ՔՊ-ական «աղջիկներն ու տղաները» խառնվել են իրար (տեսանյութ) ՔՊ-ական վերնախավը ջղաձգումների ու հալյուցինացիաների մեջ է ընկել «Մայր Հայաստանի» համաժողովից հետո Ավինյանենց առանձնատան փողոցի ասֆալտն աղը չի «ուտում»․ փոս չկա (տեսանյութ)
Ալիևի՝ Մյունխենում տված հարցազրույցից և ունեցած ելույթից հետո ակնհայտ է, որ շատ վտանգավոր մի շրջափուլի մեջ ենք հայտնվել. Սուրենյանց Ավստրիայի Սանկտ Փյոլթըն քաղաքում մեկնարկեց Եպիսկոպոսաց հավաքը Օրվա իշխանությունն անհանգստացած է ընդդիմադիր դաշտում տեղի ունեցող համախմբման գործընթացներից․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Ալիևը ծաղրում ու թաղում է Նիկոլ Փաշինյանի «խաղաղության խաչմերուկը» ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարված (տեսանյութ) Գյումրիում Միքայել սրբազանին դիմավորեցին կարոտով ու ջերմությամբ Փետրվարի 15-ին Ալիևը պայթեցրեց Նիկոլի ամենամեծ սուտը․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Մոսկվայի և Բաքվի միջև չերևացող «սառը պատերզմը» շարունակվում է. ի՞նչ սպասել դրա արդյունքում Ինչո՞ւ Հայաստանը չմասնակցեց Մյունխեն-2026-ի կոնֆերանսին, և Փաշինյանի ո՞ր խաբեությունը բացահայտեց Ալիևը «Մայր Հայաստանի» քաղաքական հայտն ԱԺ ընտրություններում (տեսանյութ) Պատերազմ Արցախում
Ալիևի՝ Մյունխենում տված հարցազրույցից և ունեցած ելույթից հետո ակնհայտ է, որ շատ վտանգավոր մի շրջափուլի մեջ ենք հայտնվել. Սուրենյանց Բարձրացվելու է դատավորներին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու հարցը. փաստաբան ՔՊ-ական «աղջիկներն ու տղաները» խառնվել են իրար (տեսանյութ) Պարգևավճար՝ վատ աշխատանքի համար (տեսանյութ) Ավստրիայում մեկնարկել է Եպիսկոպոսաց հավաքը Արշավիր Շավարշյանի անվան գեղեցիկ դպրոցը կառավարությունը փակել է (տեսանյութ) Ավստրիայի Սանկտ Փյոլթըն քաղաքում մեկնարկեց Եպիսկոպոսաց հավաքը Վախի մթնոլորտում է պահում ողջ կուսակցությանը «Փաստորեն, լիչնի նիպրիյազն եմ հա՞ սեփական թիմում». Փաշինյանը՝ ՔՊ–ականներին Քրեական գործի քննությունը տապալված է. նախկին ոստիկանապետին դատարան չեն կարողանում բերել Իշխանությունները ընտրություններից 10 օր առաջ ցանկանում են մեծ շքերթ անցկացնել Ի՞նչ ձևաչափով է մեկնարկում Եպիսկոպոսաց ժողովը Փաշինյանը Հայաստանը դարձնում է պատերազմի տարածք․ TRIPP-ը կարող է դառնալ լեգիտիմ թիրախ (տեսանյութ) Օրվա իշխանությունն անհանգստացած է ընդդիմադիր դաշտում տեղի ունեցող համախմբման գործընթացներից․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Ալիևը ծաղրում ու թաղում է Նիկոլ Փաշինյանի «խաղաղության խաչմերուկը» Արդյո՞ք ստորև բերված օրինակը հնարավոր է ՀՀ դատական համակարգում. Գոհար-Մելոյան Հենց երիտասարդների ակտիվությունն ու նախաձեռնողականությունն են Հայաստանի ապագայի հենասյունը. Արթուր Վանեցյան Վրաստանից արտաքսվել է 57 օտարերկրյա քաղաքացի Ապահովագրության պատճառով բուժիմնարկներում խառնաշփոթ է, աշխատավարձերն էլ կրճատվել են․ ի՞նչ են մտադիր անել բժիշկները Անորակ ասֆալտ անելու պատճառը թող իրենց շվեյցարական բանկերի հաշիվներում փնտրեն. Բագրատ Միկոյան Պայմանագրային զինռածառայողին դաժան ծեծի են ենթարկել․ նա վերակենդանացման բաժանմունքում է Սաթիկ Սեյրանյանը հայց է ներկայացրել ընդդեմ Պետրոս Ղազարյանի Նիկոլը սթափությունը կորցրել է, վախերի մեջ է, նա դաժան պարտվել է Եկեղեցուն, տիրադավները փոշմանել են (տեսանյութ) Հայաստանը ներկայացնող Ակոպովա-Ռախմանին զույգը 14-րդն է Օլիմպիական խաղերում Կաթողիկոսի եղբոր նկատմամբ կիրառված խափանման միջոց կալանքը փոխարինվեց տնային կալանքով Ովքե՞ր են Կաթողիկոսի գործով քննիչն ու դատախազը. Armlur.am Ամոթի ու խայտառակության խարանով դաջված. ո՞ւմ են երջանկացնում Հայաստանի իշխանությունների գործողությունները. «Փաստ» ՔՊ-ական վերնախավը ջղաձգումների ու հալյուցինացիաների մեջ է ընկել «Մայր Հայաստանի» համաժողովից հետո Ինչու է աղմկում ՔՊ-ն. Սերգեյ Սարգսյան (տեսանյութ) Թուրքի պահած իշխանություն
Ժամանակին Մինսկի խմբի գործունեությունը ծաղրող Փաշինյանն այսօր անհույս փորձում է կառչել արդեն փաստացի մահացած այդ կառույցից
Շատերը նկատեցին, որ ապրիլի 6-ի Միշելի հայտարարության մեջ չկային ոչ միայն Ղարաբաղի խնդրի կարգավորման մասին որևէ դրույթ, այլև խոսք չհնչեց նաև Մինսկի խմբի հետագա գործնեության մասին: Ստացվեց այնպես, որ Բրյուսելում արձանագրվեցին այն կետերը, որոնք ներկայացված Էին բացառապես Ադրբեջանի կողմից: Միակ կետը, որից փորձում է այսօր կառչել Փաշինյանը, դա այն դրույթներն են, թե բացի վերը նշած ադրբեջանական օրակարգում ընդգրկված դրույթներից, կարող են քննարկվել նաև այլ հարցեր:
Հենց այդ «այլ հարցերի» դրույթից էլ փորձելու են կառչել Փաշինյանի թիմակիցները, որպեսզի հայ հանրության առջև կոծկեն իրենց լիակատար տապալումը Արցախի հարցի վերաբերյալ:
Բրյուսելի այդ «բացը» երեկ փորձեց լրացնել Արարատ Միրզոյանը Լավրովի հետ հանդիպման ընթացքում, ակայն այստեղ էլ հայկական կողմին  սպասվում էր  հիասթափություն:
Լավրովը, գրեթե բառացիորեն հայտարարեց, որ Մինսկի խմբի գործնեությունը դադարել է գոյություն ունենալ, մեղադրելով դրա մեջ ամերիկացիներին և ֆրանսիացիներին: Մինչդեռ Միրզոյանը փորձեց հակադարձել Ռուսաստանի ԱԳ նախարարին, նշելով, թե իբրև ինքը ունի ազդակներ այն մասին, որ այդ կառույցի գործնեությունը դեռ իր մահկանացուն չի կնքել:
Սա կոչվում է «փրփուրներից կախվելու» քաղաքականություն: Քանզի հայկական կողմը Մինսկի խմբին այլընտրանք չի տեսնում: Իսկ վերջինս փաստացի այլևս գոյություն չունի, քանի որ ռուս-ուկրաինական պատերազմի պատճառով ամերիկացիներն ու եվրոպացիները արդեն բացահայտ նշում են, որ Պուտինը կանգնելու է Գաագայի դատարանի առջև, իսկ ռուսները, ԱՄՆ-ում դեսպան Անտոնովի շուրթերով հայտարարում է, որ 3-րդ համաշխարհային պատերազմը անհավանական չէ, քանզի մեծ է, որ Ուկրաինայում բախվեն իրար Ռուսաստանն ու ԱՄՆ-ն:
Մինչդեռ   միայն Մինսկի  խմբի կողմից էր նախկինում առաջարկել առաջարկություններ, որտեղ հստակորեն միշտ ամրագրված էին Արցախի ինքնորոշման սկզբունքի կիրառման անհրաժեշտությունը:
Այդ նույն խմբի կողմից ժամանակին առաջարկվեցին հանրահայտ մադրիդյան սկզբունքները, որը 15 տարի ծախրանքի էր ենթարկում Փաշինյանն և նրա թիմակիցները:
Այսօր Փաշինյանը կերազեր, որ  մադրիդյան սկզբունքների գոնե 50 տոկոսն առաջարկվեր իրեն: Բայց ավաղ այսօր նա և իր ընկերները, որոնք ցանկացած բանակցային գործընթացը սկսել են իրենց «զրոյական կետից», հայտնվել են Հայաստանի ու Արցախի  անկման իրական զրոյական կետում, որից դուրս գալը շատ դժվար կլինի, իսկ  Փաշինյանի և իր թիմի համար  կլինի  առավել ևս անհնարին: