանը չմասնակցեց Մյունխեն-2026-ի կոնֆերանսին, և Փաշինյանի ո՞ր խաբեությունը բացահայտեց Ալիևը «Մայր Հայաստանի» քաղաքական հայտն ԱԺ ընտրություններում (տեսանյութ) Ըստ ամերիկյան Newsweek-ի՝ Փաշինյանը Հայաստանը դարձնում է Արևմուտքի «մանրադրամն»՝ ընդեմ Ռուսաստանի, ինչն օգուտ է Ադրբեջանին և Թուրքիային Ըստ թուրքական Medya Günlüğü-ի՝ Հայաստանում և Ադրբեջանում Թրամփը փորձում է ձեռնոց նետել Ռուսաստանին, սակայն ԱՄՆ-ի հաջողության շանսերը մեծ չեն Պատերազմ Արցախում
Փաշինյանը Հայաստանը դարձնում է պատերազմի տարածք․ TRIPP-ը կարող է դառնալ լեգիտիմ թիրախ (տեսանյութ) Օրվա իշխանությունն անհանգստացած է ընդդիմադիր դաշտում տեղի ունեցող համախմբման գործընթացներից․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Ալիևը ծաղրում ու թաղում է Նիկոլ Փաշինյանի «խաղաղության խաչմերուկը» Արդյո՞ք ստորև բերված օրինակը հնարավոր է ՀՀ դատական համակարգում. Գոհար-Մելոյան Հենց երիտասարդների ակտիվությունն ու նախաձեռնողականությունն են Հայաստանի ապագայի հենասյունը. Արթուր Վանեցյան Վրաստանից արտաքսվել է 57 օտարերկրյա քաղաքացի Ապահովագրության պատճառով բուժիմնարկներում խառնաշփոթ է, աշխատավարձերն էլ կրճատվել են․ ի՞նչ են մտադիր անել բժիշկները Անորակ ասֆալտ անելու պատճառը թող իրենց շվեյցարական բանկերի հաշիվներում փնտրեն. Բագրատ Միկոյան Պայմանագրային զինռածառայողին դաժան ծեծի են ենթարկել․ նա վերակենդանացման բաժանմունքում է Սաթիկ Սեյրանյանը հայց է ներկայացրել ընդդեմ Պետրոս Ղազարյանի Նիկոլը սթափությունը կորցրել է, վախերի մեջ է, նա դաժան պարտվել է Եկեղեցուն, տիրադավները փոշմանել են (տեսանյութ) Հայաստանը ներկայացնող Ակոպովա-Ռախմանին զույգը 14-րդն է Օլիմպիական խաղերում Կաթողիկոսի եղբոր նկատմամբ կիրառված խափանման միջոց կալանքը փոխարինվեց տնային կալանքով Ովքե՞ր են Կաթողիկոսի գործով քննիչն ու դատախազը. Armlur.am Ամոթի ու խայտառակության խարանով դաջված. ո՞ւմ են երջանկացնում Հայաստանի իշխանությունների գործողությունները. «Փաստ» ՔՊ-ական վերնախավը ջղաձգումների ու հալյուցինացիաների մեջ է ընկել «Մայր Հայաստանի» համաժողովից հետո Ինչու է աղմկում ՔՊ-ն. Սերգեյ Սարգսյան (տեսանյութ) Թուրքի պահած իշխանություն ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարված (տեսանյութ) «Սա պարզապես Ռուբեն Վարդանյանի և մյուս հայ բանտարկյալների դատավարություն չէ. սա նման է դատավճռի հայ ժողովրդի դեմ՝ որպես ամբողջություն».Վարդանյանի ընտանիքի հայտարարությունը Իշխանությունը հատեց ևս մեկ կարմիր գիծ, հաջորդը լինելու է յուրաքանչյուր քաղաքացու կյանքն ու ընտանիքը, ինչքա՞ն կարող ենք հանդուժել. Վազգեն Մանուկյան Գյումրիում Միքայել սրբազանին դիմավորեցին կարոտով ու ջերմությամբ Համայնքային տարածքը վերածվել է հանրային զուգարանի (տեսանյութ) Ավինյանենց առանձնատան փողոցի ասֆալտն աղը չի «ուտում»․ փոս չկա (տեսանյութ) Ռուբեն Ռուբինյանը խառնվել է իրար Փետրվարի 15-ին Ալիևը պայթեցրեց Նիկոլի ամենամեծ սուտը․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) «Մայր Հայաստանի» արդյունավետ աշխատանքը Երևանում արդեն երկրորդ տարին արժանանում է մեր քաղաքացիների բարձր գնահատականին Ո՞ւր է մսխված 5 միլիարդ 54 միլիոն 312 հազար 800 դրամը (տեսանյութ) «Առաջարկ Հայաստանին» նախաձեռնությունը ներկայացնում է․ մեգանախագծեր Հայաստանի համար Բացի թուրքից, բոլորը ձեզ համար թշնամի՞ են
Փաշինյանը նույնիսկ արդեն չի էլ թաքցնում, որ իրեն բացի իշխանությունից, այլևս ոչինչ չի հետաքրքրում
Նիկոլ Փաշինյանի կուսակցությունն մամլո հաղորդագրություն է տարածում հետևյալ բովանդակությամբ. «...Հունվարի 17-ին տեղի է ունեցել ՔՊ կուսակցության վարչության նիստ, որը վարել է Նիկոլ Փաշինյանը: Քննարկվել է Սիսիան, Մալաթիա-Սեբաստիա, Աջափնյակ և Նաիրի տարածքային կառույցների խորհուրդների ընտրությունների կազմակերպման հարցը, մի շարք կազմակերպչական և կադրային հարցեր:
Մտքեր են փոխանակվել Սպիտակ համայնքում սուբվենցիոն և ներդրումային ծրագրերի ակտիվացման, ինչպես նաև համայնքային կյանքի մի շարք այլ հարցերի մասին: Վարչությունը աջակցություն է հայտնել Սպիտակ համայնքի ղեկավար Քաջար Նիկողոսյանի ջանքերին...»։
Առաջին հայացքից թվում է, թե այս հաղորդակցության մեջ ոչ մի տարօրինակ բան չկա: Բայց հիշեցնենք, թե երբ է տեղի ունեցել այս նիստը: Ըստ մամլո հաղորդագրության, երեկ՝ հունվարի 17-ին: Այսինքն այն ժամանակ, երբ բոլորը քննարկում են, թե ինչպես բացել Լաչինի միջանցքը, ՔՊ-ն նույնիսկ ձևական իր հաղորդակցության մեջ չի անդրադառնում այս խնդրին:
Շատերը կասեն, թե Փաշինյանը մի անգամ չէ, որ խոսել է այս թեմայի շուրջ: Սակայն իր կուսակցությունը այս թեմայի շուրջ ոչ միայն հայտարարությամբ հանդես չի եկել, այլև նույնիսկ կարևոր չեն համարել այդ մասին մամլո հաղորդագրության մեջ: Այսինքն, Փաշինյանը նույնիսկ ձևականորեն չի ցանկանում անդրադառնալ այս խնդրին իր կուսակցության մակարդակով: Ինչը նշանակում է, որ իր համար միակ հարցը իր իշխանության պահպահման խնդիրն է: Մամլո հաղորդագրության մեջ կարմիր թելով անցնում էր հենց այս թեման:
Պարզապես ապշել կարելի է, թե ինչ աստիճանի են այս մարդիկ դարձել անհաղորդ Հայաստանի և Արցախի խնդիրներին, որ նույնիսկ ձևական մակարդակով կարիք չեն համարում թաքցնել դա:
Այդպես է լինում, երբ հանրության որակը լինում է խայտառակ ցածր, իսկ ազգի վերնախավը զբաղված է լինում ներքին կուսակցական մանր գզվռտոցներով: Այստեղ է, որ պետք է ասել, ամոթ նման վերնախավին, որ մինչ այսօր հանդուրժում է այս ամենը: Լավ և վատ ժողովուրդներ չեն լինում: Իսկ ժողովրդի խելոք լինելը կախված է իր վերնախավի գրագիտությունից և ազնվությունից:
Ցավոք, մեզ այսօր և առաջինն է պակասում, և երկրորդը: Նույն վիճակում մեր ժողովուրդը 100 տարի առաջ ցեղասպանության ենթարկվեց, սակայն հետագա 100 տարվա ընթացքում, գրեթե ոչինչ չփոխվեց: Բայց ասել, որ մենք ապագա չունենք, նույնպես չի կարելի: 100 տարի առաջ, թուրքերի մեջ առաջացավ Աթաթուրքը և այդ երկիրը ոչ միայն փոխվեց, այլև հետամնաց ժողովրդից դարձավ կիսաևրոպական ժամանակակից ազգ: Նույնը կարելի է ասել Ադրբեջանի մասին, 28 տարի առաջ Հեյդար Ալիևը փրկեց իր երկիրը կործանումից, իսկ այսօր իր ողրդին հայտ է ներկայացնում գրավել ողջ Հայաստանը:
Այնպես որ, պատմության մեջ լինում են դեպքեր, երբ երկրի քաղաքական ճահիճը կարողանում է ճեղքել մեկ մարդ, և բոլոր գորշ գործիչները ստիպված ենթարկվում են թրենդին և երկիրը դուրս է գալիս վտանգավոր վիճակից:
Ո՞վ է կատարելու այդ շոգեքարշի դերը, որը Հայաստանի գնացքը կկարողանա դնել կրկին զարգացման ռելսերի վրա: Ահա, սա է այսօրվա գլխավոր հարցը, որի լործման արդյունքում մենք կկարողանանք փրկվել: