Խայտառակ «մարտաֆիլմ» Երևանում. փոխհրաձգություն և 10 վիրավոր, մեկը մահացել է Հենց հերթը հասնում է ներքևի խավի աշխատողին, ով իրոք պախատ է անում, պետությունը չի տեսնում խնդիրը. տաքսու վարորդ Ալիևի՝ Մյունխենում տված հարցազրույցից և ունեցած ելույթից հետո ակնհայտ է, որ շատ վտանգավոր մի շրջափուլի մեջ ենք հայտնվել. Սուրենյանց Ավստրիայի Սանկտ Փյոլթըն քաղաքում մեկնարկեց Եպիսկոպոսաց հավաքը Օրվա իշխանությունն անհանգստացած է ընդդիմադիր դաշտում տեղի ունեցող համախմբման գործընթացներից․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Ալիևը ծաղրում ու թաղում է Նիկոլ Փաշինյանի «խաղաղության խաչմերուկը» ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարված (տեսանյութ) Գյումրիում Միքայել սրբազանին դիմավորեցին կարոտով ու ջերմությամբ Փետրվարի 15-ին Ալիևը պայթեցրեց Նիկոլի ամենամեծ սուտը․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Մոսկվայի և Բաքվի միջև չերևացող «սառը պատերզմը» շարունակվում է. ի՞նչ սպասել դրա արդյունքում Պատերազմ Արցախում
Ո՞րն է քննչականի շահագրգռվածությունը. Փաստաբանը՝ Արշակ Սրբազանին վերագրվող տեսանյութերի փորձաքննությունների արդյունքների մասին Հենց մեր տան դիմաց էր. Կրակոցի ձայնից դաշտում խաղացող երեխաները փախան. Աջափնյակի արյունալի կրակոցների ականատես Հենց մեր տան դիմաց էր. Կրակոցի ձայնից դաշտում խաղացող երեխաները փախան. Աջափնյակի արյունալի կրակոցների ականատես Խայտառակ «մարտաֆիլմ» Երևանում. փոխհրաձգություն և 10 վիրավոր, մեկը մահացել է Հենց հերթը հասնում է ներքևի խավի աշխատողին, ով իրոք պախատ է անում, պետությունը չի տեսնում խնդիրը. տաքսու վարորդ Կոչ եմ անում նախագահ Թրամփին կատարել հայ գերիներին ազատ արձակելու հրապարակային խոստումը. Ջարեդ Գենսեր Ալիևի իրական պահանջը փաստացի Հայաստանի ամբողջական կապիտnւլյաgիան է. Հայկ Նահապետյան Փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիան 4 վարչական շրջանում Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ կիրառված երկրից չբացակայելու արգելքը վերացվել է Ալիևի՝ Մյունխենում տված հարցազրույցից և ունեցած ելույթից հետո ակնհայտ է, որ շատ վտանգավոր մի շրջափուլի մեջ ենք հայտնվել. Սուրենյանց Բարձրացվելու է դատավորներին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու հարցը. փաստաբան ՔՊ-ական «աղջիկներն ու տղաները» խառնվել են իրար (տեսանյութ) Պարգևավճար՝ վատ աշխատանքի համար (տեսանյութ) Ավստրիայում մեկնարկել է Եպիսկոպոսաց հավաքը Արշավիր Շավարշյանի անվան գեղեցիկ դպրոցը կառավարությունը փակել է (տեսանյութ) Ավստրիայի Սանկտ Փյոլթըն քաղաքում մեկնարկեց Եպիսկոպոսաց հավաքը Վախի մթնոլորտում է պահում ողջ կուսակցությանը «Փաստորեն, լիչնի նիպրիյազն եմ հա՞ սեփական թիմում». Փաշինյանը՝ ՔՊ–ականներին Քրեական գործի քննությունը տապալված է. նախկին ոստիկանապետին դատարան չեն կարողանում բերել Իշխանությունները ընտրություններից 10 օր առաջ ցանկանում են մեծ շքերթ անցկացնել Ի՞նչ ձևաչափով է մեկնարկում Եպիսկոպոսաց ժողովը Փաշինյանը Հայաստանը դարձնում է պատերազմի տարածք․ TRIPP-ը կարող է դառնալ լեգիտիմ թիրախ (տեսանյութ) Օրվա իշխանությունն անհանգստացած է ընդդիմադիր դաշտում տեղի ունեցող համախմբման գործընթացներից․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Ալիևը ծաղրում ու թաղում է Նիկոլ Փաշինյանի «խաղաղության խաչմերուկը» Արդյո՞ք ստորև բերված օրինակը հնարավոր է ՀՀ դատական համակարգում. Գոհար-Մելոյան Հենց երիտասարդների ակտիվությունն ու նախաձեռնողականությունն են Հայաստանի ապագայի հենասյունը. Արթուր Վանեցյան Վրաստանից արտաքսվել է 57 օտարերկրյա քաղաքացի Ապահովագրության պատճառով բուժիմնարկներում խառնաշփոթ է, աշխատավարձերն էլ կրճատվել են․ ի՞նչ են մտադիր անել բժիշկները Անորակ ասֆալտ անելու պատճառը թող իրենց շվեյցարական բանկերի հաշիվներում փնտրեն. Բագրատ Միկոյան Պայմանագրային զինռածառայողին դաժան ծեծի են ենթարկել․ նա վերակենդանացման բաժանմունքում է
Փաշինյանը, չկարողանալով կողմնորոշվել Ռուսաստանի և Արևմուտքի միջև, վերջում մերժվելու է բոլորի կողմից
Լիտվայի նախագահի այցը տարածաշրջան ունի մեկ նպատակ, հորդորել Բաքվին և Երևանին, որ վերջիններս իրենց «խաղաղ» գործընթացը իրականացնեն Բրյուսելի, այլ ոչ թե Մոսկվայի քաղաքական հովանու տակ:
Այն, թե ինչ աստիճանի են սրված Ռուսաստանի և Արևմուտքի հարաբերությունները, հայտնի է բոլորին: Իսկ դա նշանակում է, որ Ռուսաստան-Արևմուտք միասնական քաղաքական հարթակը, որտեղ կընթանային հայ-ադրբեջանական բանակցությունները՝ այլևս գոյություն չի կարող ունենալ: Նույնիսկ նախկինում գործող Մինսկի ֆորմատն է այսօր փլուզվել:
Եվ, ահա, այս իրավիճակում Նիկոլ Փաշինյանը չի կարողանում հասկանալ, թե ինչպես կողմնորոշվել, որ կարողանա բավարարել և Մոսկվային, և Բրյուսելին: Նրա և նրա կողմնակիցների այն պնդումները, թե պետք է «վերակենդանացնել» Մինսկի գործընթացը ոչ միայն ծաղրի է ենթարկվում, այլև սկսում է գրգռել, ընդվորում, և Մոսկվային, և Արևմուտքին:
Այս իրավիճակում Փաշինյանի գործողությունները նմանվում են ջղաձիք շարժումների:
Փաշինյանը ուզում է միաժամանակ դուր գալ և Մոսկվային, և Բրյուսելին, սակայն հայտնի է թե ինչ է ստացվում դրանից, երբ հաշվի ես առնում ներկայիս աշխարհաքաղաքական հակամարտության աստիճանը:
Առաջին անգամ Բրյուսելում հանդիպման ժամանակ Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների միջև, հենց Փաշինյանն առաջարկեց Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սկսել սահմանների սահմանազատման և սահմանագծման գործընթացը Բրյուսելի հովանու տակ: Ոչ ոք չէր խնդրել, որ Փաշինյանն նման առաջարկով հանդես գար, սակայն նրա ցանկությունը ցույց տալ իր «նախաձեռնողականությունը»՝ դառը կատակ խաղաց իր համար:
Բրյուսելում այդ առաջարկը, բնականաբար, ողջունեցին, Իլհամ Ալիևն էլ համաձայնվեց Փաշինյանի առաջարկի հետ: Պայմանավորվեցին, որ ապրիլի վերջին երկու կողմերը կձևավորեն այդ գործընթացը սկսելու համար աշխատանքային խմբեր: