ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարված (տեսանյութ) Գյումրիում Միքայել սրբազանին դիմավորեցին կարոտով ու ջերմությամբ Փետրվարի 15-ին Ալիևը պայթեցրեց Նիկոլի ամենամեծ սուտը․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) Մոսկվայի և Բաքվի միջև չերևացող «սառը պատերզմը» շարունակվում է. ինչ՞ սպասել դրա արդյունքում Ինչո՞ւ Հայաստանը չմասնակցեց Մյունխեն-2026-ի կոնֆերանսին, և Փաշինյանի ո՞ր խաբեությունը բացահայտեց Ալիևը «Մայր Հայաստանի» քաղաքական հայտն ԱԺ ընտրություններում (տեսանյութ) Ըստ ամերիկյան Newsweek-ի՝ Փաշինյանը Հայաստանը դարձնում է Արևմուտքի «մանրադրամն»՝ ընդեմ Ռուսաստանի, ինչն օգուտ է Ադրբեջանին և Թուրքիային Ըստ թուրքական Medya Günlüğü-ի՝ Հայաստանում և Ադրբեջանում Թրամփը փորձում է ձեռնոց նետել Ռուսաստանին, սակայն ԱՄՆ-ի հաջողության շանսերը մեծ չեն «Մայր Հայաստանն» ընդդիմադիր ուժերին կոչ է անում միմյանց չթիրախավորել․ Սոնա Աղեկյան (տեսանյութ) Ըստ հայտնի ռուս վերլուծաբան Ցարյովի՝ Ալիևը աջակցում է Էրդողանի «Մեծ Թուրանի» գաղափարի կյանքի կոչմանը Պատերազմ Արցախում
Ովքե՞ր են Կաթողիկոսի գործով քննիչն ու դատախազը. Armlur.am Ամոթի ու խայտառակության խարանով դաջված. ո՞ւմ են երջանկացնում Հայաստանի իշխանությունների գործողությունները. «Փաստ» ՔՊ-ական վերնախավը ջղաձգումների ու հալյուցինացիաների մեջ է ընկել «Մայր Հայաստանի» համաժողովից հետո Ինչու է աղմկում ՔՊ-ն. Սերգեյ Սարգսյան (տեսանյութ) Թուրքի պահած իշխանություն ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարված (տեսանյութ) «Սա պարզապես Ռուբեն Վարդանյանի և մյուս հայ բանտարկյալների դատավարություն չէ. սա նման է դատավճռի հայ ժողովրդի դեմ՝ որպես ամբողջություն».Վարդանյանի ընտանիքի հայտարարությունը Իշխանությունը հատեց ևս մեկ կարմիր գիծ, հաջորդը լինելու է յուրաքանչյուր քաղաքացու կյանքն ու ընտանիքը, ինչքա՞ն կարող ենք հանդուժել. Վազգեն Մանուկյան Գյումրիում Միքայել սրբազանին դիմավորեցին կարոտով ու ջերմությամբ Համայնքային տարածքը վերածվել է հանրային զուգարանի (տեսանյութ) Ավինյանենց առանձնատան փողոցի ասֆալտն աղը չի «ուտում»․ փոս չկա (տեսանյութ) Ռուբեն Ռուբինյանը խառնվել է իրար Փետրվարի 15-ին Ալիևը պայթեցրեց Նիկոլի ամենամեծ սուտը․ Երվանդ Բոզոյան (տեսանյութ) «Մայր Հայաստանի» արդյունավետ աշխատանքը Երևանում արդեն երկրորդ տարին արժանանում է մեր քաղաքացիների բարձր գնահատականին Ո՞ւր է մսխված 5 միլիարդ 54 միլիոն 312 հազար 800 դրամը (տեսանյութ) «Առաջարկ Հայաստանին» նախաձեռնությունը ներկայացնում է․ մեգանախագծեր Հայաստանի համար Բացի թուրքից, բոլորը ձեզ համար թշնամի՞ են Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային փոփոխություններ Չարչյանի և Նալբանդյանի աշխատասենյակները խուզարկելու որոշումները բողոքարկվել են. փաստաբանը մանրամասներ է հայտնում Մոսկվայի և Բաքվի միջև չերևացող «սառը պատերզմը» շարունակվում է. ինչ՞ սպասել դրա արդյունքում Օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա, ապա կնվազի. սպասվում են տեղումներ Բաքվի դատարանը Ռուբեն Վարդանյանին դատապարտեց 20 տարվա ազատազրկման Երբ նման հայտարարություններ անում է վարչապետը, դա արդեն հակաժողովրդավարական հրահանգ ու ցուցում է. «Փաստ» Ինչո՞ւ Հայաստանը չմասնակցեց Մյունխեն-2026-ի կոնֆերանսին, և Փաշինյանի ո՞ր խաբեությունը բացահայտեց Ալիևը ՔՊ–ում վերջապես գտան Հռիփսիմե Հունանյանի փոխարինողին ԱԺ նախագահի պաշտոնի համար պայքարող ՔՊ–ականների թիվն ավելանում է «Ամեն գնով գտի էդ ներքին կռիսներին ու դեմոնստրատիվ ցույց տուր տեղները». Աննա Հակոբյանը՝ Փաշինյանին Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը հրաժարվել է ցուցմունք տալ ՔՊ-ի 50 ընտրյալները՝ նոր քննության առաջ. ներքին պայքարը թեժանում է Մեր կապը էս լեռան հետ անբացատրելի է, ուրիշ ու ուժեղ. Լևոն Քոչարյան
Մեր վերջին հայտարարությունն ուղղված է երկու կողմերին. ԵԱՀԿ ՄԽ ռուսաստանցի համանախագահ
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները խորը ափսոսանք են տածում վերջին շրջանում շփման գծում իրադարձությունների հետ կապված:
Ինչպես հաղորդում է «ԱՊԱ» գործակալությունը, այս մասին հայտարարեց  ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ռուսաստանցի համանախագահ Իգոր Պոպովը:
Դիվանագետը նշեց, որ Ադրբեջանի նախագահի և պաշտպանության նախարարի հետ քննարկել է վերջին օրերին լարվածությունը շփման գծում:
«Շատ մտահոգ ենք հրադադարի ռեժիմի լուրջ խախտումներով համանախագահների տարածաշրջան այցի նախօրեին: Մենք պետք է անենք ամեն ինչ, ինչ մեր ուժերում է, որպեսզի նման իրադարձություններ նորից չկրկնվեն: Մենք կանենք մեզանից կախված ամեն բան լարվածությունը նվազեցնելու համար», - ասաց նա:
Պոպովը նաև նշեց, որ վերջին հայտարարությունը հասցեագրված է երկու կողմերին, և հիմնական ուղերձն ուղղված է լարվածության նվազեցմանը շփման գծի երկայնքով:
Բացի այդ Իգոր Պոպովը նշել է, որ թե՛ Հայաստանի, թե՛ Ադրբեջանի նախագահները հանդես են գալիս խաղաղ բանակցությունների շարունակման օգտին:
«Ե՛վ Բաքվում, և՛ Երևանում մենք քննարկումներ ենք անցկացրել քաղաքական երկխոսության վերսկսման առնչությամբ: Այդ քննարկումների արդյունքներով կարելի է գալ եզրակացության, որ երկու երկրների նախագահները հանդես են գալիս խաղաղ բանակցությունների շարունակման օգտին», - ասաց Պոպովը: