Օրվա իշխանությունն անհանգստացած է ընդդիմադիր դաշտում տեղի ունեցող համախմբման գործընթացներից․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Ալիևը ծաղրում ու թաղում է Նիկոլ Փաշինյանի «խաղաղության խաչմերուկը» ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարված (տեսանյութ) Գյումրիում Միքայել սրբազանին դիմավորեցին կարոտով ու ջերմությամբ Փետրվարի 15-ին Ալիևը պայթեցրեց Նիկոլի ամենամեծ սուտը․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Մոսկվայի և Բաքվի միջև չերևացող «սառը պատերզմը» շարունակվում է. ինչ՞ սպասել դրա արդյունքում Ինչո՞ւ Հայաստանը չմասնակցեց Մյունխեն-2026-ի կոնֆերանսին, և Փաշինյանի ո՞ր խաբեությունը բացահայտեց Ալիևը «Մայր Հայաստանի» քաղաքական հայտն ԱԺ ընտրություններում (տեսանյութ) Ըստ ամերիկյան Newsweek-ի՝ Փաշինյանը Հայաստանը դարձնում է Արևմուտքի «մանրադրամն»՝ ընդեմ Ռուսաստանի, ինչն օգուտ է Ադրբեջանին և Թուրքիային Ըստ թուրքական Medya Günlüğü-ի՝ Հայաստանում և Ադրբեջանում Թրամփը փորձում է ձեռնոց նետել Ռուսաստանին, սակայն ԱՄՆ-ի հաջողության շանսերը մեծ չեն Պատերազմ Արցախում
Փաշինյանը Հայաստանը դարձնում է պատերազմի տարածք․ TRIPP-ը կարող է դառնալ լեգիտիմ թիրախ (տեսանյութ) Օրվա իշխանությունն անհանգստացած է ընդդիմադիր դաշտում տեղի ունեցող համախմբման գործընթացներից․ Անդրանիկ Թևանյան (տեսանյութ) Ալիևը ծաղրում ու թաղում է Նիկոլ Փաշինյանի «խաղաղության խաչմերուկը» Արդյո՞ք ստորև բերված օրինակը հնարավոր է ՀՀ դատական համակարգում. Գոհար-Մելոյան Հենց երիտասարդների ակտիվությունն ու նախաձեռնողականությունն են Հայաստանի ապագայի հենասյունը. Արթուր Վանեցյան Վրաստանից արտաքսվել է 57 օտարերկրյա քաղաքացի Ապահովագրության պատճառով բուժիմնարկներում խառնաշփոթ է, աշխատավարձերն էլ կրճատվել են․ ի՞նչ են մտադիր անել բժիշկները Անորակ ասֆալտ անելու պատճառը թող իրենց շվեյցարական բանկերի հաշիվներում փնտրեն. Բագրատ Միկոյան Պայմանագրային զինռածառայողին դաժան ծեծի են ենթարկել․ նա վերակենդանացման բաժանմունքում է Սաթիկ Սեյրանյանը հայց է ներկայացրել ընդդեմ Պետրոս Ղազարյանի Նիկոլը սթափությունը կորցրել է, վախերի մեջ է, նա դաժան պարտվել է Եկեղեցուն, տիրադավները փոշմանել են (տեսանյութ) Հայաստանը ներկայացնող Ակոպովա-Ռախմանին զույգը 14-րդն է Օլիմպիական խաղերում Կաթողիկոսի եղբոր նկատմամբ կիրառված խափանման միջոց կալանքը փոխարինվեց տնային կալանքով Ովքե՞ր են Կաթողիկոսի գործով քննիչն ու դատախազը. Armlur.am Ամոթի ու խայտառակության խարանով դաջված. ո՞ւմ են երջանկացնում Հայաստանի իշխանությունների գործողությունները. «Փաստ» ՔՊ-ական վերնախավը ջղաձգումների ու հալյուցինացիաների մեջ է ընկել «Մայր Հայաստանի» համաժողովից հետո Ինչու է աղմկում ՔՊ-ն. Սերգեյ Սարգսյան (տեսանյութ) Թուրքի պահած իշխանություն ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարված (տեսանյութ) «Սա պարզապես Ռուբեն Վարդանյանի և մյուս հայ բանտարկյալների դատավարություն չէ. սա նման է դատավճռի հայ ժողովրդի դեմ՝ որպես ամբողջություն».Վարդանյանի ընտանիքի հայտարարությունը Իշխանությունը հատեց ևս մեկ կարմիր գիծ, հաջորդը լինելու է յուրաքանչյուր քաղաքացու կյանքն ու ընտանիքը, ինչքա՞ն կարող ենք հանդուժել. Վազգեն Մանուկյան Գյումրիում Միքայել սրբազանին դիմավորեցին կարոտով ու ջերմությամբ Համայնքային տարածքը վերածվել է հանրային զուգարանի (տեսանյութ) Ավինյանենց առանձնատան փողոցի ասֆալտն աղը չի «ուտում»․ փոս չկա (տեսանյութ) Ռուբեն Ռուբինյանը խառնվել է իրար Փետրվարի 15-ին Ալիևը պայթեցրեց Նիկոլի ամենամեծ սուտը․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) «Մայր Հայաստանի» արդյունավետ աշխատանքը Երևանում արդեն երկրորդ տարին արժանանում է մեր քաղաքացիների բարձր գնահատականին Ո՞ւր է մսխված 5 միլիարդ 54 միլիոն 312 հազար 800 դրամը (տեսանյութ) «Առաջարկ Հայաստանին» նախաձեռնությունը ներկայացնում է․ մեգանախագծեր Հայաստանի համար Բացի թուրքից, բոլորը ձեզ համար թշնամի՞ են
«Սամվել Բաբայանի ձերբակալության մեջ քաղաքական ենթատեքստ չտեսնելը առնվազն միամտություն կլինի». Դ. Մալխասյան
Լրագրող¸ «Պոլիտիկա» կենտրոնի նախագահ Դերենիկ Մալխասյանը Սամվել Բաբայանի ձերբակալությունը համարում է անհասկանալի և անտրամաբանական:
«Արդեն մի ամիս է տարբեր լրատվամիջոցներով խոսում էին այն մասին¸ որ Սամվել Բաբայանը «Սասնա Ծռեր»- 2 է նախապատրաստում: Այս ֆոնին¸ այսքան ինֆորմացիոն հիմքեր ապահովելուց հետո¸ ինձ համար մի քիչ տրամաբանական չէր¸ որ Սամվել Բաբայանը զենք ներմուծելու միջոցով հենց այս պահին¸ փորձում էր ինչպես տեղեկացնում էին ինֆորմացիոն հոսքերը¸ զինված ապստամբություն իրականացնել: Այսինքն՝ բոլորը տեղեկացված էին հիմնականում իշխանությունների կողմից վերահսկվող ԶԼՄ-ների միջոցով ու որպես այդ ինֆորմացիայի ապացույց հանկարծ ընտրություններիցմոտ 10 օր առաջ հայտնաբերվում է զենք»¸-Zham.am-ի հետ զրիույցում ասաց Մալխասյանը:
Նրա կարծիքով կատարվածը միանշանակ ունի քաղաքական ենթատեքստ:
«Կարծում եմ¸ որ քաղաքական ենթատեքստ ամեն դեպքում կա¸ քանի որ Սամվել Բաբայանը ակտիվորեն ներգրավված է քաղաքական գործընթացների մեջ և այս ամենի մեջ քաղաքական ենթատեքստ չտեսնելը իմ կարծիքով միամտություն կլինի»:
Նրա նշեց¸ որ դժվար թե նման գործելաոճով իշխանությունը նպատակ ունի վախի մթնոլոտ ստեղծել և ճնշել ընդդիմադիր ուժերին: Ըստ նրա նպատակն ամենյան հավանականությամբ ՕՐՕ-ի կազմակերպչական աշխատանքերը խաթարելն է:
«Եթե վախի մթնոլորտ ես ստեղծում հասարակության մոտ¸ հակառակ ռեակցիան է տեղի ունենում և տվյալ դաշինքի նկատմամբ աճում է հանրային աջակցությունը ¸ հետևաբար նպատակների մասին կդժվարանամ ասել: Կազմակերպչական խնդիրներով զբաղվում էր Սամվել Բաբայանը¸ միգուցե կազմակերպչական խնդիրներ առաջացնելու միտում ունի ՕՐՕ դաշինքի շրջանակներում: Եթե Սամվել Բաբայանն¸ իհարկե այդ չափով ներգրավված է կազմակերչական աշխատանքների մեջ¸ ինչ չափով ներկայացվում է մամուլում»¸-նշեց նա: