«Ազատություն» TV-ի անդրադարձն Անդրանիկ Թևանյանի՝ Հ1-ին տված հարցազրույցին և ներքաղաքական իրավիճակին (տեսանյութ) Խայտառակ «մարտաֆիլմ» Երևանում. փոխհրաձգություն և 10 վիրավոր, մեկը մահացել է Հենց հերթը հասնում է ներքևի խավի աշխատողին, ով իրոք պախատ է անում, պետությունը չի տեսնում խնդիրը. տաքսու վարորդ Ալիևի՝ Մյունխենում տված հարցազրույցից և ունեցած ելույթից հետո ակնհայտ է, որ շատ վտանգավոր մի շրջափուլի մեջ ենք հայտնվել. Սուրենյանց Ավստրիայի Սանկտ Փյոլթըն քաղաքում մեկնարկեց Եպիսկոպոսաց հավաքը Օրվա իշխանությունն անհանգստացած է ընդդիմադիր դաշտում տեղի ունեցող համախմբման գործընթացներից․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Ալիևը ծաղրում ու թաղում է Նիկոլ Փաշինյանի «խաղաղության խաչմերուկը» ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարված (տեսանյութ) Գյումրիում Միքայել սրբազանին դիմավորեցին կարոտով ու ջերմությամբ Փետրվարի 15-ին Ալիևը պայթեցրեց Նիկոլի ամենամեծ սուտը․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Պատերազմ Արցախում
Հնչած կրակոցներից սպանված Արսենը ռեստորանում էր երգում. մանրամասներ Մասյացոտնի թեմի առաջնորդի փոփոխությունը պայմանավորված չի եղել քահանաների վրա ճնշմամբ. հայտարարություն Աջափնյակում արձակված կրակոցների դեպքի առթիվ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում խայտառակ, անմարդկային պայմաններ են քաղբանտարկյալների համար (տեսանյութ) Տարօրինակ է. Զախարովան` երկաթուղու կառավարման վերաբերյալ Փաշինյանի հայտարարության մասին (տեսանյութ) Ադրբեջանցին հասել է Շիրակի մարզի Ամասիա բնակավայր (տեսանյութ) 2020թ․ պատերազմից հետո բալանսը փոխվել է՝ Թուրքիան մտել է տարածաշրջան. Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Հերթական արյունոտ «ռազբորկան» (տեսանյութ) «Ազատություն» TV-ի անդրադարձն Անդրանիկ Թևանյանի՝ Հ1-ին տված հարցազրույցին և ներքաղաքական իրավիճակին (տեսանյութ) Ոստիկանները պարզել են Աջափնյակում տեղի ունեցած միջադեպի մասնակից անձանց շրջանակը Երևանում կրակոցների հետևանքով կա զոհ, 3-ի վիճակը ծայրահեղ ծանր է, 3-ինը՝ ծանր. ԱՆ Ո՞րն է քննչականի շահագրգռվածությունը. Փաստաբանը՝ Արշակ Սրբազանին վերագրվող տեսանյութերի փորձաքննությունների արդյունքների մասին Հենց մեր տան դիմաց էր. Կրակոցի ձայնից դաշտում խաղացող երեխաները փախան. Աջափնյակի արյունալի կրակոցների ականատես Հենց մեր տան դիմաց էր. Կրակոցի ձայնից դաշտում խաղացող երեխաները փախան. Աջափնյակի արյունալի կրակոցների ականատես Խայտառակ «մարտաֆիլմ» Երևանում. փոխհրաձգություն և 10 վիրավոր, մեկը մահացել է Հենց հերթը հասնում է ներքևի խավի աշխատողին, ով իրոք պախատ է անում, պետությունը չի տեսնում խնդիրը. տաքսու վարորդ Կոչ եմ անում նախագահ Թրամփին կատարել հայ գերիներին ազատ արձակելու հրապարակային խոստումը. Ջարեդ Գենսեր Ալիևի իրական պահանջը փաստացի Հայաստանի ամբողջական կապիտnւլյաgիան է. Հայկ Նահապետյան Փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային թույլատրելի կոնցենտրացիան 4 վարչական շրջանում Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ կիրառված երկրից չբացակայելու արգելքը վերացվել է Ալիևի՝ Մյունխենում տված հարցազրույցից և ունեցած ելույթից հետո ակնհայտ է, որ շատ վտանգավոր մի շրջափուլի մեջ ենք հայտնվել. Սուրենյանց Բարձրացվելու է դատավորներին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու հարցը. փաստաբան ՔՊ-ական «աղջիկներն ու տղաները» խառնվել են իրար (տեսանյութ) Պարգևավճար՝ վատ աշխատանքի համար (տեսանյութ) Ավստրիայում մեկնարկել է Եպիսկոպոսաց հավաքը Արշավիր Շավարշյանի անվան գեղեցիկ դպրոցը կառավարությունը փակել է (տեսանյութ) Ավստրիայի Սանկտ Փյոլթըն քաղաքում մեկնարկեց Եպիսկոպոսաց հավաքը Վախի մթնոլորտում է պահում ողջ կուսակցությանը «Փաստորեն, լիչնի նիպրիյազն եմ հա՞ սեփական թիմում». Փաշինյանը՝ ՔՊ–ականներին Քրեական գործի քննությունը տապալված է. նախկին ոստիկանապետին դատարան չեն կարողանում բերել
Ադրբեջանը հայտարարում է, որ «Ղարաբաղը պետք է լուծարվի ռազմական ճանապարհով», Ռուսաստանում սպառնում են ի պատասխան բոլոր ադրբեջանցիներին վտարել ՌԴ-ից
Եվ այսպես, Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ կրքերը թեժանում են անհավանական մասշտաբներով։ Ադրբեջանական քարոզչամեքենան բացահայտ սպառնում է Ղարաբաղին, Ղարաբաղի հայերին: Ավելին, նշվում է, որ իբր Ղարաբաղում ժամանակին ինքնավարություն է տրվել հայերին միայն Իոսիֆ Ստալինի գործողությունների արդյունքում, և որ Ադրբեջանը պետք է «վերականգնի պատմական արդարությունը» և լուծարի ղարաբաղցի հայերի բոլոր հնարավոր իրավունքները:
Միաժամանակ, ադրբեջանցիներն իրենց որոշումը հիմնավորում են պաշտոնական Երեւանի դիրքորոշմամբ, որը համաձայնել է «Արցախը Ադրբեջան է և վերջ» ձեւակերպմանը։ Այն, որ Հայաստանի իշխանությունները լուռ համաձայնություն ունեն Ադրբեջանի հետ, ակնհայտ է, Նիկոլ Փաշինյանին չի անհանգստացնում Արցախի ու արցախահայության ճակատագիրը, նա անհանգստություն ու վախ ունի միայն մեկ հարցում՝ Փաշինյանը մտավախություն ունի, որ եթե Ադրբեջանը կոշտ քայլեր ձեռնարկի Ղարաբաղի նկատմամբ, նա կարող է կորցնել իշխանությունը Երեւանում։ Հենց այս պատճառով էլ նա մուրում է Վաշինգտոնից, որպեսզի ԱՄՆ իշխանություններն ազդեն Ալիևի վրա և թույլ չտան կոշտ գործողություններ Արցախի դեմ։
Ընդ որում, ոչ մի խոսք չի ասվում այն ​​մասին, որ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի փաստաթուղթը հանդիսանում է արցախահայության անվտանգության երաշխավորը: Սակայն Վաշինգտոնում հենց այս փաստաթուղթն են պահանջում վիժեցնել, և դա անում են, որպեսզի ռուսական զորքերը դուրս բերվեն տարածաշրջանից։
Որպեսզի Ադրբեջանը չգրգռի Մոսկվային, նա այժմ Ռուսաստանին առաջարկում է Ղարաբաղի հայերին և ռուս խաղաղապահներին նյութական ապահովումը իրականացնել ոչ թե Հայաստանից, այլ Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած Աղդամից։ Հասկանալի պատճառներով ադրբեջանական կողմի այս պահանջը մերժվում է ինչպես հայերի, այնպես էլ ռուս խաղաղապահների կողմից։
Սրան ի պատասխան՝ Ադրբեջանը հայտարարում է, որ պատրաստվում է «ղարաբաղյան հարցը լուծել ռազմական ճանապարհով», ինչին ի պատասխան Մոսկվան հասկացրել է Ադրբեջանին, որ նման գործողությունների արդյունքում կարող են Ռուսաստանից վտարվել բոլոր ադրբեջանցիները։ Հասկանալի է, որ Մոսկվան այս քայլով չի սահմանափակվելու, քանի որ անկախ Փաշինյանի դավաճանական պահվածքից՝ «Մոսկվայի քթի տակ» իրականացված հայերի փոքրիկ ցեղասպանությունը լուրջ իմիջային հարված կլինի հենց Ռուսաստանի համար։