Օրվա իշխանությունն անհանգստացած է ընդդիմադիր դաշտում տեղի ունեցող համախմբման գործընթացներից․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Ալիևը ծաղրում ու թաղում է Նիկոլ Փաշինյանի «խաղաղության խաչմերուկը» ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարված (տեսանյութ) Գյումրիում Միքայել սրբազանին դիմավորեցին կարոտով ու ջերմությամբ Փետրվարի 15-ին Ալիևը պայթեցրեց Նիկոլի ամենամեծ սուտը․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Մոսկվայի և Բաքվի միջև չերևացող «սառը պատերզմը» շարունակվում է. ինչ՞ սպասել դրա արդյունքում Ինչո՞ւ Հայաստանը չմասնակցեց Մյունխեն-2026-ի կոնֆերանսին, և Փաշինյանի ո՞ր խաբեությունը բացահայտեց Ալիևը «Մայր Հայաստանի» քաղաքական հայտն ԱԺ ընտրություններում (տեսանյութ) Ըստ ամերիկյան Newsweek-ի՝ Փաշինյանը Հայաստանը դարձնում է Արևմուտքի «մանրադրամն»՝ ընդեմ Ռուսաստանի, ինչն օգուտ է Ադրբեջանին և Թուրքիային Ըստ թուրքական Medya Günlüğü-ի՝ Հայաստանում և Ադրբեջանում Թրամփը փորձում է ձեռնոց նետել Ռուսաստանին, սակայն ԱՄՆ-ի հաջողության շանսերը մեծ չեն Պատերազմ Արցախում
Փաշինյանը Հայաստանը դարձնում է պատերազմի տարածք․ TRIPP-ը կարող է դառնալ լեգիտիմ թիրախ (տեսանյութ) Օրվա իշխանությունն անհանգստացած է ընդդիմադիր դաշտում տեղի ունեցող համախմբման գործընթացներից․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Ալիևը ծաղրում ու թաղում է Նիկոլ Փաշինյանի «խաղաղության խաչմերուկը» Արդյո՞ք ստորև բերված օրինակը հնարավոր է ՀՀ դատական համակարգում. Գոհար-Մելոյան Հենց երիտասարդների ակտիվությունն ու նախաձեռնողականությունն են Հայաստանի ապագայի հենասյունը. Արթուր Վանեցյան Վրաստանից արտաքսվել է 57 օտարերկրյա քաղաքացի Ապահովագրության պատճառով բուժիմնարկներում խառնաշփոթ է, աշխատավարձերն էլ կրճատվել են․ ի՞նչ են մտադիր անել բժիշկները Անորակ ասֆալտ անելու պատճառը թող իրենց շվեյցարական բանկերի հաշիվներում փնտրեն. Բագրատ Միկոյան Պայմանագրային զինռածառայողին դաժան ծեծի են ենթարկել․ նա վերակենդանացման բաժանմունքում է Սաթիկ Սեյրանյանը հայց է ներկայացրել ընդդեմ Պետրոս Ղազարյանի Նիկոլը սթափությունը կորցրել է, վախերի մեջ է, նա դաժան պարտվել է Եկեղեցուն, տիրադավները փոշմանել են (տեսանյութ) Հայաստանը ներկայացնող Ակոպովա-Ռախմանին զույգը 14-րդն է Օլիմպիական խաղերում Կաթողիկոսի եղբոր նկատմամբ կիրառված խափանման միջոց կալանքը փոխարինվեց տնային կալանքով Ովքե՞ր են Կաթողիկոսի գործով քննիչն ու դատախազը. Armlur.am Ամոթի ու խայտառակության խարանով դաջված. ո՞ւմ են երջանկացնում Հայաստանի իշխանությունների գործողությունները. «Փաստ» ՔՊ-ական վերնախավը ջղաձգումների ու հալյուցինացիաների մեջ է ընկել «Մայր Հայաստանի» համաժողովից հետո Ինչու է աղմկում ՔՊ-ն. Սերգեյ Սարգսյան (տեսանյութ) Թուրքի պահած իշխանություն ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարված (տեսանյութ) «Սա պարզապես Ռուբեն Վարդանյանի և մյուս հայ բանտարկյալների դատավարություն չէ. սա նման է դատավճռի հայ ժողովրդի դեմ՝ որպես ամբողջություն».Վարդանյանի ընտանիքի հայտարարությունը Իշխանությունը հատեց ևս մեկ կարմիր գիծ, հաջորդը լինելու է յուրաքանչյուր քաղաքացու կյանքն ու ընտանիքը, ինչքա՞ն կարող ենք հանդուժել. Վազգեն Մանուկյան Գյումրիում Միքայել սրբազանին դիմավորեցին կարոտով ու ջերմությամբ Համայնքային տարածքը վերածվել է հանրային զուգարանի (տեսանյութ) Ավինյանենց առանձնատան փողոցի ասֆալտն աղը չի «ուտում»․ փոս չկա (տեսանյութ) Ռուբեն Ռուբինյանը խառնվել է իրար Փետրվարի 15-ին Ալիևը պայթեցրեց Նիկոլի ամենամեծ սուտը․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) «Մայր Հայաստանի» արդյունավետ աշխատանքը Երևանում արդեն երկրորդ տարին արժանանում է մեր քաղաքացիների բարձր գնահատականին Ո՞ւր է մսխված 5 միլիարդ 54 միլիոն 312 հազար 800 դրամը (տեսանյութ) «Առաջարկ Հայաստանին» նախաձեռնությունը ներկայացնում է․ մեգանախագծեր Հայաստանի համար Բացի թուրքից, բոլորը ձեզ համար թշնամի՞ են
Վլադիմիր Սոլովյովը կիսվել է ապացույցներով՝ Թուրքիան ակտիվորեն ներգրավվել է Ղարաբաղյան պատերազմի մեջ. ԲԱՑԱՌԻԿ ՓԱՍՏԱԹՈՒՂԹ
Ռուս լրագրող Վլադիմիր Սոլովյովը շարունակում է ակտիվորեն լուսաբանել Ղարաբաղյան նոր պատերազմը: Րոպեներ առաջ Սոլովյովն իր Telegram աիքում կիսվել է «ВЧК-ОГПУ» Telegram ալիքի սենսացիոն հրապարակումով:
Հրապարակման մեջ մասնավորապես ասված է, որ հաջողվել է ձեռք բերել թուրք և ադրբեջանցի զինվորների հույժ գաղտնի նամակագրությունը, որն ուղիղ կերպով ապացուցում է Թուրքիայի անմիջական ներգրավվածությունը պատերազմում: Հրապարակված գաղտնի փաստաթղթում մասնավորապես ասվում է.
«Գաղտնի
16 սեպտեմբերի 2020 թ. Գեներալ Նաջիդ Սադիկովին կենտրոնական դիվիզիայի հրամանատար Յասար Գյուլերից:
Սեպտեմբերի 21-ին ժամը 18.00-ին 120 զինվորական «Սուլթան Մուրադի» և «Սուլթան Սուլեմանի» գնդերից ամբողջական զինամթերքով ուղարկվելու են Լիբիական Ալ Ֆաթի ռազմաբազա հետևյալ ուղությունով՝ Ադրբեջան- Վրաստան – Թուրքիա- Թունիս- Լիբիա և հակառակ ուղղությամբ՝ Լիբիա- Թունիս- Թուրքիա- Վրաստան- Ադրբեջան: Կարող եք նաև ավելացնել ցանկացած քաղաքակիրթ բեռ, եթե իհարկե ուզում եք:
Նրանք ովքեր ուզում են օգտվել այս հնարավորությունից պետք է ունենան ավտոմատացված կենսաչափություն»:
Տեղեկացնենք նաև, որ այս փաստաթղթի հրապարակման ընդառաջ համացանցում տեղեկություններ էին տարածվել այն մասին, որ Ադրբեջանի գլխավոր շտաբի պետ Սադիկովը հայտարարվել էր ռուս գործակալ:
Մեզ մնում է միայն փաստել այն, որ այս փաստաթուղը ևս  մեկ անգամ  ապացուցում է, որ պատերազմական գործողությունների մեջ ներգրավված է Թուրքիան: