Բագրատ Սրբազանի և մյուսների գործով դատական նիստը. ուղիղ ՔՊ-ի աղմուկը չի դադարում (տեսանյութ) Հերթական արյունոտ «ռազբորկան» (տեսանյութ)
Գագիկ Ծառուկյանի առանձնատանը և հողատարածքում կատարվում է զննություն. փաստաբանը մանրամասներ է ներկայացրել Առաջիկա ընտրություններում ամեն մի քվե ոսկու արժեք ունի և չպետք է փոշիացվի. Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) «Ազատություն» TV-ի անդրադարձն Անդրանիկ Թևանյանի՝ Հ1-ին տված հարցազրույցին և ներքաղաքական իրավիճակին (տեսանյութ) Խայտառակ «մարտաֆիլմ» Երևանում. փոխհրաձգություն և 10 վիրավոր, մեկը մահացել է Հենց հերթը հասնում է ներքևի խավի աշխատողին, ով իրոք պախատ է անում, պետությունը չի տեսնում խնդիրը. տաքսու վարորդ Ալիևի՝ Մյունխենում տված հարցազրույցից և ունեցած ելույթից հետո ակնհայտ է, որ շատ վտանգավոր մի շրջափուլի մեջ ենք հայտնվել. Սուրենյանց Ավստրիայի Սանկտ Փյոլթըն քաղաքում մեկնարկեց Եպիսկոպոսաց հավաքը Օրվա իշխանությունն անհանգստացած է ընդդիմադիր դաշտում տեղի ունեցող համախմբման գործընթացներից․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Ալիևը ծաղրում ու թաղում է Նիկոլ Փաշինյանի «խաղաղության խաչմերուկը» ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարված (տեսանյութ) Պատերազմ Արցախում
Բագրատ Սրբազանի և մյուսների գործով դատական նիստը. ուղիղ Գագիկ Ծառուկյանի առանձնատանը և հողատարածքում կատարվում է զննություն. փաստաբանը մանրամասներ է ներկայացրել Աջափնյակում արյունալի կրակոցներից վիրավորվածներից մեկն այսօր դուրս է գրվել. Նրա վնասվածքը դեմքի շրջանում է ՔՊ-ի աղմուկը չի դադարում (տեսանյութ) Առաջիկա ընտրություններում ամեն մի քվե ոսկու արժեք ունի և չպետք է փոշիացվի. Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Պայթյուն՝ Մոսկվայի մետրոյում Լեհաստանը կոչ է արել իր քաղաքացիներին անհապաղ լքել Իրանը Երրորդ և հաջորդ երեխաների համար սահմանվել է 50 հազար դրամ ամսական նպաստ Փետրվարի 20-ին դատական համակարգը հավաքվելու է. ինչ են քննարկելու Ո՞վ կփոխարինի Հրայր Թովմասյանին. անուններ են շրջանառվում Սարսափ ոչ միայն իշխանությունը կորցնելուց, այլև միասնականությունից. «Փաստ» Երբ են փոսալցելու փոսալցված փոսերը (տեսանյութ) Ընտրական շրջանի «բացումից» երկու օր անց Սյունիքի մարզպետը ֆինանսական աջակցություն է բաժանել բնակիչներին. «Փաստ» Այդ ի՞նչ «ձեռքբերումներից» են խոսում իշխանությունները. «Փաստ» Հայկ Կոնջորյանի եղբոր դեմ երկրորդ քրեական գործն է հարուցվել ՔՊ–ականները հրճվանքի մեջ են. այլևս չեն գաղտնալսելու Հնչած կրակոցներից սպանված Արսենը ռեստորանում էր երգում. մանրամասներ Մասյացոտնի թեմի առաջնորդի փոփոխությունը պայմանավորված չի եղել քահանաների վրա ճնշմամբ. հայտարարություն Աջափնյակում արձակված կրակոցների դեպքի առթիվ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում խայտառակ, անմարդկային պայմաններ են քաղբանտարկյալների համար (տեսանյութ) Տարօրինակ է. Զախարովան` երկաթուղու կառավարման վերաբերյալ Փաշինյանի հայտարարության մասին (տեսանյութ) Ադրբեջանցին հասել է Շիրակի մարզի Ամասիա բնակավայր (տեսանյութ) 2020թ․ պատերազմից հետո բալանսը փոխվել է՝ Թուրքիան մտել է տարածաշրջան. Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Հերթական արյունոտ «ռազբորկան» (տեսանյութ) «Ազատություն» TV-ի անդրադարձն Անդրանիկ Թևանյանի՝ Հ1-ին տված հարցազրույցին և ներքաղաքական իրավիճակին (տեսանյութ) Ոստիկանները պարզել են Աջափնյակում տեղի ունեցած միջադեպի մասնակից անձանց շրջանակը Երևանում կրակոցների հետևանքով կա զոհ, 3-ի վիճակը ծայրահեղ ծանր է, 3-ինը՝ ծանր. ԱՆ Ո՞րն է քննչականի շահագրգռվածությունը. Փաստաբանը՝ Արշակ Սրբազանին վերագրվող տեսանյութերի փորձաքննությունների արդյունքների մասին Հենց մեր տան դիմաց էր. Կրակոցի ձայնից դաշտում խաղացող երեխաները փախան. Աջափնյակի արյունալի կրակոցների ականատես Հենց մեր տան դիմաց էր. Կրակոցի ձայնից դաշտում խաղացող երեխաները փախան. Աջափնյակի արյունալի կրակոցների ականատես
ՔՊ–ն ռիսկ կանի՞ միանալ Ադրբեջանի խորհրդարանին պատասխանող հայտարարությանը
Նիկոլ Փաշինյանը 2020–ի սեպտեմբերի 25–ին խոստացել էր Ալիևին պատասխանել ու ասել այնպիսի բաներ, որից հետո Ադրբեջանում ներքին խժդժություններ պետք է առաջանային։ Բայց նրա հարցազրույցը Հ1–ին սեպտեմբերի 26–ին եթեր չգնաց․սեպտեմբերի 27–ին էլ սկսեց պատերազմը։
Պատերազմից հետո Ալիևը բազմիցս վիրավորանքներ ու նույնիսկ հայհոյանքներ է տեղացել Նիկոլի հասցեին, բայց Նիկոլը ծպտուն չի հանել։ Ավելին՝ Նիկոլը ենթարկվում է Ալիևի բոլոր պահանջներին՝ չի օգտագործում «Արցախի հանրապետություն» ձևակերպումը, չի միանում ընդդիմության նախաձեռնած «Շուշիի հռչակագրի» դեմ բերվող հայտարարությանը, Արցախ չի մեկնում, քարոզում է Ադրբեջանի օգտին՝ պարբերաբար հայտարարելով, որ «Ղարաբաղը Ադրբեջան է, և վե՛րջ», չի խոսում ինքնորոշման իրավունքի մասին և այլն։
Նիկոլը Պրահայում համաձայնել է Ալիևի այն տեսակետին, ըստ որի՝ Ղարաբաղի հարցը փակված է, այն Ադրբեջանի մաս է և ղարաբաղցիների հետ Բաքուն կշփվի Ադրբեջան ներքին օրենսդրության շրջանակներում։ Նիկոլ Փաշինյանն Աստանայում Ալիևի այս խոսքերն էլ լուռ համաձայնությամբ ընդունեց։
Փաշինյանը լռության է մատնել նաև օրերս Ադրբեջանի խորհրդարանի կողմից 44–օրյա պատերազմին վերաբերող հայտարարությանը։
«Քաղաքացիական պայմանագիրը» լուռ է։ Ադրբեջանի խորհրդարանին պատասխանելու գործընթաց է նախաձեռնել խորհրդարանական ընդդիմությունը։ Հիմնական զեկուցող է լինելու Անդրանիկ Թևանյանը, ով նաև «Շուշիի հռչակագրին» անդրադարձող բանաձևի հեղինակն էր։
Ռիսկ կանի՞ Նիկոլ Փաշինյանը պատասխանել Ադրբեջանի խորհրդարանի՝ հակահայկական, իրականությունը խեղաթյուրող ու ՀՀ–ի հետ շանտաժի լեզվով խոսող հայտարարությանը, թե՞ իրեն կպահի «Շուշիի հռչակագրի» դեմ ընդդիմության բերած հայտարարության ընդունման սցենարով, այսինքն՝ կփորձի չնեղացնել Ալիևին։