«Ազատություն» TV-ի անդրադարձն Անդրանիկ Թևանյանի՝ Հ1-ին տված հարցազրույցին և ներքաղաքական իրավիճակին (տեսանյութ) Խայտառակ «մարտաֆիլմ» Երևանում. փոխհրաձգություն և 10 վիրավոր, մեկը մահացել է Հենց հերթը հասնում է ներքևի խավի աշխատողին, ով իրոք պախատ է անում, պետությունը չի տեսնում խնդիրը. տաքսու վարորդ Ալիևի՝ Մյունխենում տված հարցազրույցից և ունեցած ելույթից հետո ակնհայտ է, որ շատ վտանգավոր մի շրջափուլի մեջ ենք հայտնվել. Սուրենյանց Ավստրիայի Սանկտ Փյոլթըն քաղաքում մեկնարկեց Եպիսկոպոսաց հավաքը Օրվա իշխանությունն անհանգստացած է ընդդիմադիր դաշտում տեղի ունեցող համախմբման գործընթացներից․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Ալիևը ծաղրում ու թաղում է Նիկոլ Փաշինյանի «խաղաղության խաչմերուկը» ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարված (տեսանյութ) Գյումրիում Միքայել սրբազանին դիմավորեցին կարոտով ու ջերմությամբ Փետրվարի 15-ին Ալիևը պայթեցրեց Նիկոլի ամենամեծ սուտը․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Պատերազմ Արցախում
Հնչած կրակոցներից սպանված Արսենը ռեստորանում էր երգում. մանրամասներ Մասյացոտնի թեմի առաջնորդի փոփոխությունը պայմանավորված չի եղել քահանաների վրա ճնշմամբ. հայտարարություն Աջափնյակում արձակված կրակոցների դեպքի առթիվ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում խայտառակ, անմարդկային պայմաններ են քաղբանտարկյալների համար (տեսանյութ) Տարօրինակ է. Զախարովան` երկաթուղու կառավարման վերաբերյալ Փաշինյանի հայտարարության մասին (տեսանյութ) Ադրբեջանցին հասել է Շիրակի մարզի Ամասիա բնակավայր (տեսանյութ) 2020թ․ պատերազմից հետո բալանսը փոխվել է՝ Թուրքիան մտել է տարածաշրջան. Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Հերթական արյունոտ «ռազբորկան» (տեսանյութ) «Ազատություն» TV-ի անդրադարձն Անդրանիկ Թևանյանի՝ Հ1-ին տված հարցազրույցին և ներքաղաքական իրավիճակին (տեսանյութ) Ոստիկանները պարզել են Աջափնյակում տեղի ունեցած միջադեպի մասնակից անձանց շրջանակը Երևանում կրակոցների հետևանքով կա զոհ, 3-ի վիճակը ծայրահեղ ծանր է, 3-ինը՝ ծանր. ԱՆ Ո՞րն է քննչականի շահագրգռվածությունը. Փաստաբանը՝ Արշակ Սրբազանին վերագրվող տեսանյութերի փորձաքննությունների արդյունքների մասին Հենց մեր տան դիմաց էր. Կրակոցի ձայնից դաշտում խաղացող երեխաները փախան. Աջափնյակի արյունալի կրակոցների ականատես Հենց մեր տան դիմաց էր. Կրակոցի ձայնից դաշտում խաղացող երեխաները փախան. Աջափնյակի արյունալի կրակոցների ականատես Խայտառակ «մարտաֆիլմ» Երևանում. փոխհրաձգություն և 10 վիրավոր, մեկը մահացել է Հենց հերթը հասնում է ներքևի խավի աշխատողին, ով իրոք պախատ է անում, պետությունը չի տեսնում խնդիրը. տաքսու վարորդ Կոչ եմ անում նախագահ Թրամփին կատարել հայ գերիներին ազատ արձակելու հրապարակային խոստումը. Ջարեդ Գենսեր Ալիևի իրական պահանջը փաստացի Հայաստանի ամբողջական կապիտnւլյաgիան է. Հայկ Նահապետյան Փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիան 4 վարչական շրջանում Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ կիրառված երկրից չբացակայելու արգելքը վերացվել է Ալիևի՝ Մյունխենում տված հարցազրույցից և ունեցած ելույթից հետո ակնհայտ է, որ շատ վտանգավոր մի շրջափուլի մեջ ենք հայտնվել. Սուրենյանց Բարձրացվելու է դատավորներին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու հարցը. փաստաբան ՔՊ-ական «աղջիկներն ու տղաները» խառնվել են իրար (տեսանյութ) Պարգևավճար՝ վատ աշխատանքի համար (տեսանյութ) Ավստրիայում մեկնարկել է Եպիսկոպոսաց հավաքը Արշավիր Շավարշյանի անվան գեղեցիկ դպրոցը կառավարությունը փակել է (տեսանյութ) Ավստրիայի Սանկտ Փյոլթըն քաղաքում մեկնարկեց Եպիսկոպոսաց հավաքը Վախի մթնոլորտում է պահում ողջ կուսակցությանը «Փաստորեն, լիչնի նիպրիյազն եմ հա՞ սեփական թիմում». Փաշինյանը՝ ՔՊ–ականներին Քրեական գործի քննությունը տապալված է. նախկին ոստիկանապետին դատարան չեն կարողանում բերել
Անցած ՏԻՄ ընտրություններում մեծ ակտիվություն էին ցուցաբերել նաև ... ջավախեցիները
Անցած տեղական ընտրություններում շատ հետաքրքիր փաստ արձանագրվեց: ՏԻՄ ընտրություններն անցկացվում էին Հայաստանում, սակայն զարմանալի ակտիվություն էր առաջացել Ջավախքում:
Ականատեսները զարմացած էին, թե ինչպես Ջավախքի տարբեր բնակավայրերից գազելներով մարդկանց տեղափոխում էին Հայաստան: Ընդ որում Հայաստանի քաղաքացիություն ունեցող ջավախեցիները չէին էլ թաքցնում, որ մեկնում են Հայաստան՝ ընտրություններին մասնակցելու:
Հետաքրքիր մի փաստ ևս: Հայաստան մուտք գործելիս նրանք անպայման պետք է քովիդի ՊՇՌ թեսթ հանձնեին, հետագայում Վրաստան վերադառնալիս նույնպես նույն թեսթը պետք է հանձնեին: Այսինքն, Հայաստանի քաղաքացիություն ունեցող ջավախեցին միայն ընտրություններին մասնակցելիս պետք է վճարի մոտ 50 դոլար: Հասկանալի է, որ հեռավոր Ջավախքում ապրող մարդուն դժվար թե հետաքրքրեր, թե ով է դառնալու Վեդիում, Արարատում կամ Վանաձորում համայնքապետ: Ջավախքում զարմացած էին Հայաստանի քաղաքացիություն ունեցողների ուրախությունից և ոգևորությունից, որոնք պետք է 50 դոլար վճարեին՝ Հայաստան գնալու և ընտրություններին մասնակցելու համար: Իսկ թե ինչ կարող է թաքնվել այս երևույթի տակ, կարծում ենք, որ դժվար չէ կռահել, քանի որ այս արատավոր երևույթը ունի շատ հին պատմություն, որը գալիս է դեռ նախորդ իշխանություններից:
Իսկ Փաշինյանն էլ իր հերթին նախորդների բոլոր արատավոր ավանդույթները «սեփականաշնորհել է», դարձրել իրենը՝ մերժելով նախորդների լավ կողմերը: Ստացվում է, որ Փաշինյանի «նոր Հայաստանը» դա նախորդ «հին Հայաստանի» վատ ավանդույթների մարմնավորումն է, որից դուրս են մնացել հին Հայաստանի լավ կողմերը: «Հին Հայաստանում» Ղարաբաղը, Շուշին, Քելբաջարը մերն էին, «նոր Հայաստանում» դրանք այլևս չկան: «Հին Հայաստանում» մենք հպարտանում էինք մեր բանակով, մեր ձեռքբերումներով, «նոր Հայաստանում» ոչ ձեռքբերումներ կան, ոչ էլ բանակ: <<Հին Հայաստանում» թշնամին չէր կարող ծաղրել մեզ այս աստիճան: «Նոր Հայաստանում» մենք դարձել ենք միջազգային հարթակում ծաղրի առարկա: «Հին Հայաստանում» չկար Կապան – Գորիս ճանապարհի պրոբլեմ, չկար սահմանամերձ գյուղերի խնդիրներ: Հին Հայաստանում այսչափ խաբեություն, սուտ չկար:
«Նոր Հայաստանը» մարմնավորում է սուտն ու խաբեությունը՝ բառիս բուն իմաստով բոլոր ոլորտներում, որտեղ պարտությունն անվանում էին հաղթանակ, մերժում էին իսկական հերոսներին և քարոզում կեղծ հերոսներ: Ապագայի բացակայությունը փոխարինում ՝ ապագա կա կեղծ քարոզով: Ահա այսպիսին է այսօրվա ժառանգությունը, որը ընդամենը երեք տարվա մեջ Փաշինյանը հանձնեց բոլորիս, որտեղ ծաղկում են բոլոր հին վատ ավանդույթները, և վերացել են նախկին լավերը: